Uue registri võimalused automatiseerivad ja kiirendavad e-hanke menetlusprotsessi nii hankijate kui pakkujate jaoks. Register koos uute teenustega jõuab kasutajateni järk-järgult aastatel 2016-2019, teatas rahandusministeerium.
"Uus register võimaldab tõhusamalt kasutada innovaatilisi meetmeid, nagu näiteks hankepass, pöördmenetlus, innovatsioonipartnerlus, dünaamiline hankesüsteem, e-kataloogid ja muud," sõnas rahandusministeeriumi halduspoliitika asekantsler Agris Peedu pressiteate vahendusel.
Uue riigihangete registri väljatöötamiseks tehti ministeeriumi teatel esmalt eelanalüüs koos prototüübiga, kaasates seotud osapooli ja erinevaid huvigruppe. Esimese teenusena valmib teadete avaldamise moodul koos veebiteenusega üle rahvusvahelise piirmäära hangete edastamiseks Euroopa Liidu Teataja võrguväljaandesse TED.
2018. aasta sügiseks valmivad otsingute moodul ning hankijate ja pakkujate poolt iseteeninduskeskkonnana kasutatav menetlusmoodul. Selle tulemusena muutub hõlpsamaks hangete osade kaupa menetlemine, keskne ja raamlepingute raames hankimine. Ühtlasi valmib uus registri tehniline platvorm ja kasutajaliides. 2019. aastal on planeeritud lisada ka hangete planeerimise ja turu-uuringute läbiviimise võimalused.
Kasutajate vajadusi arvestava uue registrilahenduse väljatöötamiseks kaasatakse projekti hankijatest ja pakkujatest koosnev ekspertgrupp.
Praegu korraldatakse 80% riigihangete registris välja kuulutatud hangetest e-menetlusena. Täielik üleminek e-riigihangetele on plaanis aastaks 2018.
Uue registri planeeritud kogumaksumus on 2,5 miljonit eurot. Projekti eelanalüüsi koostas Datel AS, arendustöid teostab Nortal AS. Projekti tegevusi rahastatakse Euroopa Regionaalarengu Fondist ja riigieelarvest.