Kolmapäev, 23 August 2017 12:13

Komisjon otsustab Luminori loomise septembri keskpaigaks

Hinda seda artiklit
(0 hinnangut)
Euroopa Komisjon otsustab septembri keskpaigaks, kas annab loa DNB ja Nordea Baltikumi pankade ühendamiseks Luminor-pangaks.

Euroopa Komisjoni finantsjärelevalve- ja konkurentsiametkond avalikustab oma otsuse Eestis, Lätis ja Leedus plaanitava Luminori loomiseks 14. septembril, seisab komisjoni veebilehel.

Nordea ja DNB Banka teatasid möödunud augustis plaanist ühendada oma Balti riikide tegevus. Novembris määrati ühendpanga tegevjuhiks Erkki Raasuke ning nõukogu esimeheks Nils Melngailis. Uuest pangast saab Balti riikide suuruselt teine pank. Panga prognoositav turuosa on 20 protsenti ning see hakkab keskenduma kohalikele ettevõtetele.

Nordea ja DNB Balti äride ühendamisel Luminoriks annab Nordea Bank AB Eesti filiaal oma Eesti äritegevuse üle DNB Pank AS-ile, mis nimetatakse samal hetkel ümber Luminor Bank AS-iks.

Baltikumi äride ühendamine sõltub finantsjärelevalve- ja konkurentsiametkondade heakskiidu saamisest ja plaanitakse lõpule viia 2017. aasta neljandas kvartalis. Kõigi vajalike kinnituste saamiseni jätkavad mõlemad pangad tööd eraldiseisvalt praeguste juhtkondade eestvedamisel konkurentidena.

Jäta kommentaar

Veendu, et kõik kohustuslik (*) info oleks sisestatud. HTML-i kasutamine pole lubatud.


Rubriigi Majandus ja äri viimased uudised

Sellest osast leiate te uudiseid Eesti äri ja majanduse teemal

 • Kas Eesti riigi rahandus on kriisis?
  Kas Eesti riigi rahandus on kriisis?

  Rahandusministeeriumi fiskaalpoliitika osakonna juhataja asetäitja Erki Lõhmuste analüüsib Eesti majanduse kasvule eri analüütikute antud erinevate hinnangute tagamaid. Samuti annab ta ülevaate sellest, mida soovitavad Eesti riigi majanduse edendamiseks rahvusvahelised organisatsioonid.

 • Rahandusministeerium: eelarvedefitsiit ei sea Eesti majandust ohtu
  Rahandusministeeriumi hinnangul ei sea Eestis plaanitud tuleva aasta eelarvedefitsiit Eesti majandust ohtu, sest suuremat kriisi oodata ei ole.
 • Eestis alustas tegevust üürikinnisvara ühisrahastusplatvorm
  Novembris alustas Eesti esimene üürikinnisvara ühisinvesteerimise platvorm Bitofproperty, mille eesmärk on võimaldada üüriinvestoritel turule siseneda väikeste summadega, ostes terve korteri asemel sellest vaid osa.
 • Optsioon
  Optsioon

  Optsioon on leping kahe osapoole vahel, kellest üks on optsiooni kirjutaja(option writer) ja teine optsiooni ostja (option buyer). Ostjal on võimalus (õigus) osta või müüa tulevikus kokkulepitud hinnaga (strike, exercise price) alusvara. Alusvara võib olla aktsia, valuuta, võlakiri jne. Optsioon on ainuke tuletisinstrument, mis annab võimaluse, millega ei kaasne kohustust. Ostja maksab optsioonipreemiat (premium) selleks, et selline võimalus omandada. Optsioonipreemia on samal ajal ostja maksimaalne kaotus.1

 • Creditinfo: Eesti ettevõtete kasumid kasvasid mullu 14,7 protsenti
  Finantsinfoettevõtte Creditinfo Eesti AS hinnangul kasvasid möödunud aastal Eesti ettevõtete kasumid aastaga 14,7 protsenti ligi 5,1 miljardi euroni.

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes