Esmaspäev, 09 Mai 2016 11:19

Ida-Virumaal saab nüüd taotleda töökoha loomise toetust

Hinda seda artiklit
(0 hinnangut)
Töökoha loomise toetuse saamiseks tuleb tööandjal esitada kirjalik avaldus töötukassa Ida-Viru osakonda
Töökoha loomise toetuse saamiseks tuleb tööandjal esitada kirjalik avaldus töötukassa Ida-Viru osakonda PM

Esmaspäevast alates saavad Ida-Virumaal taotleda töökoha loomise toetust need ettevõtted, kes võtavad tööle vähemalt 20 Ida-Virumaal töötuna registreeritud inimest, kes on tööta olnud vähemalt kuus kuud.

Toetust makstakse töötu tähtajatu või vähemalt kuuekuulise tähtajaga töölepinguga tööle asumisel ning töö tegemise koht peab asuma Ida-Virumaal, teatas töötukassa.

Töökoha loomise toetuse suurus ühes kalendrikuus on 50% töötaja palgast, kuid mitte rohkem kui töötasu kahekordne alammäär (tänavu 860 eurot).

Töötukassa juhatuse liikme Pille Liimali sõnul on töökoha loomise toetuse eesmärgiks soodustada  Ida-Virumaal uute töökohtade loomist, et aidata tööle piirkonnas töö kaotanud inimesi ja vähendada suurt regionaalset tööpuudust.

Tegemist on ajutise toetusega, mida saab taotleda tänavu maist tuleva aasta 31. detsembrini.

2016. ja 2017. aastal kokku on töökoha loomise toetuse osalejate arvuks prognoositud 625 inimest ning toetusele kuluks 2 928 751 eurot.

Töökoha loomise toetuse saamiseks tuleb tööandjal esitada kirjalik avaldus. Digitaalselt allkirjastatud avalduse saab esitada e-postiga aadressil See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. või paberil töötukassa Ida-Virumaa osakonda.

Põhjalikumat infot toetuse kohta leiab aadressilt https://www.tootukassa.ee/content/tooandjale-ja-partnerile/tookoha-loomise-toetus

Valitsus kehtestas töökoha loomise toetuse aprillikuu lõpus. Märtsi lõpus oli Eesti keskmine registreeritud töötuse määr 5,1% ja Ida-Virumaal 12,4%.

Toetajad

IKS logo 1

Jäta kommentaar

Veendu, et kõik kohustuslik (*) info oleks sisestatud. HTML-i kasutamine pole lubatud.


Rubriigi Tööturg viimased uudised

Sellest osast leiate te uudiseid tööturu ja tööõiguse teemal

 • 2019. aasta sisserände piirarv on 1315 inimest
  Siseministeerium tegi ettepaneku kehtestada 2019. aasta sisserände piirarvuks 1315 inimest. Sama suur on piirarv ka sel aastal ja see täitus juba enne jaanipäeva. Ülevaate teemast annab Eesti Kaubandus-Tööstuskoda.
 • Uuring: pooled Eesti töötajad kaaluksid ümbrikupalga eest töötamist
  Leedu Vaba Turu Instituudi (LFMI) ja Estonian Business Schooli (EBS) koostöös läbiviidud varimajanduse võrdlevast uuringust selgus, et osaliselt või täielikult kaaluks ümbrikupalga eest töötamist Eestis 54 protsenti vastanutest.
 • Eesti pole enam odava tööjõu maa
  Eesti pole enam odava tööjõu maa Ehkki Eesti palgad jäävad Põhja- ja Lääne-Euroopa riikide tasemele tunduvalt alla, on Eesti palgatase võrreldes Kesk- ja Ida-Euroopa riikidega üsna kõrge ning läheneb Lõuna-Euroopa omale. Kõrgem palk tähendab töötegijale suuremat sissetulekut ja mitmekülgsemaid tarbimisvõimalusi. Palgakasv on märk meie edust ja kiirest arengust. Euroopa kõrgema elatustasemega riikidele järelejõudmiseks peavadki siin palgad kasvama.
 • Euroala tööhõive kasvas kolmandas kvartalis aastaga 1,3 protsenti
  Kolmandas kvartalis kasvas euroalas tööhõive aastaga 1,3 protsenti ning kogu Euroopa Liidu arvestuses suurenes näitaja 1,2 protsenti, selgub Eurostati kiirhinnangust.
 • Aeglustuv majanduskasv ja tööjõupuudus

  Tööturu olukord püsib jätkuvalt hea, kuid aeglustuva majanduskasvu tõttu jäi töötajate arv eelmise aasta tasemele. Tööjõupuudusele kiiret leevendust ei ole.

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes