Neljapäev, 12 Oktoober 2017 14:53

Ida-Virumaa investeeringute programmi maht ulatub 200 miljonini

Hinda seda artiklit
(0 hinnangut)
Riigihalduse minister Jaak Aab andis 12. oktoobril riigikogule ülevaate Ida-Virumaa programmist, mis sisaldab vajalikke investeeringuid infrastruktuuri ja inimeste elukvaliteedi parandamiseks - programmi rahaline maht on kokku üle 200 miljoni euro.

„Ida-Virumaa on kiireima rahvaarvu kahanemisega piirkond Eestis. Sealses rahvastikus on kogu riigi väikseim laste ja noorte osatähtsus. Prognooside järgi see negatiivne suundumus jätkub ning seetõttu peame tegema konkreetseid samme halvima ärahoidmiseks,“ ütles Aab. „Ida-Virumaa arengutõukeks on vaja seni tehtust enamat. Selleks on loodud Ida-Virumaa programm. Mul on hea meel, et oleme jõudnud selle koostamisega lõpusirgele.“

Ida-Virumaa programmiga arendatakse piirkonda kavandatud investeeringute toel, suurendatakse olemasolevaid toetusmeetmeid ja suunatakse piirkonda täiendavaid vahendeid. Järgneval neljal aastal on valitsus otsustanud piirkonda investeerida ligikaudu 190 miljonit eurot. Lisaks suurendatakse programmi mahtu järgmisel aastal 4,95 miljoni euro võrra ja 2019. aastal 10 miljoni euro võrra. Samuti on riigihalduse minister teinud piirkonna noorte väljarände peatamiseks ettepaneku maksta neile pärast kutse- või kõrgkooli lõpetamist ja erialasele tööle asumist igakuist stipendiumi. Stipendiumi suuruseks oleks 300 eurot ja seda on plaanis maksta 2–3 aasta jooksul.

Üks programmi osa puudutab tühjenevate korterelamute probleemi lahendamist. Selleks on vaja suurendada piirkonna projektide osakaalu korterelamute rekonstrueerimise toetuse meetmes. Tuleb anda täiendavat toetust omavalitsustele korterelamute renoveerimiseks, inimeste ümberpaigutamiseks ning vajadusel elamiskõlbmatute majade lammutamiseks.

Ida-Virumaa programmi eesmärk on elavdada majandust ja suurendada piirkonna elukeskkonna atraktiivsust. Lisaks on programmiga kavas pidurdada nooremaealiste väljavoolu ning eelisarendada piirkonda, et vähendada selle mahajäämust teistest Eesti piirkondadest. Programmiga soovitakse kasvatada Ida-Virumaa elanike ettevõtlusaktiivsust ning palgatööst teenitavat tasu, et need jõuaks Eesti keskmisele tasemele. Samuti soovitakse, et kuni 35-aastaste elanike arv Ida-Virumaal on alates aastast 2020 suurem võrreldes 2014. aasta statistikaameti rahvastikuprognoosiga.

Ida-Virumaa programmi rakendamist plaanitakse hiljemalt 2018. aasta teisest poolaastast.

Jäta kommentaar

Veendu, et kõik kohustuslik (*) info oleks sisestatud. HTML-i kasutamine pole lubatud.


Rubriigi Ühiskond viimased uudised

Sellest osast leiate te uudiseid ühiskonna, inimeste ja poliitika teemal

 • Swedbank uuendab maikuust kliendiandmete töötlemise põhimõtteid
  Seoses sellga, et tänavu maikuus jõustuvad Euroopa Liidu (EL) uued andmekaitsealased õigusnormid, uuendab Swedbank 25. maist kliendiandmete töötlemise põhimõtteid.
 • Diginomaadiviisa võiks Eestisse tuua üle 1400 töötaja aastas
  Siseministeeriumi kodakondsuspoliitika osakonna nõuniku Killu Vantsi sõnul võiks plaanitava e-residentidele suunatud niinimetaud digitaalse nomaadi viisa tuua Eestisse vähemalt 1400 kaugtöötajat aastas, kirjutab Eesti Päevaleht.
 • Kuus ettepanekut äriregistri parandamiseks
  Kaubanduskoda esitas oma liikmetelt saadud ideede najal justiitsministeeriumile kuus ettepanekut äriregistri teabesüsteemi ja ettevõtjaportaali tänasest veelgi ettevõtjasõbralikumaks tegemiseks, süsteemide kasutusmugavuse tõstmiseks ning ettevõtjatele paremate teenuste pakkumiseks.
 • Mitte ainult naistest
  Mitte ainult naistest Millal siis veel, kui mitte praegu, naistepäeva ajal, ümiseda operetist „Silva“ tuntud meloodiat „Jah, ilma naisteta on kurb maailm“. Ettevõtjad võivad seda parafraseerida ja laulda, et ilma naisteta on kurb äris. Jah, naisi pole ettevõtete juhtkondades sama palju kui mehi, kuid kas õrnema soo osakaalu suurendamine peaks olema eesmärk omaette?
 • Komisjon: liikmesriigid peaksid tugevdama majanduse aluseid
  Euroopa Komisjoni talvise majandusaruande kohaselt kasvab Euroopa majandus tugevalt, kuid seejuures on oluline, et Euroopa Liidu (EL) liikmesriigid kasutaksid ära praegust majanduskasvu nõrkade kohtade kõrvaldamiseks ja tugevdaksid seeläbi veelgi oma majanduse aluseid.

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes