Ühiskond

Telekommunikatsioonifirma Levikom alustas oktoobris ülikiire interneti püsiühenduse pakkumist hajaasustusega piirkondades; ettevõte pakub kodu- ja äriklientidele internetiühenduse pakette kiiruseni kuni 1 gigabitt sekundis.
Eesti Juristide Liit koostöös Tallinna linnavalitsusega korraldab 19. oktoobril algusega kell 10 Mustamäel kultuurikeskuses Kaja tasuta õigusabi päeva Õigusapteek.
Neljapäeval ja reedel toimub Tallinnas Euroopa Liidu liikmesriikide kõrgemate kohtute esimeeste kohtumine, mille keskseks teemaks on võimude lahususe tagamine.
Kolmapäev, 18 Oktoober 2017 15:01

LHV hakkab pakkuma LEI koodi haldamise teenust

Tulenevalt üle-euroopalisest regulatsioonist MiFID II peavad alates 3. jaanuarist 2018 kõik juriidilised isikud, kes soovivad teha väärtpaberitehinguid, hakkama kasutama LEI koodi. Alates tänasest pakub LHV Pank klientidele LEI koodi haldamise…
Euroopa Keskpanga (ECB) juht Mario Draghi ütles 18. oktoobril, et kui tahetakse heakskiitu ettevõtjasõbralikele reformidele, peavad need tooma majandusliku kasu kõigile.
Sageli sõlmitakse enne kinnisvaraga seotud tehingut eelleping, mis kindlustab justkui tulevase ostu-müügi. Kas ja millistel juhtudel on see vajalik ning milline eelleping on üldse seadusega kehtiv, kirjutab Gerli Ramler SEB…
Tarbijakaitseameti (TKA) ja tehnilise järelevalve ameti (TJA) ühendamise mõju hakkab analüüsima AS PricewaterhouseCoopers Advisors.
Tavaliselt räägitakse fondi tootlusest aastate või kuude lõikes. Selliste valitud perioodide tulemus aga ei näita teie isikliku pensionivara kasvu, kuna teie kogumisperiood võib olla teine. Isikliku pensionivara käekäiku on teil…
Teisipäev, 17 Oktoober 2017 09:21

SEB pangas saab teisipäevast taotleda Smart-ID-d

Alates teisipäevast saab Smart-ID-d taotleda SEB Panga kontorites, mis tähendab, et seda digitaalset isikutuvastamisvahendit väljastavad kaks suurimat panka – SEB Pank ja Swedbank, mis plaanivad Smart-ID-sid lähiajal väljastama hakata ka…
Esmaspäev, 16 Oktoober 2017 12:26

SEB korraldab enda klientidele diginädalaid

Ajavahemikul 6. novembrist kuni 15. detsembrini korraldab SEB pea kõikides oma kontorites diginädalaid. Algatuse eesmärgiks on harida enda kliente digitaalsete lahenduste kasutamisel, täpsemalt Smart-ID, mobiil-ID, SEB mobiilirakenduse, aga ka digitaalsete…
Alates esmaspäevast tõstavad Eesti kontaktivabu pangakaarte väljastavad pangad viipemakse limiidi ühe ostu kohta seniselt kümnelt eurolt 25 eurole.
9. oktoobril kuulutati välja tänavuaastane Nobeli majanduspreemia võitja, kelleks osutus käitumusliku majandusteaduse ehk käitumisökonoomika üks käilakujudest Richard H. Thaler. Kui vahel kipuvad majandusteadlaste ideed jääma liialt kõrgelennulisteks, siis Thaler’i praktilised…
Riigikogu sotsiaalkomisjon kuulas neljapäeval huvigruppide arvamusi seoses eakuse rahvakogu kollektiivse pöördumisega luua hoolduskindlustus, mille eesmärk on leevendada omaste hooldajate ülekoormust.
Eesti Väikekaupmeeste Liit andis riigikogule üle petitsiooni väikepoodide säilimise kaitseks, milles kutsuvad üles riigikogu loobuma planeeritavatest regulatsioonidest.
Riigihalduse minister Jaak Aab andis 12. oktoobril riigikogule ülevaate Ida-Virumaa programmist, mis sisaldab vajalikke investeeringuid infrastruktuuri ja inimeste elukvaliteedi parandamiseks - programmi rahaline maht on kokku üle 200 miljoni euro.
Euroopa Soolise Võrdõiguslikkuse Instituut (EIGE<https://europa.eu/european-union/about-eu/agencies/eige_et>) avalikustas 11. oktoobril indeksi, mille kohaselt on Eestis naiste ja meeste tasakaal rahaasjades, töös,teadmistes, aga ka võimu valdkonnas varasemaga võrreldes paranenud. 28 liikmesriigist on Eesti…
Teisipäev, 10 Oktoober 2017 16:04

19. oktoobril annab Õigusapteek abi Mustamäel

Suure nõudluse tõttu õigusabi ja õigusteenuste järele korraldab Eesti Juristide Liit Kultuurikeskuses Kaja ( E.Vilde tee 118) 19.oktoobril kella 10-st – 14-ni Õigusapteegi.
Ametiühingute keskliidu (EAKL) juhi Peep Petersoni hinnangul on realistlik miinumimpalk järgmiseks aastaks 500 eurot kuus; tööandjatega loodetakse kokkuleppele jõuda oktoobri jooksul.

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes