Reede, 23 Veebruar 2018 11:47

ECB viitas varaostuprogrammi väljavaate muutmise võimalusele

Hinda seda artiklit
(0 hinnangut)
Euroopa Keskpanga (ECB) nõukogu viimase kohtumise protokollid viitavad, et keskpank võib juba märtsis viidata oma varaostuprogrammi varajasele lõpetamisele.

"Rahapoliitika sõnum võidakse üle vaadata käesoleva aasta algul," seisis 25. jaanuari kohtumise protokollides.

See tähendab, et võidakse viidata, et varaostuprogramm lõppeb varem, kui seni viidatud on. Järgmist rahapoliitika otsust on oodata 8. märtsil.

Lisaks oma peamise intressimäära 0-protsendile seadmise ostab keskpank kuus 30 miljardi euro jagu võlakirju. Varaostuprogramm peaks kestma septembrini "või kui vajalik, kauem," sõltuvalt sellest, kas inflatsioon hakkab lähenema keskpanga eesmärgile, milleks on veidi alla 2 protsendi.

Hoolimata euroala taastuvast majandusest, on inflatsioon endiselt eesmärgist oluliselt madalamal. Jaanuaris oli see 1,3 protsenti.

Protokollides märgiti, et mõned liikmed pooldasid lõdvendamise lõpetamist, kuivõrd usutakse, et inflatsioon hakkab taas kiirenema. Lõpuks otsustati aga, et sellised muudatused oleks ennatlikud ja mitte veel õigustatud.

Euro tõusis protokollide avaldamise järel dollari suhtes 0,2 protsenti 1,231 dollarini.

Toetajad

IKS logo 1

Jäta kommentaar

Veendu, et kõik kohustuslik (*) info oleks sisestatud. HTML-i kasutamine pole lubatud.


Rubriigi Majandus ja äri viimased uudised

Sellest osast leiate te uudiseid Eesti äri ja majanduse teemal

 • Euroala ärikasv oli detsembris nelja aasta väikseim
  Euroala ärikasv oli detsembris nelja aasta madalaimal tasemel, selgus uuringufirma IHS Markiti esialgsest hinnangust. IHS Markiti euroala ostujuhtide indeks langes detsembris 51,3 punktile, ehk 49 kuu madalaimale, võrreldes 52,7 punktiga novembris.
 • Kinnisvarafirma: müüjad küsivad kinnisvara eest liiga kõrget hinda

  Kinnisvarafirma Pindi Kinnisvara juhatuse liikme Peep Soomani sõnul soovivad kinnisvara müüjad liiga kõrget hinda ja vahe pakkumishindade ja tegelike tehinguhindade vahel kasvanud aina suuremaks. "Üha rohkem varaomanikke küsivad oma kinnisvaraobjekti eest hinda, mis on 20-50 protsenti potentsiaalsest tehingust kõrgem ja tänases turuseisus ebareaalne," ütles Sooman pressiteate vahendusel.

 • Maksebilansi jooksevkonto oli oktoobris 65 miljoni euroga ülejäägis
  Kaupade ekspordi ja impordi käibed olid 2018. aasta suurimad: kaubaeksport kasvas 9 protsenti ja kaubaimport 11 protsenti, mistõttu kaupade konto puudujääk suurenes eelmise aasta oktoobriga võrreldes 32 miljoni euro võrra, 95 miljoni euroni.
 • Euroopa kommertssõidukite turg langes novembris 8 protsenti
  Uute kommertssõidukite registreerimine langes Euroopa Liidu (EL) liikmesriikides novembris aastaga 8 protsenti, kuid suurenes 11 kuuga 0,8 protsenti. Tegemist on kolmanda järjestikuse languskuuga, mis on suures ulatuses tingitud uute testimisnõuete kehtestamisest septembris, millele eelnevalt kasvas uute sõidukite registreerimine augustis 31,2 protsenti, selgub Euroopa Autotootjate Liidu (ACEA) andmetest.
 • Euroopa keskpank langetas euroala majanduskasvu prognoosi

  Euroopa Keskpank (ECB) langetas ebakindlusele viidates euroala tänavuse majanduse kasvuprognoosi 2 protsendilt 1,9 protsendile.

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes