Kui tavapäraselt jääb igasse päeva keskmiselt 100 liikluskindlustuse juhtumit, siis naistepäeval ligi 140. Mullu 8. märtsil oli aga 238 liikluskindlustuse juhtumit kogukahjuga 519 000 eurot.
LKF-i juhatuse esimehe Mart Jesse sõnul on naistepäev üks liiklusohtlikumaid päevi mitte ainult märtsis, vaid ka aastas. „See võib kõlada nagu 1. aprilli uudis, kuid paraku see nii ei ole. Viimase viie aastaga on 8. märtsil juhtunud kokku 730 õnnetust, mida on oluliselt rohkem kui ühelgi teisel kuupäeval märtsis,“ ütles Jesse.
„Tähtpäevadel on liiklussagedus üldiselt suurem ja sellega kaasneb ka rohkem kahjusid. Kui ka teeolud juhtuvad olema talvised ja libedad, on õnnetusi veelgi enam. Kui omakorda lisada viimase hetke kiirustamine seoses ostmata lillede ja tordiga või telefonis õnnitluste saatmine, on õnnetus veelgi tõenäolisem,“ selgitas Jesse ja lisas, et õnnetusterohkele 8. märtsile suudavad konkurentsi pakkuda vaid üksikud talvepäevad.
„Kuna reedeti, ennekõike kella 16 ja 18 vahel juhtub niigi kõige enam õnnetusi, palume liiklejatel olla täna eriti ettevaatlikud, et mitte rikkuda enda ja ka teiste liiklejate ilusat pidupäeva,“ rõhutas Jesse.
PZU Kindlustuse sõidukikahjude grupi juhi Teet Järve sõnul oli mullu naistepäeval rekordiliselt palju liiklusõnnetusi. „Möödunud aasta 8. märtsil langesid kokku kaks ebasoodsat asjaolu – tähtpäev ja kehv ilm. Sel päeval oli tugev tuul, sadas lund ja tuiskas,“ ütles Järv.
Paljud sõitsid poodidesse ja lilli ostma, mistõttu parklates juhtus tavapärasest rohkem plekimõlkimisi. Selliste õnnetuste vältimiseks on kõige parem parkida oma auto poe peauksest võimalikult kaugele, kus on vähem tunglemist,
selgitas Järv.