Neljapäev, 12 Oktoober 2017 14:53

Ida-Virumaa investeeringute programmi maht ulatub 200 miljonini

Hinda seda artiklit
(0 hinnangut)
Riigihalduse minister Jaak Aab andis 12. oktoobril riigikogule ülevaate Ida-Virumaa programmist, mis sisaldab vajalikke investeeringuid infrastruktuuri ja inimeste elukvaliteedi parandamiseks - programmi rahaline maht on kokku üle 200 miljoni euro.

„Ida-Virumaa on kiireima rahvaarvu kahanemisega piirkond Eestis. Sealses rahvastikus on kogu riigi väikseim laste ja noorte osatähtsus. Prognooside järgi see negatiivne suundumus jätkub ning seetõttu peame tegema konkreetseid samme halvima ärahoidmiseks,“ ütles Aab. „Ida-Virumaa arengutõukeks on vaja seni tehtust enamat. Selleks on loodud Ida-Virumaa programm. Mul on hea meel, et oleme jõudnud selle koostamisega lõpusirgele.“

Ida-Virumaa programmiga arendatakse piirkonda kavandatud investeeringute toel, suurendatakse olemasolevaid toetusmeetmeid ja suunatakse piirkonda täiendavaid vahendeid. Järgneval neljal aastal on valitsus otsustanud piirkonda investeerida ligikaudu 190 miljonit eurot. Lisaks suurendatakse programmi mahtu järgmisel aastal 4,95 miljoni euro võrra ja 2019. aastal 10 miljoni euro võrra. Samuti on riigihalduse minister teinud piirkonna noorte väljarände peatamiseks ettepaneku maksta neile pärast kutse- või kõrgkooli lõpetamist ja erialasele tööle asumist igakuist stipendiumi. Stipendiumi suuruseks oleks 300 eurot ja seda on plaanis maksta 2–3 aasta jooksul.

Üks programmi osa puudutab tühjenevate korterelamute probleemi lahendamist. Selleks on vaja suurendada piirkonna projektide osakaalu korterelamute rekonstrueerimise toetuse meetmes. Tuleb anda täiendavat toetust omavalitsustele korterelamute renoveerimiseks, inimeste ümberpaigutamiseks ning vajadusel elamiskõlbmatute majade lammutamiseks.

Ida-Virumaa programmi eesmärk on elavdada majandust ja suurendada piirkonna elukeskkonna atraktiivsust. Lisaks on programmiga kavas pidurdada nooremaealiste väljavoolu ning eelisarendada piirkonda, et vähendada selle mahajäämust teistest Eesti piirkondadest. Programmiga soovitakse kasvatada Ida-Virumaa elanike ettevõtlusaktiivsust ning palgatööst teenitavat tasu, et need jõuaks Eesti keskmisele tasemele. Samuti soovitakse, et kuni 35-aastaste elanike arv Ida-Virumaal on alates aastast 2020 suurem võrreldes 2014. aasta statistikaameti rahvastikuprognoosiga.

Ida-Virumaa programmi rakendamist plaanitakse hiljemalt 2018. aasta teisest poolaastast.

Jäta kommentaar

Veendu, et kõik kohustuslik (*) info oleks sisestatud. HTML-i kasutamine pole lubatud.


Rubriigi Ühiskond viimased uudised

Sellest osast leiate te uudiseid ühiskonna, inimeste ja poliitika teemal

 • Viiepäevane haigus vähendab sinu palka viiendiku võrra
  Viiepäevane haigus vähendab sinu palka viiendiku võrra Sügise saabumisega on kohale jõudnud ka iga-aastane haigestumiste kõrgperiood. Keegi meist ei taha enda või oma pereliikme võimalikku haigestumist planeerida, kuid majanduslikult on mõistlik seda teha. Nii saab leevendada haiguse tõttu vähenenud sissetulekust tekkinud tühimikku, soovitab Kati Voomets Swedbanki majandusblogis.
 • Kuidas ära tunda hea laenupakkumine?
  Kuidas ära tunda hea laenupakkumine?

  Kui olete oma laenutaotlusele positiivse vastuse saanud, tehakse teile laenupakkumine. Nõuandeid, kuidas selgeks teha, kas tegemist on ikka hea pakkumisega, jagab SEB Foorumis vabakutseline ajakirjanik Triin Preem.

 • Levikom alustas ülikiire interneti pakkumist hajaasustatud aladel
  Telekommunikatsioonifirma Levikom alustas oktoobris ülikiire interneti püsiühenduse pakkumist hajaasustusega piirkondades; ettevõte pakub kodu- ja äriklientidele internetiühenduse pakette kiiruseni kuni 1 gigabitt sekundis.
 • Õigusapteek annab neljapäeval Mustamäel õigusnõu
  Eesti Juristide Liit koostöös Tallinna linnavalitsusega korraldab 19. oktoobril algusega kell 10 Mustamäel kultuurikeskuses Kaja tasuta õigusabi päeva Õigusapteek.
 • Eestis kogunevad Euroopa kõrgemate kohtute presidendid
  Neljapäeval ja reedel toimub Tallinnas Euroopa Liidu liikmesriikide kõrgemate kohtute esimeeste kohtumine, mille keskseks teemaks on võimude lahususe tagamine.

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes