Majandus ja äri

Siseminister Andres Anvelt soovib luua Eesti majutusasutustes ööbivate inimeste automaatse registri, et aidata jõustruktuuridel võidelda terrorismiga ning tabada Euroopa Liidus tagaotsitavaid ning Eestis ebaseaduslikult viibivaid isikuid.
Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus (EAS) avas tootearendusteemalise projektikonkursi erialaliitudele, mille raames rahastatakse tootearenduse kasvu toetavad teenuseid.
FinanceEstonia korraldatud maksukonverentsil osalenud ekspertide sõnul on praegu maksupoliitika peamine probleem liigne kiirustamine maksumuudatuste menetluses ja seaduste väljatöötamises ning sellega kaasnev teadmatus.
Venemaa toidu- ja veterinaarjärelevalvega tegelev asutus Rosselhoznadzor teatas kolmapäeval oma veebilehel, et nende poolt alles esmaspäeval peatatud ekspordiload Eesti toiduainetööstuse ettevõtetele on taastatud.
Euroopa Parlament kiitis kolmapäeval heaks vastuolulise Euroopa Liidu ja Kanada vabakaubandusleppe (CETA).
Teisipäev, 14 Veebruar 2017 14:51

Maksumaksja vaenlaseks valiti EAS

Eesti Maksumaksjate Liit (EML) kuulutas teisipäeval 2016. aasta maksumaksja vaenlaseks Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EAS).
Eesti Energia jaotusvõrgu tütarfirma Elektrilevi plaanib tulevast aastast muuta võrgutasu arvestamise kahekomponentseks, edaspidi hakkab see koosnema püsitasust ja mahupõhisest tasust, sellega seoses plaanib ettevõte suvest langetada keskmist võrgutasu 6,7 protsenti.
Kui tänavu on maksukoormus 35 protsenti, siis tuleval aastal on see 35,8 protsenti ning aastaks 2020 langeb maksukoormus 35,2 protsendini, sõnas rahandusminister Sven Sester riigikogu saadikute küsimustele vastates.
Euroopa Komisjon langetas Eesti 2017. aasta majanduskasvu prognoosi 0,1 protsendipunkti võrra 2,2 protsendile.
Reede, 10 Veebruar 2017 14:20

Eestis on Ida-Euroopa kõrgeim miinimumpalk

Kui Lääne-Euroopa riikide miinimumpalk ületab 500 eurot kuus, siis Ida-Euroopas jääb see sellest tasemest märgatavalt allapoole. Aasta alguse seisuga on aga Eestis Ida-Euroopa kõrgeim miinimumpalk.
Neljapäev, 09 Veebruar 2017 13:32

Jaanuari maksulaekumine kasvas 5,8 protsenti

Jaanuaris kogus maksu- ja tolliamet (MTA) 663,5 miljonit eurot makse, mida oli 5,8% rohkem kui eelmisel aastal.
Uus Maa kinnisvarabüroo hinnangul oli möödunud aastal Tallinna kinnisvaraturg üsna aktiivne ning hinnad on tõusnud buumiaegsele tasemele, kuid arendajad on pigem konservatiivsed.
Kolmapäev, 08 Veebruar 2017 13:52

Toetuse taotlemine ei ole loterii, vaid malemäng

Toetusetaotlusega on nagu kohtuvaidlusega – parima tee eduni kindlustab professionaalse koostööpartneri-konsultandi leidmine. Kui on siiski soov ise rahastustaotlus koostada, siis anname oma ligi paarikümneaastase kogemuse põhjal mõned näpunäited.
Kolmapäev, 08 Veebruar 2017 10:43

Suurimad kasumi väljaviijad ei olegi pangad

Eestis teenitud kasumi laenudega riigist välja viimine on pakkunud juba mõnda aega kõneainet ja nüüd soovib riik hakata panditulumaksu abil sellist võimalust piirama. Creditinfo uuris, millised ettevõtted on kontsernisiseste laenude…
Mahetootjate nõu- ja jõukoda ja Eesti Energia sõlmisid kokkuleppe põletatud põlevkivist mullaparendaja Enefix katsetamiseks mahepõllumajanduses.
Tarbijahinnaindeks kasvas tänavu jaanuaris võrreldes 2016. aasta detsembriga 0,4% ja võrreldes eelmise aasta jaanuariga 2,7%.
Enamik ettevõtlusõpikuid ja -koolitusi keskendub ettevõtte loomisel äriideele ning rõhutab, et toode või teenus peab olema kordumatu ja eristuv. Kuid palju harvem küsitakse seda, kumb on tähtsam, kas idee või…
Möödunud aastal maksis Swedbank P&C Insurance AS oma klientidele hüvitisi üle 32 000 korra ning väljamaksete kogusumma oli üle 30 miljoni euro.
canadian meds online

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes