Neljapäev, 24 Mai 2018 13:58

Euroopa Komisjon plaanib suurendada VKE-de ligipääsu rahastusele

Hinda seda artiklit
(0 hinnangut)
Euroopa Komisjon esitas 24. mail ettepaneku anda väikestele ja keskmise suurusega ettevõtetele (VKE) parem juurdepääs turupõhisele rahastamisele.

Komisjoni teatel on esmärk vähendada bürokraatiat väikeste ja keskmise suurusega ettevõtjate jaoks, kes üritavad noteerida ja emiteerida väärtpabereid VKE-de kasvuturul, mis on uut tüüpi kauplemiskeskkond väikestele emitentidele, ning suurendada börsil noteeritud VKE-de aktsiate likviidsust.

Kavandatavad muudatused VKE-de noteerimise eeskirjades lihtsustaksid üleminekut kasvuturgudelt reguleeritud turule; võlakirjade emiteerimisele spetsialiseerunud kauplemiskohtade VKE-de kasvuturgudena registreerimist ning luuakse paralleelselt riigisiseste eeskirjadega ühised eeskirjad VKE-de kasvuturgude likviidsuslepingute kohta.

Komisjoni hinnangul peaks algatus hüppeliselt suurendama VKE-de esmaste avalike pakkumiste (IPO) hulka ja võimaldama turgudel noteeritud ettevõtetel olla nähtav rohkemate investorite jaoks. Likviidsem turg lihtsustaks VKE-de aktsiatega kauplemist, mis  aitaks kaasa rahastuse leidmisele. Samal ajal saaksid VKE-desse investeerijad oma investeeringuid lihtsamalt rahaks muuta, mis aitab kokkuvõttes kaasa töökohtade loomisele ja majanduskasvule EL-is, teatas komisjon.

Ettepanekut hakkavad nüüd arutama Euroopa Parlament ja Euroopa Liidu Nõukogu.

Jäta kommentaar

Veendu, et kõik kohustuslik (*) info oleks sisestatud. HTML-i kasutamine pole lubatud.


Rubriigi Majandus ja äri viimased uudised

Sellest osast leiate te uudiseid Eesti äri ja majanduse teemal

 • Vabade töökohtade määr langes esimeses kvartalis euroalal vaid Eestis
  Euroala vabade töökohtade määr kasvas esimeses kvartalis võrreldes neljandaga 0,1 protsendipunkti 2,1 protsendi, ainuke riik kus see kvartalivõrdluses langes oli 0,1 protsendipunktiga Eesti.
 • Keskpangad karmistavad rahapoliitikat
  Keskpangad karmistavad rahapoliitikat

  Lõppeval nädalal langetati olulisi rahapoliitilisi otsuseid nii siin-, kui sealpool Atlandi ookeani. Pärast mitmeid aastaid on tekkimas lootus, et raha omanikud selle välja laenamise eest ka intressi võivad küsida. Vähemasti Euroopas näib aga aina tõenäolisem, et majandustsükkel jõuab enne intressimäärade mõistlikule tasemele jõudmist pöörduda.

 • Pindi: uusarenduste turg liigub 3000 tehingu graafikus
  Kinnisvarabüroo Pindi Kinnisvara müügipartneri Peep Soomani sõnul tehakse tänavu Tallinna ja Harjumaa uute korterite turul tõenäoliselt rekordilised 3000 tehingut.
 • Euroopa Keskpank võttis kindlama suuna rahapoliitika normaliseerimiseks
  Euroopa Keskpank võttis kindlama suuna rahapoliitika normaliseerimiseks Euroopa Keskpanga Nõukogu eilne rahapoliitika otsus selle aasta lõpus varaostuprogrammi lõpetamise ja keskpanga intressimäärade tõstmise kohta järgmisel aastal oli üldjoontes ootuspärane. Kuni septembrini jätkatakse varaostuprogrammi 30 miljardi euroga kuus. Seejärel vähendatakse 15 miljardile ning aasta lõpus lõpetatakse täielikult. Samas täpsustas keskpank, et selline rahapoliitika muudatus sõltub sellest, mida näitavad jooksvalt uuenevad makronumbrid euroala majandusolukorra ja selle inflatsiooni väljavaate kohta. Kokkuvõttes oli EKP oma eelteavituses väga ettevaatlik.
 • Eesti inflatsioon oli mais euroala kiireim
  Eesti inflatsioon oli mais 3,1 protsendi tasemel euroala kiireim ning Euroopa Liidus tervikuna oli see kiirem vaid 4,6 protsenti Rumeenias.

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes