Reede, 15 Juuni 2018 10:04

ECB langetas kaubanduspingete tõttu euroala kasvuväljavaadet

Hinda seda artiklit
(0 hinnangut)
Euroopa Keskpank (ECB) langetas 14. juunil euroala käesoleva aasta majanduse kasvuprognoosi 2,4 protsendilt 2,1 protsendile, tuues põhjuseks kaubanduspinged.

"Esile on kerkinud globaalsetest asjaoludest tulenev ebakindlus, sealhulgas oht, mida kujutab protektsionismi tõus. Finantsturgude püsiva ja suurema volatiilsuse riski tuleb jälgida," ütles ECB president Mario Draghi Riias.

Tema sõnul on hoolimata ebakindlusest keskpanga nõukogu siiski kindel, et euroala majandus on tugev, mis lubab lõpetada keskpanga ulatusliku varaostuprogrammi.

2019. ja 2020. aasta kasvuväljavaate jättis ECB muutmata vastavalt 1,9 ja 1,7 protsendi juurde.

Inflatsiooni koha pealt ütles Draghi, et nõukogu hinnangul jätkab see lähenemist keskpanga eesmärgile, milleks on veidi alla 2 protsendi. 2018. ja 2019. aasta inflatsiooniprognoos tõsteti 1,4 protsendilt 1,7 protsendini, seda peamiselt naftahindade tõttu, lisas ta.

Jäta kommentaar

Veendu, et kõik kohustuslik (*) info oleks sisestatud. HTML-i kasutamine pole lubatud.


Rubriigi Majandus ja äri viimased uudised

Sellest osast leiate te uudiseid Eesti äri ja majanduse teemal

 • Mängurlus ja seadus: Ülemkohus muudab mängu
  Mängurlus ja seadus: Ülemkohus muudab mängu Selle aasta alguses, otsustas Ameerika Ühendriikide Ülemkohus, et osariikidel lubatakse legaliseerida hasartmängud üksikutel spordiüritustel. Eelnevalt oli see legaalne ainult Nevada osariigis, ent kohtuotsus tähendab, et potentsiaalselt mitme miljardi dollari suurune turg on nüüd avatud ülejäänud riigile. Aastaid kihlveo mängimisteenustega tegelenud USAst väljaspool asuvad hasartmänguettevõtted on juba üles näidanud huvi äritegevuse vastu USAs.
 • Kapitali väljavool Venemaalt on kolmekordistunud
  Venemaa keskpanga hinnangul on kapitali väljavool tänavu kümne kuuga kolmekordistunud 42,2 miljardi USA dollarini.
 • LHV teenis oktoobris 2 miljonit eurot kasumit
  LHV Group teenis tänavu oktoobris 2 miljonit eurot puhaskasumit, milest LHV Pank teenis 1,4 miljonit eurot ja LHV Varahaldus 700 000 eurot.
 • Küttepuidu hind on vähem kui kahe aastaga tõusnud pea 60 protsenti
  Küttepuidu hind, mis alustas kasvu 2017. aasta alguses on vähem kui kahe aastaga kerkinud kokku 57 protsenti, kirjutab rahvusringhäälingu uudisteportaal.
 • Hollandi valitsus hakkab kasutama Guardtime'i turvalisuslahendust
  Hollandi valitsus eesotsas riikliku kohtute teabeteenistusega on otsustanud võtta kasutusele Eesti ettevõtte Guardtime poolt loodud plokiahela tehnoloogial põhineva küberturvalisuse lahenduse, et tagada riigi infoprotsesside töötlemisel läbipaistvus, turvalisus ja kontrollitavus.

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes