Majandus ja äri
Eesti elukindlustusseltsid kogusid tänavu teises kvartalis kindlustusmakseid 59 miljonit eurot, mis on 10 protsenti enam kui esimeses kvartalis; aasta esimeses pooles kasvas kindlustusmaksete maht aastavõrdluses 11 protsenti 112 miljoni euroni.
Rahvusvahelise analüüsiettevõtte CCS Insight ja Samsungi koostöös valminud raporti järgi peitub tehnoloogiaettevõtluse edukus suurte ja väikeste ettevõtete oskuses teha koostööd.
Neljapäev, 28 Detsember 2017 14:22

Audiitori soovitused majandusaasta lõpetamiseks

Saabuva kalendriaasta lõpuga jõuab enamiku Eesti ettevõtete ja raamatupidajate jaoks lõpule ka järjekordne majandusaasta ning praegu on hea aeg aasta kokkuvõtte tegemiseks, Aastalõpu tegevuste kujuteldava küsimustiku „linnutamiseks“. Selline valmistumine võimaldab sujuva aastaaruande koostamise nii auditeeritavatele ettevõtetele kui ka neile, kelle andmed lähevad ennekõike omanikele hindamiseks.
Eesti elanikest 79 protsenti toetab Eesti kuulumist Euroopa Liitu (EL), selgub riigikantselei tellitud ning Rait Faktum & Ariko OÜ-i poolt läbi viidud uuringust "Elanikkonna teadlikkus ja suhtumine Euroopa Liidu küsimustes".
Neljapäev, 28 Detsember 2017 10:54

Kaubandussektori kindlustunne detsembris langes

Eesti Konjunktuuriinstituudi andmeil langes kaubandussektori kindlustunne detsembris kuuga 5 punktilt -3 punktile, mullu samal ajal oli kindlustunne 0 punktil.
Neljapäev, 28 Detsember 2017 10:15

Tarbijate kindlustunne detsembris langes

Eesti Konjunktuuriinstituudi andmeil langes tarbijate kindlustunne detsembris eelneva kuuga võrreldes -1 punktilt -5 punktile, mullu detsembris oli indikaatori näit -3 punkti.
  • Suur osa ettevõtetele antud laenudest läks kinnisvara- ning veondus- ja laondusettevõtetele
  • Eluasemelaenud ja autoliisingud jätkasid kiiret kasvu
  • Hoiused kasvasid kiiresti ka novembris, aasta võrdluses 10%
Järgmisel aastal jõustuvad sotsiaalministeeriumi haldusalas mitmed toetuste ja hüvitistega seonduvad muudatused – suurendatakse lapsetoetust, vanaduspensionit, kehtestatakse kolmikute ja enamaarvulist mitmike toetus, suurendatakse täiskasvanute hambaravihüvitist ning äriühingu juhid saavad õiguse töötuskindlustushüvitisele.

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes