Õigus

Käibemaksukohustuslaseks registreerimine ja käibemaksukohustuslase registrist kustutamine on põhjustanud mitmeid kohtuvaidlusi. Käsitleme seekord riigikohtu lahendeid nr 3-3-1-79-15 ja nr 3-3-1-10-16.
Õiguskantsleri sõnul peab riik muutma looduskaitseseadust nii, et looduskaitsealal asuva maa võõrandamisel peaks makstav hüvitis olema õiglane ning saama tasutud kohe, mitte kaheksa või üheksa aasta pärast nagu praegu tavaks.
Kolmapäev, 07 September 2016 09:45

Tuule Piletikeskus läks riigi vastu kohtusse

 Praamipiletite veebimüügi tuulelaevad.ee kodulehel ja sadamates läbipääsusüsteemi arendanud Tuule Piletikeskus OÜ läks majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi vastu kohtusse, sest leiab, et ministeerium ei ole temaga sõlmitud lepingust kinni pidanud, kirjutab Meie…
Paljude ettevõtjate seas on levinud arvamus, et Eestis ei ole keeruline jätta endast planeeritult maha võlgadesse mattunud ettevõtet, ilma et sellele järgneksid sanktsioonid, kirjutab advokaadibüroo Sirel & Partnerid juhtivpartner Jüri…
Hiiumaa lähistele rannikumerre planeeritava tuulepargi vastased koondusid MTÜ-sse Hiiu Tuul ja on kohtusse kaevanud Hiiu maavanema korralduse Hiiu maakonnaga piirneva mereala maakonnaplaneeringu kehtestamiseks, kirjutab Eesti Päevaleht.
Neljapäev, 01 September 2016 11:41

E-sigaretimüüja sai ravimiameti üle kohtuvõidu

Asja taas arutanud esimese astme kohus andis vaidluses ravimiametiga õiguse kaubamärgi Skysmoke all tegutsevale e-sigaretimüüjale Elgery. Otsuse järgi peab ravimiamet firmale tagasi maksma 25 000 eurot õigusvastaselt määratud sunniraha.
Õiguskantsler Ülle Madise hinnangul on haldusreformi seadus on põhiosas põhiseaduspärane, ent küsimused tekivad seoses valimiste ajalise lähedusega valdade sundühendamisele.
Esmaspäev, 29 August 2016 16:41

Meilitsi levivad uued petukirjad

Viimasel ajal on sagenenud juhused, kus ettevõtte finantsjuht või raamatupidaja saab meilitsi oma kolleegi nime alt kirja palvega kanda kiiresti suur summa Suurbritannia pangakontole.
Maksu- ja tolliamet on läbi viinud mitmeid kampaaniaid, et kasvatada nii töötajate kui ka tööandjate teadlikkust ümbrikupalga maksmisega seonduvatest negatiivsetest tagajärgedest. Samuti on algatatud seadusemuudatusi (nt töötamise registri loomine), et…
Advokaadibüroo Aivar Pilv asutas koos Läti ja Leedu büroodega Fogels, Vitols & Paipa ning Balčiūnas & Grajauskas uue Balti advokaadibüroode ühenduse LEADELL.
Hiljuti õnnestus tööalaselt kokku puutuda huvitava võimalusega, mida seadus pakub, kuid mida praktikas kasutatakse põhjendamatult harva – töövõtja pandiõigus.
Tartu maakohus mõistis kolmapäeval kriminaalkorras süüdi sõidukite tehnoülevaatuspunkti kaks töötajat, kes võtsid nii altkäemaksu kui ka võltsisid dokumente.
Kolmapäev, 24 August 2016 14:07

Väiketalu võitis ringkonnakohtus PRIA-t

Tartu ringkonnakohus leidis, et põllumajanduse registrite ja informatsiooni amet (PRIA) on 5000 euro võrra alusetult vähendanud väiketalule OÜ Valtu Talu suunatud põllumajandustoetusi.
Sageli sõlmitakse enne kinnisvaraga seotud tehingut eelleping, mis kindlustab justkui tulevase ostu-müügi. Kas ja millisel juhul on see vajalik ning milline eelleping on üldse seadusega kehtiv, selgitab SEB Foorum.
Aastaid Peipsi kalakuningaks peetud Paul Kärberg on võetud prokuratuuri uurimise alla; kohtusse on saadetud kriminaalasi, milles süüdistatakse Kärbergi põllumajanduse registrite ja informatsiooni ametilt (PRIA) ligi 98 000 euro suuruse toetuse…
Maksukuriteos kahtlustatuna teisipäeval kinni peetud AS-i Tere juhatuse liige Oliver Kruuda ja ettevõtte nõukogu esimees Allan Viirma pääsesid kolmapäeva õhtul vabadusse.
Avalikkuses pälvis hiljuti tähelepanu riigikohtu tsiviilkolleegiumi tänavu 23. märtsil tehtud otsus (kohtuasjas nr 3-2-1-3-16), milles kohus asus seisukohale, et parkimise korraldajal OÜ-l Europark Estonia (edaspidi – Europark) oli õigus teisaldada…
Maksu- ja tolliameti uurijad pidasid teisipäeval kinni ettevõtja, AS Tere juhatuse liikme Oliver Kruuda ja veel viis inimest, keda kahtlustatakse maksukuriteos.

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes