"Rohkem kui 4000 teadet saime Tallinna ja selle lähiümbruse kohta," ütles politsei ja piirivalveamet (PPA) pressiesindaja Seiko Kuik BNS-ile. Tartu kohta laekus pisut alla 500, Pärnus rohkem kui 200 ning Rakvere ümbuse kohta üle saja teate, lisas ta.
PPA kogus 4.–10. aprillini oma Facebooki lehel avatud liiklustalgute kaardirakenduse kaudu inimestelt infot kohtadest, kus ohtu põhjustavad kiiruseületajad. 21. aprillil toimuvad liiklustalgud keskenduval sel aastal kiiruseületamistele ning talgute päeval teeb politsei liiklusjärelevalvet inimestelt laekunud ettepanekute alusel.
Kuiki sõnul asub PPA nüüd liiklejatelt saadud infot analüüsima ja teeb seejärel otsuse, kuidas liiklusohtlikes kohtades 21. aprillil patrullida. "Kui varem oleme püüdnud panna patrulli kõigisse kohtadesse, siis tänavu pole see ilmselt võimalik," selgitas Kuik. Samas ei hakka politsei eelnevalt teavitama, kus patrullid tööle asuvad.
PPA juhtivkorrakaitseametniku Sirle Loigo sõnul on liiklustalgud inimeste ja politseinike ühine viis liikluse turvalisemaks muutmiseks. „Laekunud ettepanekutele tuginedes saame olla just seal, kuhu inimesed meid ootavad. Tähtis on ka see, et talgud panevad inimesed liiklusturvalisusele mõtlema ning loodetavasti ka ise ohutumalt käituma,“ rääkis Loigo.
„Kui inimesed ei ületaks piirkiirust, jääksid paljud liiklusõnnetused olemata. Liiga suur kiirus suurendab õnnetusse sattumise riski ja kokkupõrke tagajärgede tõsidust. Paraku sagenevad kiiruseületamised iga aasta kevadel, kui teeolud paranevad ja juhtide valvsus hajub,“ ütles Loigo.
21. aprillil ei toimu liiklustalgud ainult Eestis, vaid on Euroopa liikluspolitseinikke võrgustiku ühine ettevõtmine.
Eelmised liiklustalgud toimusid 2014. aastal ning siis laekus PPA-le ligi 3000 ettepanekut, neist üle 800 puudutasid sõidukiirust.