Aasta parim pakkumine! Hinnavõit
Hinnavõit 51% Hinnavõit

Telli pakett ”Raamatupidamisuudised“ 2018. aastaks ja saad kingituseks jõulunumbri ja videoseminari „Majandusaasta aruanne 2017“

Kingituse väärtus 68 eurot!
TELLIN
Hinnavõit
Tööturg

Eestis oli tänavu III kvartalis 12 700 täitmata töökohta, mis statistikaameti andmeil on viimase üheksa aasta rekord. Laiemat pilti vaadates tekib aga küsimus, kas ei hakka meie niigi napp töötajaskond…
Teisipäev, 12 Detsember 2017 10:10

Naisjuhte motiveerib 27 protsenti madalam palk

Töö- ja palgastatistikaportaali Talentest sisetatud andmete põhjal motiveerib naissoost spetsialiste ja juhte 27 protsenti väiksem palk kui mehi.
Esmaspäev, 11 Detsember 2017 14:21

Töötukassa statistika novembris 2017

Novembrikuu lõpu seisuga oli töötuna registreeritud 30 553 inimest, mis moodustab 16-aastasest kuni pensioniealisest tööjõust 4,8%.
Töövõime hindamise eest kasseeritakse kuni 134 eurot, kuida arst saab sellest ainult 30–50 eurot, kirjutab Eesti Päevaleht.
Soome Nordea pank teatas reedel, et plaanib koondada ligi 420 töökohta ja viia ligi 50 töökohta Soomest Eestisse ja Poola.
Keset aastat täitunud välistööjõu piirarvu lahenduseks pakutakse uut süsteemi, mis tooks kvoodi alt välja veel hulga inimesi, teiste seas näiteks Ukraina ehitajad, kellest enamik töötab Eestis juba praegu ilma elamisloata,…
Eestlaste loodud töövahendusplatvorm Meetfrank on kahe kuuga laienenud kümnesse Euroopa linna ning mobiilirakendusega on liitunud üle 17 000 kasutaja 700 ettevõttes.
Eesti ettevõtetes, asutustes ja organisatsioonides kasvas vabade töökohtade arv statistikaameti andmetel kolmandas kvartalis 15 protsenti ligi 12 700 vaba töökohani, mis on viimaste aastate suurim näitaja.
Tööportaali CV Keskus värske küsitlus näitab, et iga teine töötaja teeb ületunde ja rohkem kui iga viies teeb ületunde tasuta, mida on rohkem kui aasta tagasi.
Kui sotsiaalkindlustusameti kulu ühele ekspertiisile oli mullu viis eurot, siis töötukassa maksab riigihankega leitud lepingupartneritele dokumendipõhise hindamise eest keskmiselt 97,56 eurot, kirjutab sotsiaalministeerium enda blogis.
Neljapäev, 30 November 2017 13:57

Euroala töötusmäär oli oktoobris 8,8 protsenti

Euroala töötus langes oktoobris kuuga 0,1 protsendipunkti võrra 8,8 protsendile, samas kui aastavõrdluses langes see 1 protsendipunkti võrra.
Ettevõtluskõrgkooli Mainor magistrant Olga Rogova viis Tallinna ettevõtete seas läbi uuringu, millest selgus, et 25 protsenti vastanutest poleks valmis vähenenud töövõimega inimest palkama.
Reede, 24 November 2017 09:09

Töötajate koolitus on tööohutuse võti

Tööohutust reguleerivad Eestis lisaks töötervishoiu ja tööohutuse seadusele (edaspidi – TTOS) veel 26 seaduse alusel välja antud õigusakti. Lisaks annab tööinspektsioon pidevalt välja juhiseid õigusaktide rakendamiseks. Tööohutuse tagamisel on küll…
Neljapäev, 23 November 2017 14:52

Töötukassa ja Rimi sõlmisid koostööleppe

Töötukassa juhatuse esimees Meelis Paavel ja Rimi Eesti Food AS juhatuse liige Vaido Padumäe allkirjastasid neljapäeval koostööleppe, mille tulemusel plaanib jaemüüja pöörata rohkem tähelepanu vähenenud töövõimega inimestele.
Elavnenud majandusaktiivsuse tõttu on nõudlus tööjõu järele kasvanud. Hõivatute arv tõusis kolmandas kvartalis oodatult, 13 000 inimese võrra aastagusega võrreldes. Hõive kasvas teeninduses.
Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus (EAS) tutvustas esmaspäeval riigikogu väliskomisjonile välisinvesteeringute Eestisse meelitamise probleeme, millest suurim on piirangud välistööjõule.
Euroopa Liidu institutsioonide juhid allkirjastasid reedel Rootsis, Göteborgis toimuval sotsiaaltippkohtumisel Euroopa sotsiaalõiguste samba loomise kokkuleppe.
Eesti Tööandjate Keskliit on seisukohal, et tööportaalidele kavandatavad piirangud ja sellega kaasnev täiendav halduskoormus ettevõtjatele ei täida oma eesmärki diskrimineerimise vältimisel.

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes