Uut seadusandluses

Teisipäev, 27 Juuni 2017 12:54

Uus riigihangete seadus ettevõtja pilgu läbi

Alates 01. septembrist 2017 jõustub uus, äsja riigikogus kolmanda lugemise läbinud ja 14. juunil vastu võetud riigihangete seadus. Nii nagu iga uue regulatsiooni peamine eesmärk on konkreetse valdkonna parendamine, peaks…
Valitsus kiitis heaks rahandusministeeriumi põhimääruse, et muuta uues ministeeriumide ühishoones tugiteenuste töökorraldus paremaks ja lihtsamaks. Ühishoonesse kolimisel luuakse ühine rahandusministeeriumikoosseisu kuuluv ühisosakond, mis hakkab ühiselt osutama mitmeid tugivaldkondade teenuseid. Ühiselt…
Esmaspäev, 26 Juuni 2017 09:05

Riigipea kuulutas välja 27 seadust

President Kersti Kaljulaid kuulutas 22. juunil välja 27 erinevat seadust. Teiste hulgas said riigipea allkirja haldusreformi, pakiroboteid, taksoteenust ja riigipea puhkust reguleerivad seadused.
Toiduainetööstuse liit, põllumajandus-kaubanduskoda ja kaubandus-tööstuskoda saatsid teisipäeval vabariigi presidendile taotluse jätta välja kuulutamata magustatud jookide maksustamise seadus, kuna ettevõtjate hinnangul on see põhiseadusvastane ning seaduse menetlemisel on eiratud hea õigusloome…
Kaubanduskoda on vastu justiitsministeeriumi plaanile panna tööandjatele kohustus tasuda kohtutäiturile töötaja võlgnevuse eest, kui kohtutäituri hinnangul on töötaja töötasu suurem kui ametlikult näidatud töötasu.
Valitsuse algatatud riigivaraseaduse muutmise seadus (455 SE) näeb ette seaduse tasandil riigiettevõtete nõukogude liikmete valimise nimetamiskomitee kaudu.
Valitsuse algatatud riigieelarve seaduse muutmise seadus (456 SE) näeb ette suurendada riigieelarve informatiivsust, milleks esitatakse koos riigieelarvega Riigikogule informatsioon ka eelarveaastale järgneva kolme aasta kohta.
Valitsuse algatatud tulumaksuseaduse, käibemaksuseaduse ja liiklusseaduse muutmise seadus (458 SE) muudab tulumaksuseaduses sätestatud osalusoptsioonide maksustamise reegleid, sätestab madalama tulumaksumäära 14 protsenti äriühingu regulaarsetele kasumijaotistele, kehtestab krediidiasutustele nn avansilise tulumaksu ning…
Valitsuse algatatud magustatud joogi maksu seaduse (457 SE) maksuobjekt on magustatud jook, mille suhkrusisaldus on vähemalt 5 grammi 100 milliliitri joogi kohta või millele on lisatud magusainet. Maksumäär sõltub vastavalt…
Valitsuse algatatud ettevõtlustulu lihtsustatud maksustamise seadus (454 SE) kehtestab maksustamise erikorra.
Riigikogu erakorralisel istungjärgul algusega kell 10 võeti vastu 15 seadust. Nende hulgas oli riigieelarve seaduse muutmise seadus, mitmed maksualased seadused, keskkonnaalased seadused ja Rail Balticu lepingu ratifitseerimisega seotud seadus.
Esmaspäev, 19 Juuni 2017 15:46

Karastusjookide maks saab seaduseks

Riigikogu võttis vastu magustatud joogi maksu seaduse, mille kohaselt hakatakse maksustama kõiki jooke, mille suhkrusisaldus on vähemalt 5 grammi 100 milliliitri joogi kohta või millele on lisatud magusainet.
Esmaspäev, 19 Juuni 2017 14:12

Firmaautode erakasutus muutub lihtsamaks

Riigikogu otsustas 19. juunil kaotada ettevõtjate kohustuse pidada firmaautode puhul sõidupäevikuid. Selle asemel kehtestatakse kilovatipõhine erisoodustuse hinna arvutamise kord.
Riigikogu võttis vastu tulumaksuseaduse muudatused, millega vähendatakse regulaarselt makstavate dividendide tulumaksumäära 14 protsendini. Maksukoormus väheneb aga ainult juhul, kui dividend makstakse juriidilisele isikule.
Valitsus loobus mõned nädalad tagasi kaubanduskoja ja teiste ettevõtjate esindusorganisatsioonide survel panditulumaksust.
Riigikogu võttis vastu riigieelarve seaduse muudatused, mille jõustumisel saab riigikogu igal aastal riigieelarve eelnõuga koos riigi rahanduse järgmise nelja aasta kava.
19. juunil toimub Riigikogus riigieelarve seaduse muutmise seaduse eelnõu kolmas lugemine.
Riigikogus toimub 19. juunil tulumaksuseaduse muutmise ja sellega seonduvalt teiste seaduste muutmise seaduse eelnõu kolmas lugemine

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes