Neljapäev, 24 Mai 2018 13:58

Euroopa Komisjon plaanib suurendada VKE-de ligipääsu rahastusele

Hinda seda artiklit
(0 hinnangut)
Euroopa Komisjon esitas 24. mail ettepaneku anda väikestele ja keskmise suurusega ettevõtetele (VKE) parem juurdepääs turupõhisele rahastamisele.

Komisjoni teatel on esmärk vähendada bürokraatiat väikeste ja keskmise suurusega ettevõtjate jaoks, kes üritavad noteerida ja emiteerida väärtpabereid VKE-de kasvuturul, mis on uut tüüpi kauplemiskeskkond väikestele emitentidele, ning suurendada börsil noteeritud VKE-de aktsiate likviidsust.

Kavandatavad muudatused VKE-de noteerimise eeskirjades lihtsustaksid üleminekut kasvuturgudelt reguleeritud turule; võlakirjade emiteerimisele spetsialiseerunud kauplemiskohtade VKE-de kasvuturgudena registreerimist ning luuakse paralleelselt riigisiseste eeskirjadega ühised eeskirjad VKE-de kasvuturgude likviidsuslepingute kohta.

Komisjoni hinnangul peaks algatus hüppeliselt suurendama VKE-de esmaste avalike pakkumiste (IPO) hulka ja võimaldama turgudel noteeritud ettevõtetel olla nähtav rohkemate investorite jaoks. Likviidsem turg lihtsustaks VKE-de aktsiatega kauplemist, mis  aitaks kaasa rahastuse leidmisele. Samal ajal saaksid VKE-desse investeerijad oma investeeringuid lihtsamalt rahaks muuta, mis aitab kokkuvõttes kaasa töökohtade loomisele ja majanduskasvule EL-is, teatas komisjon.

Ettepanekut hakkavad nüüd arutama Euroopa Parlament ja Euroopa Liidu Nõukogu.

Jäta kommentaar

Veendu, et kõik kohustuslik (*) info oleks sisestatud. HTML-i kasutamine pole lubatud.


Rubriigi Majandus ja äri viimased uudised

Sellest osast leiate te uudiseid Eesti äri ja majanduse teemal

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes