tellimine 938x200 apple ee gif fixed
Kolmapäev, 23 August 2017 12:13

Komisjon otsustab Luminori loomise septembri keskpaigaks

Hinda seda artiklit
(0 hinnangut)
Euroopa Komisjon otsustab septembri keskpaigaks, kas annab loa DNB ja Nordea Baltikumi pankade ühendamiseks Luminor-pangaks.

Euroopa Komisjoni finantsjärelevalve- ja konkurentsiametkond avalikustab oma otsuse Eestis, Lätis ja Leedus plaanitava Luminori loomiseks 14. septembril, seisab komisjoni veebilehel.

Nordea ja DNB Banka teatasid möödunud augustis plaanist ühendada oma Balti riikide tegevus. Novembris määrati ühendpanga tegevjuhiks Erkki Raasuke ning nõukogu esimeheks Nils Melngailis. Uuest pangast saab Balti riikide suuruselt teine pank. Panga prognoositav turuosa on 20 protsenti ning see hakkab keskenduma kohalikele ettevõtetele.

Nordea ja DNB Balti äride ühendamisel Luminoriks annab Nordea Bank AB Eesti filiaal oma Eesti äritegevuse üle DNB Pank AS-ile, mis nimetatakse samal hetkel ümber Luminor Bank AS-iks.

Baltikumi äride ühendamine sõltub finantsjärelevalve- ja konkurentsiametkondade heakskiidu saamisest ja plaanitakse lõpule viia 2017. aasta neljandas kvartalis. Kõigi vajalike kinnituste saamiseni jätkavad mõlemad pangad tööd eraldiseisvalt praeguste juhtkondade eestvedamisel konkurentidena.

Jäta kommentaar

Veendu, et kõik kohustuslik (*) info oleks sisestatud. HTML-i kasutamine pole lubatud.


Rubriigi Majandus ja äri viimased uudised

Sellest osast leiate te uudiseid Eesti äri ja majanduse teemal

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes