Majandus ja äri
Euroopa Komisjoni teatel on tööhõive Euroopa Liidus rekordkõrge ning ka noorte olukord paraneb.
Neljapäev, 05 Oktoober 2017 13:40

Maksumäärad ja maksuvaba tulu suurus

Kas teate juba, missugused on 2018. aasta maksumäärad ja maksuvaba tulu suurus?

Möödunud kolm aastat läksid ajalukku sellega, et ettevõtete kasumid kahanesid püsivalt; paraku tähendas see ka väiksemat võimet investeerida tulevasse kasvu. Sel aastal on kasvanud nii kasumid kui ka investeeringud. On tavapärane, et kasumid kõiguvad äritsükli jooksul palkadest ja majanduse üldisest kasvust rohkem, sest lühiajaliste languste korral toimivad kasumid puhvrina ja majanduse olukorra paranedes kasvab kasum palkadest kiiremini, et vahepealset langust tasa teha. Siiski on oluline vahet teha põhjustel, miks ettevõtlussektori kasumid on muutunud – selle kaudu on võimalik tuvastada majanduse kitsaskohti, kirjutab Eesti Panga ökonomist Katri Urke.
Euroala majapidamiste säästmise määr oli teises kvartalis 12,1 protsenti, võrreldes esimese kvartali 12 protsendiga.
Pärnumaa ettevõtted ootavad terve oktoobrikuu vältel huvilisi avatud uste päevadele, kus saab ettevõtte töökorralduse ja pakutavate töökohtadega lähemalt tutvuda. Esimesena avab täna oma uksed kalastustarbeid tootev AS Rapala, kus inimesi oodatakse kell 13.00, teatab Eesti Töötukassa.
Eestis antud riigiabi kogumaht vähenes möödunud aastal 8 protsenti 199,6 miljonile eurole, riigiabi kogumahu osakaal sisemajanduse koguproduktis (SKP) vähenes 0,12 protsendipuntki võrra 0,95 protsendile.
Justiitsminister Urmas Reinsalu saatis eile riigikogu esimehele ettepaneku muuta vabariigi presidendi valimise korda ja sellest tulenevalt põhiseadust.

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes