Aasta parim pakkumine! Hinnavõit
Hinnavõit 51% Hinnavõit

Telli pakett ”Raamatupidamisuudised“ 2018. aastaks ja saad kingituseks jõulunumbri ja videoseminari „Majandusaasta aruanne 2017“

Kingituse väärtus 68 eurot!
TELLIN
Hinnavõit
Majandus ja äri

Euroopa Parlament teatas teisipäeval Euroopa Strateegiliste Investeeringute Fondi (EFSI) tegevuse pikendamisest 2020. aastani ja selle vahendite suurendamisest 500 miljardi euroni.
Kredex Krediidikindlustuse juhatuse liikme Mariko Rukholmi sõnul on Eesti ettevõtted kindlustanud end rohkem kui 4000 äripartneri vastu, et ennetada võimalikke makseriske ja kahjusid oma ärile.
Teisipäev, 12 Detsember 2017 10:38

Kas Eesti on uus Soome?

Kui eestlane ostab laevapileti, siis muutub ta poole tootlikumaks ning hakkab ligi kolm korda kõrgemat palka teenima. On see Soome lahe lainetuse müstiline mõju?
Mobiilsideseadmete väljaveo langus mõjutab oluliselt ekspordi üldpilti
Nii kaupade eksport kui ka import kasvas 2017. aasta oktoobris võrreldes eelmise aasta oktoobriga 11 protsenti; kaubavahetuse olulisim partner oli Soome.
Esmaspäev, 11 Detsember 2017 10:13

Hinnang Eesti ärikeskkonnale veidi üle keskmise

Swedbanki läänemeremaade konkurentsivõime indeks näitab, et Eesti positsioon on küll veidi üle Läänemeremaade ja Euroopa Liidu keskmise, kuid ei ole viimase kolme aastaga maailma tippudele lähemale nihkunud. Eesti ärikeskkond sai…
Reitinguagentuur Standard and Poor’s (S&P) kinnitas Eesti pikaajalise riigireitingu senisel kõrgel tasemel AA- stabiilse väljavaatega. Lühiajaline reiting kinnitati senisel tasemel A-1+.
Euroopa Liidu (EL) terviseministrid kiitsid reedel Brüsselis heaks Eesti eestvedamisel koostatud piiriülese alkoholipoliitika järeldused ja kutsuvad liikmesriike üle suuremale alkoholialasele koostööle.
Enamik Baltimaade suurimatest ettevõtetest prognoosivad tulevaks aastaks käibe kasvu, selgub SEB panga läbiviidud uuringust.
Euroopa Komisjon ja Jaapan teatasid reedel Euroopa Liidu ja Jaapani vahelise vabakaubandusleppe läbirääkimiste edukast lõpulejõudmisest.
Neljapäev, 07 Detsember 2017 12:01

Hinnatõus on välistegurite mõjul aasta kiireim

Statistikaameti andmetel tõusid hinnad novembris eelmise kuuga võrreldes 0,5 protsenti. Aasta varasemaga võrreldes kiirenes hinnatõus oktoobri 3,8 protsendilt novembris 4,2 protsendini. Euroalas kiirenes hinnatõus esialgsetel andmetel kütuse kallinemise tulemusena 1,5…
Kredex Krediidikindlustuse juhatuse liikme Mariko Rukholmi sõnul vähendab eksportivatel ettevõtetel välismaal ettemaksu küsimine ettevõtte konkurentsivõimet ning soovitab pigem tehing kindlustada.
Hinnatõus kiirenes novembris oodatult, 4,2 protsendini. Inflatsiooni panustasid kõige rohkem toit, alkohol ja mootorikütused. Hinnatõus kiirenes mootorikütuste kallinemise tõttu.
Maksebilansi jooksevkonto ülejääk oli 2017. aasta kolmandas kvartalis 241 miljonit eurot (4,2% SKP-st) ehk 50 miljoni euro võrra väiksem kui aasta tagasi. Ülejääk põhines teenuste konto rekordiliselt positiivsel saldol (teenuste…
Neljapäev, 07 Detsember 2017 09:12

Jooksevkonto liigub sammhaaval tasakaalu suunas

Investeeringute kasv on suurendanud importi Kapitali liikumist mõjutasid finantssektori struktuurimuudatused Kolme kvartali jooksul on Eestisse tehtud 40% rohkem otseinvesteeringuid kui aasta tagasi Majanduse välismaalt raha kaasamise võimekus on paranenud
Kolmapäev, 06 Detsember 2017 11:58

Euroraha vähenemine ja müüdid

Avalik ruum peegeldab, et euroraha tulevik ei jäta kedagi külmaks. Euroraha vähenemist ja selle kasutamist puudutavad arvamused ulatuvad parastavatest kuni nendeni välja, mis pooldavad Isemajandavat Eestit 2.0. Õli valab tulle…
Riigikontrolli teatel viitavad auditi käigus ministeeriumide antud hinnangud, et riik kasutab Euroopa Liidu (EL) toetusi ka pikaajaliselt vajalike tegevuste rahastamiseks ning vähenevate toetuste tingimuses vajab riigi arengu tulevane rahastamine tähelepanu…
Swedbank hindab läänemeremaade konkurentsivõime indeksi kohaselt Eesti ärikeskkonda veidi üle Läänemeremaade ja Euroopa Liidu keskmise, Eesti ärikeskkond sai tänavu 10-punktisel skaalal 7,7 punkti.

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes