Teisipäev, 06 November 2018 13:03

Kas Soomes välislähetuses viibiva töötaja majutuskulude hüvitamisega kaasnevad maksukohustused? Esile tõstetud

Hinda seda artiklit
(1 hinnang)
Vastab Epp Lumiste, vandeadvokaat
Vastab Epp Lumiste, vandeadvokaat Advokaadibüroo ALTERNA
Kui tööandja lähetab töötaja Soome tööle, kas ta võib siis kulude kokkuhoidmiseks maksta ettevõtte üürilepingu alusel töötaja elamise eest, ilma et sellega kaasneks maksukohustused?

Vastab Epp Lumiste, Advokaadibüroo ALTERNA:

Küsimus on veidi ebaselge.

Juhul kui töötaja viibib välislähetuses, ei maksustata tulumaksuseaduse (edaspidi – TuMS) § 13 kohaselt tulumaksuga välislähetuse päevaraha ja välislähetustasu. Välislähetuse päevaraha maksuvaba piirmäär on 50 eurot välislähetuse esimese 15 päeva kohta. Töötajate kulude hüvitamise õigust reguleerib ka töölepingu seaduse § 40, mille kohaselt on töötajal õigus nõuda töölähetusega kaasnevate kulude hüvitamist.

Vabariigi Valitsuse määruse „Töölähetuse kulude hüvitiste maksmise kord ning välislähetuse päevaraha alammäär, maksmise tingimused ja kord” § 2 täpsustab, et töötajal on õigus nõuda töölähetusega kaasnevate majutuskulude hüvitamist, ja sama määruse § 7 lg 1 sätestab, et nimetatud kulu hüvitis ei kuulu maksustamisele juhul, kui see hüvitis on makstud töötajale. Tööandja võib välislähetuse korral tasuda ka hüvitist üürikorteris majutamise eest, kui tegemist on mõistliku kuluga. 

Juhul kui tööandja ei tasu hüvitist töötajale ning soovib töötaja majutuskulud tasuda otse, üürilepingu alusel, siis peab tööandja hindama, kas tegu võib olla erisoodustusega. Erisoodustus on TuMS-i § 48 lg 4 punkti 1 kohaselt muu hulgas eluasemekulude täielik või osaline katmine. Siiski ei loeta erisoodustuseks majutuskulutusi, kui on täidetud TuMS-i § 48 lg 56 nõuded. Täpsema vastuse andmiseks on vaja rohkem andmeid.

Lisainfo

Jäta kommentaar

Veendu, et kõik kohustuslik (*) info oleks sisestatud. HTML-i kasutamine pole lubatud.


Viimased vastused lugejate küsimustele õiguse teemal

Juristid ja advokaadid vastab lugejate küsimustele

  • Kas juhatuse liikmele tuleb tema tööülesannete täitmise eest tasu maksta?
    Kas juhatuse liikmele tuleb tema tööülesannete täitmise eest tasu maksta? Kas sellisel juhul, kui tegevjuhil on sõlmitud juhatuse liikme leping kahes ettevõttes, võib üks neist lepingutest olla tasuta ehk siis  juhatuse liikmele tema tööülesannete täitmise eest tasu ei maksta?
  • Kas tööandja saab määrata, millal võivad töötajad võtta 3–6-päevast lapsepuhkust?
    Kas tööandja saab määrata, millal võivad töötajad võtta 3–6-päevast lapsepuhkust? Kas tööandja saab määrata, millal võivad töötajad võtta 3-6 päevast lapsepuhkust? Tean, et tööandjana võin neid päevi liita põhipuhkusele, kuid mida teha siis, kui töötaja ei ole nõus neid põhipuhkusele liitma ning soovib neid välja võtta siis, kui ta ise soovib. Tean, et töötajal on õigus 14 kalendripäeva ette teatades need päevad välja võtta, kui need ei ole puhkuse ajakavasse pandud. Kas minul kui tööandjal on õigus seda töökorralduse reeglites kuidagi reguleerida? Kas tööandja võib keelduda talle mittesobival ajal töötajale neid päevi andmast? Nimelt on meil tootmisettevõte ja sooviksime kuidagi lapsepuhkust reguleerida.
  • Kas Eesti firma omaniku ettevõtlusega seotud sõidu- ja majutuskulusid tohib lugeda ettevõtlusega seotud kuludeks?
    Kas Eesti firma omaniku ettevõtlusega seotud sõidu- ja majutuskulusid tohib lugeda ettevõtlusega seotud kuludeks? Kas Eesti firma omaniku ettevõtlusega seotud sõidu- ja majutuskulusid tohib lugeda ettevõtlusega seotud kuludeks juhul, kui firma omanik peab oma reisi üksnes firma huvides sooritatuks? Selliseid kulusid on tekkinud nii Eestis kui ka välismaal. Kas sellisel juhul omab tähtsust, mis riigi resident on firma omanik?
  • Kohtutäituri esitatud sunnirahahoiatus
    Kohtutäituri esitatud sunnirahahoiatus

    Olen tööandja ning sain mitu kirja kohtutäiturilt, mis on seotud töötaja sissetuleku arestimisega. Sain ka sunniraha hoiatuse. Arestimisaktis on kirjas, et sissetulekut ei arestita, kui see on väiksem kui kuupalga alammäär. Aga kui see on kuupalga alammääraga võrdne? Kuidas ma pean tegutsema, kui töötaja saab miinimumpalka? Kas tohib kinni pidada kohtutäituri nõutud summasid?  Töötaja on rahvusvaheline autojuht ja saab ka päevaraha. Kas päevaraha loetakse ka sissetulekuks?

  • Mis tingimustel saab korteriühistu juhatus tagasi astuda?
    Mis tingimustel saab korteriühistu juhatus tagasi astuda? Korteriühistu juhatus tahab tagasi astuda, kuid üldkoosolek ei suuda leida uusi juhatuse liikmeid. Kas korteriühistu juhatusel on mingi võimalus enda kohustused lõpetada?

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes