Aasta parim pakkumine! Hinnavõit
Hinnavõit 51% Hinnavõit

Telli pakett ”Raamatupidamisuudised“ 2018. aastaks ja saad kingituseks jõulunumbri ja videoseminari „Majandusaasta aruanne 2017“

Kingituse väärtus 68 eurot!
TELLIN
Hinnavõit
Uut seadusandluses

Eesti Kaubandus-Tööstuskoja peadirektor Mait Palts saatis koos tööstussektori esindajatega riigikogu keskkonnakomisjonile kirja, kus palutakse peatada jäätmeseaduse eelnõu menetlus ja oodata ära Euroopa Liidu (EL) jäätmedirektiivi ning pakendi- ja pakendijäätmete direktiivi…
Kui tagatisnõuete karmistamine viib väikeste kütusefirmade sulgemiseni, tabab see kõige valusamalt Eesti põllumehi ja maapiirkondade elanikke, ütles riigikogu maaelukomisjoni esimees Aivar Kokk.
Esmaspäev, 11 Detsember 2017 11:35

Valmimas on uus isikuandmete kaitse seadus

Justiitsministeerium on ette valmistanud isikuandmete kaitse seaduse eelnõu, mis suuremas osas reguleerib õiguskaitseaasutusi ning avaliku võimu kandjaid. Eelnõu puudutab ettevõtjaid nende sätete osas, mis EL-i andmekaitse üldmääruses on riigi otsustada…
Väikesed ja keskmised kütusemüüjad asutavad tagatisnõuete karmistamise tõttu oma huvide kaitseks MTÜ Eesti Kütuseliit.
Riigikogu menetluses olev alkoholipoliitikat karmistav alkoholi- ja reklaamiseaduste muutmise seaduse eelnõu, mis esimese lugemise läbis käesoleva aasta märtsis, on praeguseks riigikogus märgatavalt lahjenenud, kirjutab Postimees.
ELi- justiitsministrid leppisid kokku, et kiirem ja efektiivsem piiriülese varade arestimise ja konfiskeerimise süsteem nõuab selgemaid ja otsekohalduvaid reegleid.
Sotsiaalministeerium saatis kooskõlastusringile miinimumpalga eelnõu, millega tõuseb järgmisest aastast alampalk 500 euroni.
E-sigareti müüjate ja kasutajate liidu hinnangul suunavad tubakaseaduse muudatustega e-sigarettidele kehtestatavad uued reeglid suitsetamisest loobunud inimesed tagasi suitsetama; tubakaseaduse muutmise eelnõu läbis 6. detsembril riigikogus teise lugemise.
Riigikogu võttis juhatuse otsusega menetlusse valitsuserakondade algatatud looduskaitseseaduse ja metsaseaduse muutmise seaduse eelnõu, millega antakse Riigimetsa Majandamise Keskusele (RMK) õigus müüa looduskaitseseaduse aluseid maid, eesmärgiga katta 4,1-miljonine eelarveauk.
6. detsembril riigikogus vastu võetud turismiseaduse ja võlaõigusseaduse muudatused suurendavad majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi (MKM) asekantsleri Kristi Talvingu hinnangul tarbijate kaitset ja oluliselt teenuseid kallimaks ei tee.
Riigikogu majanduskomisjon arutas 7. detsembri istungil alkoholiseaduse ja reklaamiseaduse muutmise seaduse eelnõu, mille eesmärk on kaitsta rahva tervist, vähendada alkoholitarbimisest tulenevat sotsiaalset, majanduslikku ja tervisekahju ning tagada lastele ja noortele…
Riigikogu juhatuse otsusega võeti menetlusse alkoholi-, tubaka-, kütuse- ja elektriaktsiisi seaduse muutmise eelnõuga, millega vähendatakse veebruaris jõustuvat aktsiisitõusu poole võrra.
Riigikogu juhatuse otsusega võeti menetlusse neli eelnõu.
Neljapäev, 07 Detsember 2017 17:02

Riigikogu muutis sotsiaaltoetuste maksmise korda

Riigikogu võttis 7. detsembril vastu seadusemuudatused, mis teevad toimetulekutoetuste maksmise paindlikumaks, kaotavad vajaduspõhise peretoetuse ja taastavad matusetoetuse.
Riigikogus võeti kolmapäeval vastu seadus, mis seob kõrgemate riigiteenijate palgad tarbijahinnaindeksi tõusu ja sotsiaalmaksu laekumisega.
Riigikogu võttis kolmapäeval vastu seaduse, mis muudab vanemahüvitise skeemi paindlikumaks, loob paremad võimalused töö- ja pereelu ühitamiseks ning soodustab hoolduskoormuse ühtlasemat jaotumist vanemate vahel.
Riigikogu võttis 6. detsembril vastu Eesti Haigekassa seaduse muutmise seaduse, millega laiendatakse Eesti Haigekassa tulubaasi ning millega tasub edaspidi riik mittetöötavate pensionäride eest sotsiaalmaksu ravikindlustuse osa.
Riigikogu kinnitas 6. detsembril seadusemuudatuse, millega kohustatakse rahandusministeeriumi avaldama Euroopa Liidu infosüsteemis teavet riigiabi andmisest, kui summa ületab poole miljoni euro piiri.

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes