Uut seadusandluses

Siseministeerium saatis kooskõlastusele eelnõu, mis loob väärteomenetluse seadustikku uue karistusliigi – lühimenetluse.
Kolmapäev, 22 Veebruar 2017 13:49

Ettevõtted kaotasid Riigikohtus maksuvaidluse

Riigikohtu üldkogu jättis teisipäeval rahuldamata kassatsioonkaebuse, milles Neste Eesti AS, Selver AS, JCDecaux Eesti OÜ ja Clear Channel Estonia OÜ vaidlustasid Pärnu linnavalitsuse kehtestatud kohustust tasuda reklaamimaksu.
Kolmapäev, 22 Veebruar 2017 13:00

Koondatud töötaja saab igal juhul hüvitist

Riigi Teatajas avaldati töötuskindlustuse seaduse muudatus, mis tagab, et koondatud töötajal on võimalik saada töötuskindlustuse seaduses ette nähtud kindlustushüvitist ka siis, kui tema tööandja ei ole esitanud töötukassale avaldust.
Riigikogu juhatuse otsusega võeti menetlusse Urmas Amburi 3. veebruaril algatatud kollektiivne pöördumine „Lisame riigipüha. Lisame puhkepäeva, kui rahvuspüha või riigipüha langeb nädalavahetusele“ ja edastati see menetlemiseks põhiseaduskomisjonile.
Rahandusministeerium saatis kooskõlastusringile eelnõu, mis võimaldab aktsiaseltsidel enda aktsiad registreerida ka muudes registrites kui Eesti Väärtpaberikeskus (EVK).
Seoses välismaalaste seaduse muudatuste jõustumisega sel aastal võib tõdeda, et mõnes osas välismaalasele makstava töötasu nõuded leevenesid, kuid ilmnenud on ka mõned negatiivsed muutused, kirjutab advokaadibüroo TRINITI partner Ramil Pärdi…
Valitsus kiitis neljapäeval heaks tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovski esitatud eelnõu, mis muu hulgas keelab alkoholireklaami sotsiaalmeedias ja sunnib suurpoode alkoholimüügi muust kaubast eraldama.
Neljapäev, 19 Jaanuar 2017 12:20

Valitsus kiitis heaks tolliseaduse muudatused

Valitsus kiitis heaks tolliseaduse eelnõu, mis on viidud vastavusse möödunud aastal Euroopa Liidus rakendunud tolliseadustikuga.
Järgmise aasta alguses jõustub uus investeerimisfondide seadus, mis muu hulgas lubab luua usaldus- ja aktsiaseltsifonde.
2017. aastal laienevad finantsinspektsiooni võimalused väärtpaberituru kuritarvituste vastu võitlemisel.
1. jaanuaril 2017 jõustub perehüvitiste seadus, mille eesmärk on toetada lastega peresid ja laste kasvatamist. Selle seaduse olulise muudatusena käsitleme elatisabi andmist ning selle riigipoolset tagasinõudmist võlgnikult.
President Kersti Kaljulaid kuulutas huvigruppide vastuseisust hoolimata reedel välja uue valitsuse algatatud maksumuudatuste seaduse ja ka tuleva aasta riigieelarve seaduse.
1. jaanuaril 2017 hakkab kehtima üle 300 õigusakti, mille seast leiab ettevõtjate jaoks nii positiivse kui ka negatiivse mõjuga muudatusi. Ülevaate neist teeb kaubandus-tööstuskoda.
Valitsus kiitis heaks väärtpaberituru seaduse ja finantsinspektsiooni seaduse muutmise seaduse eelnõu, millega täiendatakse finantsinspektsiooni pädevusi väärtpaberituru kuritarvituste vastu võitlemisel.
Valitsus kiitis neljapäeval heaks keskkonnaministeeriumi eelnõu, millega keelatakse alates 2019. aastast poodides suuremate kilekottide tasuta jagamine.
Esmaspäev, 19 Detsember 2016 16:40

Lasterikaste perede toetus suureneb

Riigikogus esmaspäeval vastu võetud maksuseaduse muudatuste kohaselt tõstab riik tuleval aastal kolme ja enama lapsega perede toetuse 300 eurole kuus ning seitsme ja enama lapsega perede toetuse 400 eurole kuus.
Esmaspäev, 19 Detsember 2016 13:59

Parlament kinnitas tuleva aasta riigieelarve

Riigikogu võttis esmaspäeval vastu tuleva aasta riigieelarve seaduse, mille kulude ja investeeringute maht kasvab 9,65 miljardi euroni.
Esmaspäev, 19 Detsember 2016 13:46

Riigikogu võttis vastu ulatuslikud maksumuudatused

Riigikogu võttis esmaspäeval vastu uue valitsuse algatatud maksumuudatuste seaduse, millega jäetakse tuleval aastal sotsiaalmaksumäär langetamata, tõstetakse ennaktempos erinevaid aktsiise ja kehtestatakse 2018. aastast uus tulumaksuvabastussüsteem.

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes