Tööturg

Ametiühingute keskliit ja tööandjate keskliit jõuavad alampalga läbirääkimistes kokkuleppele ilmselt 25. oktoobril, tõenäoliselt tõuseb alampalk järgmisest aastast 500 euroni.
Euroopa Liit võib kaotada 1,2 miljonit töökohta, kui Suurbritannia lahkub liidust ilma kokkuleppeta, ütles Belgia majandusminister reedel, hoiatades, et tema riigile oleks sellel "katastroofiline" mõju.
Tööinspektsioon kontrollis tööohutust ning töötingimustest teavitamist ehitusobjektidel. Kontrolliti 18 ehitusobjekti, tuvastati 14 rikkumist ning algatati järelevalvemenetlus tööandjate suhtes, kes olid jätnud tööregistrisse kandmata või lähetamise teatise esitamata 17 välismaalase kohta.
Täna toimub portaalis https://www.europeanjobdays.eu/en/events/fast-track-career-baltics esimene Balti riikide ühine online-töömess. Messi korraldavad kõigi kolme riigi tööturuasutused, Eestis on kaasatud ka EAS-i programm WorkInEstonia. Messil osaleb 40 tööandjat Eestist, Lätist ja Leedust,…
Tööseisakuga tööandjalt kõrgemat töötasu nõudnud HKScan kontserni kuuluva Rakvere lihatööstuse tapamaja töötajad pöördusid töötüli lahendamiseks riikliku lepitaja poole.
Neljapäev, 19 Oktoober 2017 10:35

Eesti Teede töötajatel paranevad töötingimused

Transpordi Ametiühing (ETTA) ja AS Eesti Teed allkirjastasid värske kollektiivlepingu, millega tagatakse töötajatele konkurentsivõimeline töötasu, säilitatakse töötajatele seaduses määratust pikem puhkus ning täiendavad sotsiaalsed tagatised esimeste haiguspäevade eest, teavitati neljapäevases…
HKScan kontserni kuuluva Rakvere lihatööstuse tapamaja 27 töötaja teisipäeval alustatud tööseisakuga nõuavad töötajad palka juurde.
Eesti suurima tööportaali CV Keskus.ee ja Palgainfo Agentuuri värskest tööandjate uuringust selgus, et 46% tööandjatest plaanib tõsta töötajate palgataset. Uusi töökohti soovitakse luua igas teises ettevõttes ja 72% tööandjatest kavatseb…
Reedel allkirjastasid Eesti Töötukassa juhatuse esimees Meelis Paavel ja Sihtasutus Jõgeva Haigla juhatuse liige Peep Põdder Jõgeval koostööleppe.
Selle aasta üheksa kuuga registreeriti 359 juhtumit, kus kolmandatest riikidest pärit inimesed töötasid Eestis seadusliku aluseta. Eelmise aasta sama aja jooksul registreeriti selliseid juhtumeid 128 korral.
Eesti Töötukassa juhatuse esimees Meelis Paavel ja Saarioinen Eesti OÜ juhatuse liige Aivo Varem allkirjastasid 10. oktoobril Raplas koostööleppe.
Kui riigihalduse minister Jaak Aab rääkis teisipäeval ilmunud Põhjarannikule, et sooviks maksta Ida-Virumaal tööle asuvatele kutsekooli- ja kõrgkoolilõpetajatele iga kuu 300 euro suurust toetust, siis rahandusministeeriumi täpsustuse kohaselt võiks seda…
Valitsussektori töötajate arv vähenes eelmisel aastal oluliselt kiirema tempoga kui Eesti tööealine elanikkond.
Teisipäev, 10 Oktoober 2017 12:45

Töötukassa statistika septembris 2017

Septembrikuu lõpu seisuga oli töötuna registreeritud 28 863 inimest, mis moodustab 16-aastasest kuni pensioniealisest tööjõust 4,5%.* Võrreldes eelmise kuuga septembris töötute arv mõnevõrra vähenes.Kuigi kokkuvõttes septembrikuus registreeritud töötute arv vähenes,…
Eelmisel nädalal valitsuskabinetis arutusel olnud Ida-Viru programmi suuremaid ideid on hakata kõigile Ida-Virumaal tööle asuvatele kutsekooli- ja kõrgkoolilõpetajatele maksma vähemalt kümne aasta jooksul 300 euro suurust igakuist stipendiumi, kirjutab Põhjarannik.
Tere ja Farmi piimatööstuse juhi Katre Kõvaski sõnul peaks riik lahendama tööstusettevõtete jaoks tööjõupuuduse ja palgasurve probleeme ja aitama ettevõtteid uute turgude leidmisel.
Lihatööstuse HKScan Estonia juhi Anne Mere sõnul on nii lihttööliste kui ka spetsialistide leidmine iga kuuga aina keerulisem ning tema hinnangul peaks lihtsustama välismaalaste palkamise protsessi.
Ida-Virumaa töökoha loomise toetusega on Ida-Virumaal palgatud 460 pikaajalist töötut, kirjutab Põhjarannik.

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes