Majandus ja äri

Teisipäev, 22 August 2017 12:08

Eesti eksport Poola võiks olla suurem

Poola on ekspordi sihtturuna seni olnud Eesti ettevõtete poolt pigem vähekasutatud. Siiski on Poolal mitmeid eeliseid, miks seda oma uue ekspordituruna kaaluda.
Teisipäev, 22 August 2017 11:29

Riigieelarve kasutamine vastab prognoositule

Rahandusministeeriumi andmetel kasutasid riigiasutused riigieelarvega ette nähtud kuludeks ja investeeringuteks tänavu kuue kuuga 4,33 miljardit eurot ehk 243,6 miljonit eurot (6 protsenti) rohkem kui mullu sama ajaga. Riigieelarve kasutamine vastab…
Majandusanalüütiku ja ettevõtluskõrgkooli Mainor majandusteooria õppejõu Ruta Arumäe hinnangul ei ole uut majanduskriisi tulemas ning ees ootab hoopis pikaajaline majanduskasvu periood.
Rootsi bioenergiaettevõte Värmlandsmetanol AB tahaks Eestisse rajada kuni 350 miljonit eurot maksva biometanooli tehase.
Teisipäev, 15 August 2017 10:57

Ettevõtjate kuldne põli

Ettevõtjad üle maailma kogevad praegu häid aegu ja on muutunud nii oma ettevõtte kui ka riigi edasise käekäigu suhtes aina optimistlikumaks. Grant Thorntoni 36 riigis tehtud uuringu andmeil on ärioptimism…
Juunis kasvas euroala hooajaliselt tasandatud tööstustoodang aastaga 2,6 protsenti ning Euroopa Liidus (EL) 2,9 protsenti; enim kasvas EL-is tööstustoodang aastaga Eestis.
Tööjõu-uuringu järgi kahanes Eestis 2017. aasta teises kvartalis tööga hõivatute arv 0,5% ja tööpuuduse määr suurenes 0,5 protsendipunkti võrra 7%-ni. Tavapärase statistilise kõikumisega võrreldes ei ole muutus suur, mistõttu võib…
Teises kvartalis kasvasid tööjõus osalemise määr viimase 20 aasta rekordtasemele 72 protsendini, Heido Vitsuri hinnangul tööhõive määr lähiajal oluliselt ei suurene, sest pikka aega pole suudetud ületada struktuurse tööjõu- ja…
Kiirhinnangu1 põhjal oli Eesti maksebilansi jooksevkonto 2017. aasta juunis 67 miljoni euroga plussis. Kaupade ja teenuste konto ülejääk oli 104 miljonit eurot, mida oli 11 miljoni euro võrra rohkem kui…
Pindi Kinnisvara tegevjuhi Elari Udami sõnul on peale tulumaksu mahaarvestamist Tallinnas mõistlik üüritootlus 5-6 protsendi vahel, samas on investeerimisvõimalused üha kesisemad.
Neljapäev, 10 August 2017 16:52

Telia toetab LMT ja Lattelecomi ühendamist

Telia Company toetab ettevõte Läti juhtivate telekommunikatsiooniettevõtete Latvijas Mobilais Telefons (LMT) ja Lattelecomi ühendamise plaani, ütles ettevõtte asepresident Robert Andersson.
Kaupade ekspordikäibekasv tugev, kuid ekspordimahukasv pidurdus
Esimesel poolaastal laekus Kredexile ettevõtetelt 309 uut käendustaotlust ning sõlmiti 260 lepingut, kuue kuuga on käenduse abil on ettevõtted täiendavat finantseerimist saanud 62,8 miljonit eurot.
SEB majandusanalüütiku Mihkel Nestori hinnangul on märkimisväärne Soome tõusmine Eesti kaupade suurimaks ekspordiriigiks.
Rahvusvaheline majandusajakiri Global Finance nimetas SEB eraklientidele ja äriklientidele pakutavad digitaalsed lahendused Eesti parimaks. Sama auhinna pälvis SEB ka Lätis ja Leedus. Eestis tunnistati SEB eraklientidedigitaalsed lahendused parimaks juba neljandat…
Kindlustusettevõte If P&C Insurance AS-i kuue kuu puhaskasum Eesti, Läti ja Leedu ärides oli 7,2 miljonit eurot, kasvades aasta varasemaga võrreldes 7,5 protsenti.
Nii juunis kui ka teises kvartalis kaubavahetus suurenes; kui juunis kasvas eksport 11 protsenti ja import 6 protsenti, siis teises kvartalis tervikuna suurenes eksport 8 ja import 7 protsenti.
Eesti Tööandjate Keskliiduga seotud ettevõtjad ei ole valitsuse töö puhul rahul peamiselt panditulumaksuga, mille alusel peaks ettevõtted hakkama kontsernisisestelt laenudelt tulumaksu tasuma.

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes