Majandus ja äri

Riigile üle antud halvas seisundis kinnisvara ehk rämpskinnisvara hulk on tänavu hüppeliselt kasvanud; kuna tegemist on süveneva probleemiga, kaalub rahandusministeerium seaduse muutmist nii, et kehvas seisus kinnisvara ei saaks enam…
Eesti Konjunktuuriinstituudi andmeil jäi tarbijate kindlustunne märtsis eelnenud kuuga samale tasemele ja indikaatori näit oli -2 punkti, aasta tagasi oli see -14 punkti.
AS Krediidipank esitas konkurentsiametile taotluse koondumiseks, mille tulemusena kuuluks ettevõttest 55 protsenti Coop Eestile ja 25 protsenti Inbankile; sügisest hakkab ettevõte tegutsema Coop Panga nime all.
Eesti ettevõtete ja majapidamiste laenu- ja liisinguportfelli maht suurenes veebruaris 57 miljoni euro võrra 17,2 miljardi euroni, mis on 6,3 protsenti rohkem kui samal kuul aasta tagasi.
Peame oluliseks, et riigihankeid puudutav seadusandlus oleks ajakohane, arvestaks valdkonna kiirete arengutega ja toetaks hangete korraldust optimaalselt, kirjutavad rahandusministeeriumi riigihangete ja riigiabi osakonna juhataja Kristel Mesilane ja rahandusministeeriumi riigihangete ja…
Eesti Kaubandus-Tööstuskoja hinnangul paneb rahandusministeeriumi kava kohustada ettevõtteid avaldama äriregistri juures oma tegelike kasusaajate andmed selles liiga suuri kohustusi nende juhatusele, vahendab BNS.
Õiguskantsler Ülle Madise leiab Tuleva ühistule saadetud kirjas, et kogumispensioni süsteem pole ilmselges vastuolus omandipõhiõigusega; tema sõnul peab aga vajadusel pensionisüsteemi kaasajastama ning sellesse ei saa suhtuda kriitikavabalt.
Swedbanki Rahaasjade Teabekeskuse juht Kati Voomets kirjutab Swedbanki blogis, et ajal, mil kommertspankade intressimäärad hoiustele on jätkuvalt nullilähedased, on paljud hoiustajad hakanud otsima alternatiivseid võimalusi oma raha paigutamiseks.
Rimi tarneahela juht Allar Kahju sõnul tõstaks kahekomponendiline pakendiaktsiis oluliselt toodete lõpphinda, kuna seadusettepanekusse on lisandunud aktsiis puhtalt pakkematerjalide turule toomise eest.
Danske Bank teatas seoses võimaliku rahapesu juhtumiga, et antud perioodil olid selle vastavad süsteemid ja protseduurid Eestis rahapesu takistamiseks ebapiisavad.
Ehkki vastutustundlik ettevõtlus tundub paljudele ettevõtjatele kuluka ja ebamõistlikuna, on nii Eestis kui ka mujal maailmas väga palju ettevõtteid, kelle jaoks vastutustunne on kujunenenud äritegevuse lahutamatuks osaks. Kas tegemist on…
Eesti pankade internetiteenuste võidukäik algas rohkem kui 20 aastat tagasi, kui klientidele väljastati internetipangas tehingute tegemiseks esimesed koodikaardid. Tänaseks on lisandunud enda identifitseerimiseks uusi ja turvalisemaid vahendeid ning koodikaartidest saab…
Äsja valminud uuring tarbijakaitse olukorrast Eestis näitab, et tarbijate teadlikkus oma õiguste kohta on suurenenud. Samuti leiavad tarbijad, et üha enam on tarbijaõigustega kursis ka kauplejad, samas jääb siiski suur…
Elukindlustusseltside varade maht suurenes 1,1 miljardi euroni. Kindlustuslepingutest tulenevad kohustused on samal ajal kasvanud 823 miljoni euroni.
Möödunud kuu maagaasi impordimaht kerkis eelneva aasta veebruariga võrreldes 4,7 protsenti 64,8 miljoni kuupmeetrini; kasvu mõjutas mullusest mõnevõrra jahedam ilm.
Euroopa toiduliidu peadirektori asetäitja Dirk Jacobsi hinnangul toidumaksude mõju ei pruugi olla positiivne, kuna inimesed leiavad maksustatud toodetele kiirelt odavamad asendustooted.
Olenevalt metsa võõrandamise asjaoludest ja tingimustest maksustatakse saadud tulu kas ettevõtlustuluna või kasuna vara võõrandamisest, selgitab maksu- ja tolliamet.
Finantsinspektsioonile esitati 2016. aastal finantsteenuste kohta kokku 174 kaebust, aasta varem oli neid olnud 112.

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes