25.09.2023 Esmaspäev

Hoolekande- ja tervishoiusüsteemi toetatakse 1,7 miljoni euroga

Sotsiaalministeerium ja Riigi Tugiteenuste Keskus (RTK) avavad täna, 25. septembril taotlusvooru, mille kaudu saab maakonniti hakata taotlema toetust, et võrgustikutöö tulemusel vähendada kompleksse abivajadusega inimeste ja nende lähedaste koormust asjaajamisel.

Toetuse maksimaalne summa taotluse kohta on kuni 219 113 eurot  ja projekti abikõlblikkuse perioodi maksimaalne kestus peab olema 24 kuud.
Toetuse maksimaalne summa taotluse kohta on kuni 219 113 eurot ja projekti abikõlblikkuse perioodi maksimaalne kestus peab olema 24 kuud. Foto: unsplash

Avatava taotlusvooru eesmärk on pakkuda kohalikele omavalitsustele võimalust toimiva koordinatsioonivõrgustiku ja tööprotsesside väljatöötamiseks ning seeläbi toetada valdkondadevahelise koostöö rakendamist. Toetuse kaudu saab maakonnapõhiseid koordinatsioonimudeleid töös hoida ja edasi arendada ning olemasolevaid koordinatsioonimudeleid maakonnapõhiseks laiendada. Euroopa Liidu kaasrahastuse toel avatud taotlusvooru eelarve on 1,7 miljonit eurot, teatas RTK. 

Sotsiaalkaitseminister Signe Riisalo sõnul jõuame piirkondliku koordinatsioonimudeli rakendamisega olukorda, kus kõik abivajajad saavad vajalikku tuge sujuvalt ja loogiliselt ning teekond abini on pidevalt toetatud. "Mudeliga tõhustame inimeste ja valdkondade spetsialistide üksteiseni jõudmist. See loob tervikliku süsteemi, mis suunab ressursse efektiivselt ja tagab, et kõik abivajajad jõuavad vajaliku toeni kiirelt ning toetatult," selgitas ta. 

Taotlusvooru läbi viiva RTK tööturu- ja hoolekande talituse juhi Ülle Luide sõnul saab toetuse taotlusi esitama asuda alates 25. septembrist ning neid võetakse vastu jooksvalt kuni 2023. aasta lõpuni. "Toetust taotlema on oodatud kohaliku omavalitsuse üksused, taotluses nimetatud piirkonda teenindav piirkondlik haigla, keskhaigla, üldhaigla või kohalik haigla;  üldarstiabi osutav nimistuga perearst, juhul kui partneritena on kaasatud veel neli nimistuga perearsti;  omavalitsusüksuste ühisasutus vastavalt kohaliku omavalitsuse korralduse seaduse §-le 621; maakondlik arenduskeskus või maakonna KOVe ühendav maakonna kohaliku omavalitsuse üksuste liit," selgitas ta.

"Juhin projektikoostajate tähelepanu siinkohal asjaolule, et projekti taotleja ja partnerite hulka peavad kuuluma ka kas taotluses nimetatud piirkonda teenindav haigla või taotluses nimetatud piirkonda teenindavad viis nimistuga perearsti, samuti kõik maakonna KOVid. Lisaks on vajalik, et taotleja või tema partner peab olema varem saanud toetust inimkeskse sotsiaalhoolekande- ja tervishoiusüsteemi koordinatsioonimudeli rakendamiseks," lisas Luide.

Toetuse maksimaalne summa taotluse kohta on kuni 219 113 eurot  ja projekti abikõlblikkuse perioodi maksimaalne kestus peab olema 24 kuud.  Taotlusvoor on avatud perioodil 25. september kuni 31. detsember 2023.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!
right banner 2024 est konference
430824810 430800019636154 7356040320163199917 n255