Majandus ja äri

Eurostati teatel oli 2015. aastal Euroopa Liidus 158 000 kiire kasvuga ettevõtet, mis moodustasid kõikidest ettevõtetest 9,9 protsenti; Eestis oli kiire kasvuga ettevõtete osakaal aga vaid 7,7 protsenti.
Kinnisvarabüroo Center Kinnisvara hinnagul kasvas Tallinna korteriturg kolmandas kvartalis 6,8 protsenti 231 miljoni euroni, seejuures kasvas korterituru aktiivsus Mustamäel pea poole võrra ning Haaberstis viiendiku.
Finantsinspektsiooni andmetel suurenes käesoleva aasta esimesel poolaastal Eesti inimestele kuuluva finantsvarade maht ligi 10,8 miljardi euroni, ja kohustused pisut aeglasemalt 8,6 miljardi euroni.
Neljapäev, 19 Oktoober 2017 14:25

Bigbank astus Pangaliidu liikmeks

Pangaliidu juhatus võttis neljapäeval toimunud juhatuse koosolekul Bigbank AS-i Pangaliidu liikmeks, millega koos on pankade huve esindaval Pangaliidul 13 liiget.
Valitsus kiitis 19. oktoobril heaks Eesti energiamajanduse arengukava (ENMAK) aastani 2030; kava näeb muu hulgas ette, et 2030. aastal peab Eestis toimima avatud ja vaba kütuse- ning elektriturg ja siinne…
Investeerimispanga Prudentia ja Nasdaq Riia börsi Baltimaade kõige väärtuslikumate ettevõtete uuringu põhjal on Baltimaade kõige väärtuslikum ettevõte Swedbank Grupp; Latvenergo väärtus ületas Eesti Energia väärtust.
Kinnisvarafirmad ootavad uuringu järgi varasemast vähem elamispindade müügihindade tõusu, kuid senisest suuremat tehingute arvu juurdekasvu.
Kolmapäev, 18 Oktoober 2017 12:27

Säästud kasvavad endiselt kiiremini kui laenud

Sissetulekute ja säästude kasv aitab maandada laenukasvust tulenevaid riske Koos investeeringute kasvuga on kiirenenud ka ettevõtete pikaajalise võla kasv
LHV pensionifondid ostavad Coop Panga 10-aastaseid allutatud võlakirju 5 miljoni euro eest, mida pank kasutab omakapitali tugevdamiseks ja tegevuse laiendamiseks.
Eesti elektrisüsteemi haldur Elering maksis kolmandas kvartalis taastuvenergia toetust 300 gigavatt-tunni elektrienergia eest 16,3 miljonit eurot, mida on eelmise aastaga võrreldes 22 protsendi võrra enam.
Euroopa Liidus arutelu all olev heitmepiiri seadmine elektrijaamade võimsusturu subsiidiumitele võib Eesti Energia hinnangul tekitada Eestis ja Balti regioonis tulevikus varustuskindluse probleeme.
Eesti 2017. aasta üheksa kuu uusmüügi maht kasvas võrreldes 2016. aasta septembri lõpu seisuga 10 protsenti 924 miljoni euroni.
Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi (MKM) energeetika asekantsleri Ando Leppimani hinnangul toetavad kõik liikmesriigid elektritootjate subsideerimiseks süsihappegaasiheite normi kehtestamist, kirjutab Euractiv.
Baltimaade aastane inflatsioon oli septembris Euroopa Liidu kiireim; Leedus oli see 4,6 protsenti, Eestis 3,9 protsenti ja Lätis 3 protsenti.
Teisipäev, 17 Oktoober 2017 11:08

ICO – millele tähelepanu pöörata?

Viimasel ajal on investeerimismaailmas palju tähelepanu pälvinud plokiahela tehnoloogiat rakendavad ja virtuaalvääringutel baseeruvad rahastamisviisid. Sellist mudelit, mille puhul ettevõtja kaasab investoritelt investeeringuid mõnes ametlikus valuutas või virtuaalvääringus oma- või käibekapitali…
SEB grupp teatas 17. oktoobril, et sai Rootsi finantsjärelevalvelt loa võtta üle osa oma Saksa tütarfirma SEB AG tegevustest.
Euroala riigid ei tohiks liialt loota üha tihedamale eelarvepoliitilisele koostööle ja Euroopa rahandusministrile, mis raskustes riike aitaks, ütleb Eesti Panga president ja Euroopa Keskpanga nõukogu liige Ardo Hansson, kes kuulub…
Esmaspäev, 16 Oktoober 2017 13:19

Eesti eksport kasvas kaheksa kuuga 9 protsenti

Eesti eksport kasvas tänavu esimesel kaheksal kuul 9 protsenti 8,4 miljardi euroni, samas kui import kasvas 11 protsenti 9,8 miljardi euroni.

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes