Majandus ja äri

SEB sõlmis IT- ja ärikonsultatsioonifirmaga CGI lepingu kuluefektiivse pilvepõhise tarkvaraplatvormi CGI Trade360 kasutuselevõtuks, tegemist on esimese Euroopa pangaga, mis platvormile üle läheb.
Krediidihaldusfirma Intrum Justitia teatas teisipäeval, et Intrum Justitia ja Lindorffi ühinemine on lõpule viidud.
Euroopa Keskpanga (EKP) nõukogu otsustas reaalajas maksete arveldamiseks välja töötada uue teenuse. Uus teenus, TARGETi reaalajas maksete arveldamise (TIPS) teenus võimaldab kodanikel ja ettevõtetel teha omavahelisi reaalajas rahaülekandeid ööpäev läbi…
Eesti ettevõtete ja majapidamiste poolt Eestis tegutsevatest pankadest ja liisinguettevõtetest võetud laenude jääk kasvas mais eelmiste kuudega sarnases tempos, aasta võrdluses 6,3%. Ettevõtete laenude ja liisingute portfelli aastakasv võrreldes eelmiste…
Eesti teadlaste osalus Euroopa Liidu programmis Horisont 2020 üha suureneb, alates 2014. aastast on Eesti teadusprojektid saanud kokku üle 72,6 miljoni euro.
Eluaseme hinnaindeksi muutus oli 2017. aasta I kvartalis võrreldes 2016. aasta IV kvartaliga -0,1% ja võrreldes I kvartaliga 7,7%, teatab Statistikaamet.
Justiitsministeerium soovib piirata süstemaatilist maksejõuetuse põhjustamist ja tankistide kasutamist, täpsema seaduse väljatöötamiskavatsusega plaanitakse välja tulla sügisel.
Soome valitsus kiitis heaks Balticconnectori planeeritava Soome ja Eesti gaasivõrku ühendava gaasitoru projekti Soome majandusvööndisse jääva 22 kilomeetrise lõigu ehitamise.
Kolmapäev, 21 Juuni 2017 13:27

Kaubanduses tihe konkurents

Swedbanki hiljuti läbiviidud uuringu järgi ootavad jaemüügiettevõtted käesoleval aastal keskmiselt 6% müügikäibe tõusu. Käibe kasvust hoolimata on jaemüügiettevõtete kasumlikkus madal ning kasumi osakaal käibes on viimastel aastatel vähenenud. Selle taga…
Maagaasi impordimaht ulatus maikuus 303 gigavatt-tunnini, mida on 29 protsenti enam kui möödunud aastal, teatas Elering.
Euroopa Süsteemsete Riskide Nõukogu hindas 2016. aastal kinnisvaraga seotud riske Euroopa Liidus; hoiatuse said kaheksa riiki, sh Soome ja Rootsi. Eesti hoiatust ei saanud, kuna Eesti Panga võetud meetmetest piisab…
Soome suurima naftafirma Neste töötajad plaanivad järgmisel nädalal alustada streiki, Eesti kütusemüüjate hinnangul streik hindasid ei mõjuta.
Lähinädalal sõlmib rahandusministeerium miljardilist tselluloositehast planeeriva Est-For Invest OÜ-ga riigi eriplaneeringu läbiviimise rahastuskokkuleppe.
Maksu- ja tolliamet (MTA) on alustanud tulevast aastast jõustuvate maksumuudatuste sisseviimise ettevalmistustega, kuid esialgu ei saa amet pakkuda teenustele täielikku kasutusmugavust.
Rootsi finantsinspektsioon tegi SEB pangale märkuse ja väljastas 1,2 miljoni eurose haldustasu nõude vigase finantsaruande tõttu.
Tööstustoodangu tootjahinnaindeks kasvas 2017. aasta mais võrreldes aprilliga 0,3 protsenti ja võrreldes eelmise aasta maiga 4,2 protsenti.
Tänapäeva jaekaubandus on täiesti erinev kümne aasta tagusest. Üha suurem osa maailma rahvastikust arvab, et rõivaste, elektroonika või kodumasinate ostmine arvuti või mobiiltelefoni teel on mugavam valik. Eeldatakse, et müük…
17. juulil alustab SEB Narva kontor tööd uutes ruumides Narva Astri Keskuses aadressiga Tallinna mnt 41. Seoses kolimisega läheb SEB Narva kontor üle ka kaasaegsele automatiseeritud sularaha teenindusele ehk sularahatehinguid…

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes