Tulumaks on omavalitsuste maksustamisel Atoneni hinnangul väga paha vahend. "Tulumaksu saab see, kus inimene elab, aga mitte see, kes hoolitseb selle eest, et oleks töö või turg. Litsentsitasu laekuks ikkagi sinna, kus tegelikult äri aetakse," sõnas ta.
"Omavalitsused peaksidki rohkem elama selle pealt, et need elanikud, kes seal teenuseid tarbivad – et on vesi toodud, teed ehitatud –, maksavad. Maksavad maa- või kinnisvaramaksu," ütles Atonen.
Ettevõtlusmaksu puhul oleks see tema sõnul samamoodi: ei ole ainult tegutsemisloa tasu, vaid maksta tuleb ka ressurssi, nagu näiteks maade, teede kasutamist. "Praegu me maksustame seda kõike väga madalalalt," sõnas ta.
Teenindussfääri ettevõtetele, nagu pangad ja teised finantsteenuste osutajad, saab litsentsitasu teha jällegi kliendi- või teenusepõhiselt, rääkis Atonen.
Sotsiaalmaks peab Atoneni arvates pigem tõusma. "Meie demograafiline olukord väga kaua pead liiva alla peita ei lase, sest vaevalt kujutab keegi ette, et me oma vanemate eest enam riiklikult üldse ei hoolitse. Aga sotsiaalmaks saabki tõusta siis, kui me tulumaksu kõrvalt ära kaotame," rääkis ta.