Ühiskond

Euroopa Komisjon (EK) pakkus kolmapäeval välja uued läbipaistvusreeglid vahendajatele nagu maksunõustajad, raamatupidajad, pangad ja advokaadid, kes loovad maksuskeeme oma klientidele.
Eesti Tööandjate Keskliidu ja mõttekoja Praxis algatus Riigireformi Radar hindab riigireformi edenemist teises kvartalis puudulikuks; kolleegiumi hinnangul on edasiminek tagasihoidlik ja tegematajätmised kipuvad korduma.
Tarbijakaitseamet tuletab meelde, et üürides eluaset, tuleks tarbijal enne interneti- või televisiooniteenuse lepingu sõlmimist läbi mõelda, kui kauaks ta valitud elukohta plaanib jääda, sest iga lepingu lõpetamine ei pruugi olla…
1. juulil algav Eesti Euroopa Liidu eesistumine toob siia väga palju väliskülalisi, mistõttu tuleks lennureisi korral varakult Tallinna Lennujaama minna, sest kõik tegevused võtavad tavapärasest kauem aega. Lisaks turvakontrollile võib…
Tervise Arengu Instituudi andmetel on Eesti tervisekulud inimese kohta Baltikumi kõrgeim, samas töötas enim arste 100 000 elaniku kohta Leedus.
Kuigi internetist ostes jääb alati väike võimalus, et kaup ei tule kohale või tekivad muud probleemid, siis tark tarbija leiab neljale olulisele küsimusele vastused enne, kui vormistab ostu. See on…
15. juuni hilisõhtul võttis Politsei- ja Piirivalveamet kasutusele uue e-keskkonna Eesti kodanike korduvate ID-kaartide taotlemiseks. Samuti saab uues keskkonnas taotleda ID-kaarti alaealisele lapsele, kellele ei ole varem dokumenti antud.
Eesti oli 2017. aastal Euroopa Komisjoni DESI indeksi põhjal, mis mõõdab riikide majanduse ja ühiskonna digitaliseeritust, Euroopas üheksas.
Reisikindlustuse eesmärk on hüvitada reisiga seotud võimalikud ootamatud kulud, ent tarbijal on oluline teada, et kindlustus ei hüvita automaatselt igasugust kahju ehk sajaprotsendilist kindlustuskaitset ei ole olemas.
Valitsus sai ülevaate avaliku teenistuse 2016. aasta aruandest, mis teeb kokkuvõtte riigi ja kohaliku omavalitsuse asutuste olulisematest arengusuundadest ja personalinäitajatest.
Valitsus kiitis tänasel istungil heaks otsused, mille järgi viiakse kohalike omavalitsuste ühinemised lõpuni valitsuse 9.02.2017 ettepanekute järgi. Nelja ühinemisettepaneku osas soovib valitsus piirkondlikelt komisjonidelt täiendavat arvamust. Erandid kinnitati kuue ühinemissuuna…
Justiitsministri juhitavas korruptsiooniennetamise nõukogus tutvustati täna kolme korruptsiooniteemalist uuringut, mis kaardistavad peamisi korruptsiooniriske ja annavad soovitusi edaspidiseks. Audiitorfirma Ernst&Young tutvustas Eesti korruptsioonivastase strateegia mõjuanalüüsi, Tartu ülikooli Sotsiaalteaduslike rakendusuuringute keskus hariduse…
Tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovski sõnul maksaks kogu Eesti elanikkonna geeniteabe varamusse kogumine 23 miljonit eurot, mille haiguslugudega ühendamisel ja analüüsil säästaks tervishoiusüsteem raha.
Arco Vara hinnangul on Eesti majanduskasvu püsimisel ning elanikkonna heaolu kasvamisel oodata mahajäänumates piirkondades kinnisvaraturu aktiveerumise jätkumist, mis aga hoiab Eesti korterituru terviklikku statistilist hinnakasvu mõnda aega tagasi.
Eesti Energia juhtkonnaga uute kollektiivlepingute tingimuste pärast vaidlevad energeetikute ja kaevurite ametiühingud on saavutamas nii seniste hüvede säilimist kui ka palgatõusu, kirjutab Põhjarannik.
Tarbijail tasub olla tähelepanelik, kui mõnel veebilehel tuleb testi tegemiseks või loosis osalemiseks sisestada oma telefoninumber, sest tegemist võib olla perioodilise sisuteenusega, mis toob maksekohustuse. Tasuda tuleb ka siis, kui…
Rahandusministeerium kontrollis möödunud aastal plaanilise järelevalve käigus 514 riigihanke korraldust; peamised avastatud rikkumised olid tingitud teadmatusest, selgub 2016. aasta riigihangete plaanilise järelevalve ülevaatest.
Swedbanki vanemökonomisti Liis Elmiku hinnangul peegeldab neljapäeval avaldatud vabade ametikohtade suur arv Eesti tööturul valitsevat tööjõupuudust.

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes