Reede, 23 Veebruar 2018 11:47

ECB viitas varaostuprogrammi väljavaate muutmise võimalusele

Hinda seda artiklit
(0 hinnangut)
Euroopa Keskpanga (ECB) nõukogu viimase kohtumise protokollid viitavad, et keskpank võib juba märtsis viidata oma varaostuprogrammi varajasele lõpetamisele.

"Rahapoliitika sõnum võidakse üle vaadata käesoleva aasta algul," seisis 25. jaanuari kohtumise protokollides.

See tähendab, et võidakse viidata, et varaostuprogramm lõppeb varem, kui seni viidatud on. Järgmist rahapoliitika otsust on oodata 8. märtsil.

Lisaks oma peamise intressimäära 0-protsendile seadmise ostab keskpank kuus 30 miljardi euro jagu võlakirju. Varaostuprogramm peaks kestma septembrini "või kui vajalik, kauem," sõltuvalt sellest, kas inflatsioon hakkab lähenema keskpanga eesmärgile, milleks on veidi alla 2 protsendi.

Hoolimata euroala taastuvast majandusest, on inflatsioon endiselt eesmärgist oluliselt madalamal. Jaanuaris oli see 1,3 protsenti.

Protokollides märgiti, et mõned liikmed pooldasid lõdvendamise lõpetamist, kuivõrd usutakse, et inflatsioon hakkab taas kiirenema. Lõpuks otsustati aga, et sellised muudatused oleks ennatlikud ja mitte veel õigustatud.

Euro tõusis protokollide avaldamise järel dollari suhtes 0,2 protsenti 1,231 dollarini.

Jäta kommentaar

Veendu, et kõik kohustuslik (*) info oleks sisestatud. HTML-i kasutamine pole lubatud.


Rubriigi Majandus ja äri viimased uudised

Sellest osast leiate te uudiseid Eesti äri ja majanduse teemal

 • Kas Eesti inimeste elatustase on ikka leedukatest viletsam?
  Kas Eesti inimeste elatustase on ikka leedukatest viletsam? Selle nädala alguses Euroopa Liidu statistikaameti poolt avaldatud andmed näitavad, et Eesti tarbimiskulutused inimese kohta, milles on riikidevahelised hinnaerinevused välja taandatud, olid möödunud aastal 72% EL-i keskmisest ning meist tahapoole jäid vaid viis riiki. Leedu oli 88 protsendiga aga EL-i riikide keskmiste hulgas. Kuidas on võimalik, et Leedu meist nii kaugel ees on? Ja mida see võrdlus õigupoolest näitab?
 • Eluaseme hinnaindeks kerkis esimeses kvartalis aastaga 6,6 protsenti
  Eluaseme hinnaindeksi muutus oli 2018. aasta esimeses kvartalis võrreldes 2017. aasta neljanda kvartaliga 1,5 protsenti ja võrreldes eelmise aasta esimese kvartaliga 6,6 protsenti.
 • Euroala leppis kokku Kreeka võlaleevenduses
  Euroala rahandusministrid leppisid 22. juuni varahommikul kokku Kreeka võlaleevenduses, teatas Euroopa Komisjoni majandusvolinik Pierre Moscovici pärast maratonkõnelusi Luksemburgis.
 • Saksamaa on Kreeka aitamise pealt teeninud 2,9 miljardit eurot
  Saksamaa on alates 2010. aastast Kreeka toetamiseks ostetud võlakirjade pealt teeninud umbes 2,9 miljardit eurot, selgub Saksa rahandusministeeriumi raportist.
 • Poola: euroala eelarve võib tähendada EL-i lõppu
  Poola hoiatas 21. juunil, et Prantsusmaa ja Saksamaa pakutud eurotsooni eelarve 19-liikmelise euroala tugevdamiseks võib tähendada Euroopa Liidu lõppu, kui sinna hakkab raha tulema kõigi liikmesriikide ühisest eelarvest.

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes