Esmaspäev, 22 Oktoober 2018 14:05

Särgava: puudulik seadus lubab võõrastel korteriühistuid üle võtta

Hinda seda artiklit
(0 hinnangut)
Tallinna volikogu revisjonikomisjoni juhi Helve Särgava sõnul on puudulik seadustik põhjustanud paljude korteriühistute liikmetes hirmu, sest seadusandja ettenägematus lubab pahaaimamatuid ühistuid võõrastel üle võtta ning võib jätta korteriomanikke koduta.

Särgava poole pöördub aina kasvav arv Tallinna korteriühistuid, teatas sotsiaaldemokraatide pressiesindaja reedel BNS-ile. Liialt lõtv regulatsioon ning linna hoolimatu mitteeluruumidest eluruumide tegemine on loonud pinnase, kus vastu omanike tahtmist on võimalik korteriühistule liigseid finantskohustusi võtta.

"Paistab, et seaduse kirjutajad ei ole piisavalt kaugele ette vaadanud ning pole kuritarvitamise riski suutnud õigesti hinnata. Selle tulemusena kannatavad pahaaimamatud korteriomanikud, kes oma ühistu üle kontrolli kaotavad," ütles Särgava.

"Kui ühistu üldkoosolekule ei tule esimesel korral kvoorumi jagu inimesi kohale, on teisel koosolekul liigkerge juhatust võõraste inimestega mehitada, sest teine koosolek on otsustusvõimeline olenema kohaletulnute arvust. See tähendab, et piisab ühest korteriomanikust," sõnas Särgava.

"Uus juhatus saab omakorda sama skeemi kasutades kergekäeliselt korteriomanikele soovimatuid kohustusi ja laene võtta. Ühistu võlad nõutakse sisse korteriomanikelt. Selle tulemusena satuvad just eakad ja vähemkindlustatud korteriomanikud makseraskustesse ning võivad riskida kodu kaotamisega," rääkis Särgava.

Särgava hinnangul on probleem aina süvenev ning mõjutab üha suuremat hulka Tallinna korteriomanikke. „Mitte keegi ei peaks kartma oma kodust ilma jäämist kellegi teise pahatahtliku käitumise pärast," ütles ta.

Jäta kommentaar

Veendu, et kõik kohustuslik (*) info oleks sisestatud. HTML-i kasutamine pole lubatud.


Rubriigi Õigus viimased uudised

Sellest osast leiate te uudiseid tööturu ja tööõiguse teemal

 • Ülevaade seadustest (RU nr 7, 2018)
  Ülevaade seadustest (RU nr 7, 2018) Selles ajakirjanumbris käsitleme seaduste muudatusi, millest üks hakkab kehtima selle aasta 1. detsembril, üks 3. detsembril ning kolm uue aasta esimesel päeval. Jõustuvad sätted avaliku sektori asutuste veebilehtede ja mobiilirakenduste kasutajasõbralikumaks muutmiseks ning tarbijate põhjendamatu asukohapõhise diskrimineerimise vältimiseks, uued sunnimeetmed kaitseväekohustuste täitmisest kõrvalehoidjatele ja väärtegude menetlemist lihtsustatakse uue menetlusliigi – lühimenetluse – lisamisega. Veel jõustub täiesti uus rahvastikuregistri seadus, mille eesmärk on kaasajastada rahvastikuregistriga seotut.
 • Eesti kaotas Euroopa Kohtus suhkrutrahvi vaidluse
  Euroopa Kohus jättis 14. novembril rahuldamata Eesti riigi apellatsioonkaebuse mullusele kohtuotsusele, millega jäi läbi vaatamata Eesti hagi Euroopa Liidult 34,3 miljoni euro eest suhkrutrahvi tagasisaamiseks.
 • Perling: kahtlase raha päritolu tõendamise muutmine vajab analüüsi
  Riigi peaprokuröri Lavly Perlingu hinnangul vajab rahandusministeeriumi plaan pöörata rahapesukahtluse korral vara legaalsuse tõendamise kohustus kahtlustatavale põhjalikku analüüsi.
 • Ministeerium: pensioniraha alalhoidlik paigutus on fondijuhtide valik
  Rahandusministeerium ei plaani konservatiivsete pensionifondide varajaotuse reegleid oluliselt muuta ning märkis, et selliste fondide eesmärk ei olegi inflatsiooni lüüa, vaid raha säilitada; laiemalt on ministeeriumi hinnangul investeeringute tagasihoidlikkus tingitud fondijuhtide soovidest, mitte seadustikust.
 • Liivamägi: pensionifondide kehva tootluse taga on seadustik
  Liivamägi: pensionifondide kehva tootluse taga on seadustik Ettevõtluskõrgkooli Mainor ja Tallinna Tehnikaülikooli lektori Kristjan Liivamäe hinnangul jääb Eesti konservatiivsete pensionifondide tootlus ka järgmistel aastatel inflatsioonile alla, selle taga on aga seadusandlikud piirangud, mitte kehv fondijuhtimine.

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes