02.05.2022 Esmaspäev

Kindel parkimiskoht: kas ka sõber võib seda kasutada?

Tüli parkimiskohtade pärast on kortermaja juures kerge tekkima – autosid on lihtsalt  rohkem kui akna all kohti, kuhu neid parkida.

Autosid on sageli rohkem kui parkimiskohti maja ees.
Autosid on sageli rohkem kui parkimiskohti maja ees. Foto: pixabay

Paljudes majades jagavad korteriomanikud parkimiskohad omavahel ära notariaalselt erikasutusõiguse kokkuleppega. Kuid kas korteriomanik võib talle erikasutusõiguse kokkuleppega eraldatud parkimiskoha soovi korral sõbra kasutusse anda või peavad ka ülejäänud majaelanikud selleks nõusoleku andma?

Korteriomanikul on õigus parkimiskoht ka kellegi teise kasutusse anda ja teiste omanike nõusolekut selleks vaja ei ole.  Vastavalt korteriomandi- ja korteriühistuseaduse § 14 lg-le 2 võib korteriomanik talle kuuluva erikasutusõiguse teostamise anda üle kolmandale isikule ilma ülejäänud korteriomanike nõusolekuta,

selgitab Eesti Korteriühistute Liidu jurist Margus Saulep liidu ajakirjas Elamu.

„Seaduse seletuskirjas on antud õigusnormi selgitatud nii: nagu korteriomanikul on õigus anda talle kuuluv elu- või äriruum üürile ilma teiste korteriomanike või korteriühistu nõusolekuta, võib ta ka talle erikasutusõiguse alusel kuuluva parkimiskoha anda kolmanda isiku kasutusse.“

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!
right banner 2024 est konference
430824810 430800019636154 7356040320163199917 n255