Tööturg

Eesti Ametiühingute Keskliit tahab tõsta miinimumpalga võrdlusesse keskmise palgaga ja jõuda selleni, et miinimumnetopalk moodustaks 50 protsenti keskmisest netopalgast.
Keskmine lisatasude osatähtsus töötasus on aastaga langenud ja põhipalga osa kasvanud, näitavad teisipäeval avaldatud Palgainfo Agentuuri töötasude uuringu tulemused.
Eesti Ametiühingute Keskliit tahab tõsta Eesti miinimumpalka kolme aasta jooksul 38 protsenti ehk 470 eurolt 650 euroni.
Tööstuskontsern ABB on tänavu Eestis tööle võtnud ligi 500 inimest, kellest äriteeninduskeskusesse on tööle asunud ligi 100 töötajat.
Teises kvartalis kasvas tööjõus osalemise määr viimase 20 aasta rekordtasemele 72 protsendini, SEB analüütiku Mihkel Nestori hinnangul on tööhõive määra edasist kasvu raske näha.
Esmaspäev, 14 August 2017 10:52

Ettevõtjaid kimbutab tööjõupuudus

Tööealiste elanike arv väheneb ja veel rakendamata tööjõudu on tööturul järjest vähem. Esimeses kvartalis oli täitmata ametikohtade arv viimase kaheksa aasta suurim. Tööjõupuudus oli juulis äritegevust takistav peamine tegur veerandi…
Töötuse määr oli 2017. aasta II kvartalis 7%, tööhõive määr 66,9% ja tööjõus osalemise määr 72%, teatab Statistikaamet. Võrreldes 2016. aasta II kvartaliga jäi tööhõive määr samale tasemele, tööjõus osalemise…
Töötukassa tänavuse esimese poolaasta tööhõiveprogrammi kulud olid 10,8 miljonit eurot, mis on 34,4 protsenti kogu aastaks kavandatust.
Reede, 11 August 2017 10:24

Soovin palgata välismaalast!

Lühiajalise töötamise registreerimine on mõnevõrra lihtsustunud.
Juulikuus jäi registreeritud töötute arv eelmise kuuga võrreldes samale tasemele. Võrreldes aastataguse ajaga on registreeritud töötute arv tulenevalt töövõimereformist suurenenud. Juuli lõpu seisuga oli töötuna registreeritud 29 594 inimest ehk…
Siseminister Andres Anvelti hinnangul ei tohi sisserändekvootide muutmisel kiirustada ning ministeerium on teemaga tegelenud põhjalikumalt.
Iseteeninduskassade kasutusele võtmine jaekaupluste tööjõuprobleemi lahendanud ei ole, kirjutab Postimees.
Tehnoloogia kiire areng, robootika jõulisem kasutuselevõtt ja inimeste üha pikemat aega tööelus osalemine on viimasel aastakümnel meie elu oluliselt muutnud. Tulevik tõotab veelgi kiiremat tehnoloogilist arengut, mis hakkab lähiaastatel oluliselt…
Valka ja Valga vaheline koostöö tööhõive vallas aitab tagada kohalikele head töötingimused ja stabiilsuse, ütles Läti sotsiaalminister Jānis Reirs, esitledes piiriülese tööjõuturu integratsiooni projekti.
Neljapäev, 03 August 2017 13:13

Uutmoodi töötamine

Tehnoloogia areng, rahvastiku vananemine, inimeste muutuvad eelistused ja üha globaliseeruv majandus mõjutab kogu töötegemist. Muutused toimuvad digiajastul üha kiiremini ning ettevõtetel ja töötegijatel tuleb konkurentsis püsimiseks nende muutustega kaasas käia…
Teisipäeval ametiühingute ja tööandjate liidu vahel toimunud järgmise kahe aasta alampalga läbirääkimiste voorus veel tulemusteni ei jõutud ja kõnelused jätkuvad septembris.
Tööpuudus langes aastaga kõigis Euroopa Liidu liikmesriikides, peale Eesti, kus see kasvas mais 0,4 protsendipunkti 6,9 protsendile.
Neljapäev, 27 Juuli 2017 11:15

Ka Harvardi diplom ei anna elamisluba

Mõni nädal tagasi sai kinnitust ammu kardetud fakt – välismaalaste sisserände piirarv täitub sel aastal juba juulis. See tähendab, et kui mõni kolmandast riigist pärit välismaalane soovib elamisloa alusel Eestisse…

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes