Kolmapäev, 10 Oktoober 2018 14:07

Hotellide liit: riik peaks end Soomes rohkem turundama

Hinda seda artiklit
(0 hinnangut)
Eesti Hotellide ja Restoranide Liidu (EHRL) juhatuse esimehe Verni Loodmaa sõnul peaks riik tegema Soomes rohkem turundustegevust, et meelitada siia taas rohkem sealseid turiste.

"Riik peaks minu hinnangul rohkem panustama Soome turule," ütles Loodmaa BNS-ile. Tema sõnul on Soome turistide arv vähenenud peamiselt kahel põhjusel. "Üks on kindlasti maksupoliitilised asjad, mis Eestis tehtud on. Ei ole ju kellegile uudiseks, et soomlased on Eestis kogu aeg käinud spetsiifilistel ostureisidel ja kui see ei ole neile enam atraktiivne, siis nad jätavad selle tegemata," rääkis ta.

"Teine asi on ilmselt ka see, et Soomel läheb hästi ja inimestel on rohkem raha. Seega teevad nad teistsuguseid ostuotsuseid ja sõidavad kusagile mujale kaugemal, sest neil on need võimalused," lisas Loodmaa.

Lisaks Soome turistide vähenemisele teeb Loodmaale muret ka majutusasutuste kasumlikkuse vähenemine ja tööjõupuudus. "Sektoris on väga selgelt tööjõuprobleemid ja nende lahendamine on lähiaastatel meie jaoks suur väljakutse," märkis ta.

Loodmaa sõnul on tänavune aasta majutusasutustele möödunud samas suhteliselt ootus- ja tavapäraselt. "Kui eelmine aasta oli eelkõige Tallinnale väga hea tänu eesistumisele, siis see aasta ei ole olnud suurt tagasilööki, mis on tähtis," rääkis  EHRL-i juhatuse esimees.

Tema sõnul on praegu veel vara prognoosida, kas sarnasel viimastele aastatel on aastavahetuse perioodil oodata taas Vene turistide arvu kasvu. Täpsemalt saab Vene turistide tänavust huvi Eesti vastu Loodmaa sõnul kommenteerida detsembri keskpaigas.

"See, mis täna turismis toimub on see, et inimesed teevad oma ostuotsuseid järjest viimasel hetkel," tõdes Loodmaa.

Toetajad

IKS logo 1

Jäta kommentaar

Veendu, et kõik kohustuslik (*) info oleks sisestatud. HTML-i kasutamine pole lubatud.


Rubriigi Majandus ja äri viimased uudised

Sellest osast leiate te uudiseid Eesti äri ja majanduse teemal

 • MTA tuvastas Jõgevamaal kaheksa ümbrikupalga kahtlusega ettevõtet

  Maksu- ja tolliameti (MTA) töötajad kontrollisid novembri lõpus Jõgevamaal ehitusettevõtteid ning autoremonditöökodasid, tuvastades kontrollitud 26 firmast kaheksa puhul ümbrikupalga maksmise kahtluse.

 • EAS kinnitas tuleva aasta 81-miljonilise eelarve
  EAS kinnitas tuleva aasta 81-miljonilise eelarve ttevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EAS) nõukogu kinnitas aastaks 2019 tegevuskava, mille elluviimiseks on eelarves planeeritud 81,3 miljonit eurot, mis on tänavusest aastast 40 protsenti vähem.
 • Euroala ärikasv oli detsembris nelja aasta väikseim
  Euroala ärikasv oli detsembris nelja aasta madalaimal tasemel, selgus uuringufirma IHS Markiti esialgsest hinnangust. IHS Markiti euroala ostujuhtide indeks langes detsembris 51,3 punktile, ehk 49 kuu madalaimale, võrreldes 52,7 punktiga novembris.
 • Kinnisvarafirma: müüjad küsivad kinnisvara eest liiga kõrget hinda

  Kinnisvarafirma Pindi Kinnisvara juhatuse liikme Peep Soomani sõnul soovivad kinnisvara müüjad liiga kõrget hinda ja vahe pakkumishindade ja tegelike tehinguhindade vahel kasvanud aina suuremaks. "Üha rohkem varaomanikke küsivad oma kinnisvaraobjekti eest hinda, mis on 20-50 protsenti potentsiaalsest tehingust kõrgem ja tänases turuseisus ebareaalne," ütles Sooman pressiteate vahendusel.

 • Maksebilansi jooksevkonto oli oktoobris 65 miljoni euroga ülejäägis
  Kaupade ekspordi ja impordi käibed olid 2018. aasta suurimad: kaubaeksport kasvas 9 protsenti ja kaubaimport 11 protsenti, mistõttu kaupade konto puudujääk suurenes eelmise aasta oktoobriga võrreldes 32 miljoni euro võrra, 95 miljoni euroni.

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes