Kolmapäev, 23 August 2017 14:36

Loov Eesti jagab toetust loomeettevõtjatele välisturgudele minekuks

Hinda seda artiklit
(0 hinnangut)
Rahastusprogramm Loov Eesti kutsub koos partneritega loomeettevõtteid üle Eesti leidma uusi ideid, et oma tooteid arendada või välisturule siseneda.

"Programmi eelmise kahe aasta jooksul oleme saanud palju kogemusi, kuidas täpselt loomeettevõitjaid julgustada oma ideid edasi arendama. Nüüd anname teatepulga piirkondade sädeinimestele, kes oma lähikonna ettevõtjaid teades neile sobivaimat tuge pakuvad. Loov Eesti on omakorda toeks erinevate ürituste ning koolituste läbiviimisel ning võrgustike loomisel," ütles Loov Eesti tegevjuht Eva Leemet.

Järgmise kahe aasta jooksul on võimalik võtta osa erinevates kohtades korraldatavatest üritustest. Innovatsioonilaborites kogutakse mõtteid, kuidas oma ettevõttele või tootele uut hingamist anda, TeamLabi formaadis on võimalik oma meeskondadesse lisajõudu leida ning kogenud mentorite käe all tekkinud ideid edasi arendada. Oktoobris ootab programm liituma kaheksa kuud kestva veebipõhise ettevõtete arendusprogrammiga PESA, kus Eesti juhtivad spetsialistid annavad juhiseid oma idee arendamiseks. Kui toode juba valmis ning plaan välisturule minna, saab liituda ekspordile suunatud programmiga PESA+ , kus saab tuge sihtriigis elavatelt ekspertidelt. Ettevõtluse edendamiseks leiame kasulikke ärikontakte nii Eestist kui ka väljaspoolt ja saame kasu ühistegevustest.

Programmis nõustavad ettevõtjaid ärimudeli osas Indrek Maripuu Loovusaidast, turunduse ja ekspordi osas Anu-Mall Naarits Marketingi Instituudist, tootearenduse osas Sixten Heidmets ning rahvusvahelised mentorid Andrew Paterson Inglismaalt ja Kati Uusi-Rauva Soomest, samuti paljud teised.

Loov Eesti+Maa koostööpartnerid on Järvamaa Arenduskeskus, Hiiumaa Arenduskeskus Tuuru, Läänemaa Käsitöö Liit, Väärt Raplamaa Toode, Ida-Viru Loomemajanduskeskus, Saaremaa Loomemaja, Lõuna-Eesti Turism ja Loovusait.

Loov Eesti on Euroopa Liidu sotsiaalfondist rahastatud programm, mis aitab kaasa loova majanduse ja ettevõtliku loovuse väärtustamisele ja arendamisele Eestis. Loov Eesti eesmärk on selgitada, kuidas loomeettevõtjad saavad kaasa aidata sellele, et meie elukeskkond oleks mõnus meile endile elada, kutsuks siia maailma parimaid eksperte ja et Eestit tuntaks loominguliste, kõrgetasemeliste ja konkurentsivõimeliste toodete järgi.

Jäta kommentaar

Veendu, et kõik kohustuslik (*) info oleks sisestatud. HTML-i kasutamine pole lubatud.


Rubriigi Ühiskond viimased uudised

Sellest osast leiate te uudiseid ühiskonna, inimeste ja poliitika teemal

 • Versobank hakkas pakkuma üle-euroopalist välkmakset
  Versobank hakkas alates 23. märtsist kõikidele oma klientidele pakkuma üle-Euroopalist välkmakset, ühe tehingu maksimaalne piirsumma on 15 000 eurot.
 • Valitsus kiitis heaks muudatused riigi kinnisvara juhtimises
  Valitsus kiitis heaks riigi kinnisvara juhtimist puudutavad otsused, mille eesmärk on anda juurde otsustusvabadust riigiasutustele ja Riigi Kinnisvara AS-ile (RKAS) ning parandada ülevaadet kinnisvarainvesteeringute vajadustest.
 • Justiitsministeerium: huvide deklaratsioonid tuleb esitada 31. maiks
  Justiitsministeerium tuletab kõigile huvide deklaratsiooni esitama kohustatud ametiisikutele meelde, et deklaratsioonid tuleb esitada iga-aastaselt mai lõpuks ja esmakordsetel deklarantidel nelja kuu jooksul kohustuse panemisest. Kohalike omavalitsuste ametiisikutest peavad deklaratsiooni esitama vähemalt kohaliku omavalitsuse volikogu liige, valla- või linnavalitsuse liige, osavalla või linnaosa vanem, valla või linna ametiasutuse juht. Deklaratsioon tuleb esitada elektroonselt e-maksuameti kaudu.
 • Aastaks 2020 on pankade hinnangul kõik makseterminalid viipemakse võimalusega
  Eesti Panga värskest maksekeskkonna ülevaatest selgub, et aastaks 2020 peaksid kõik makseterminalid Eestis kommertspankade hinnangul olema viipemakse võimalusega. Tavapäraste makselahenduste kõrvale tekib Eestis järjest rohkem uuenduslikke lahendusi.
 • Sotsiaalse ettevõtluse edulugu Ettevõtlusküla näitel
  Sotsiaalse ettevõtluse edulugu Ettevõtlusküla näitel Ettevõtlusküla selgitab Eesti lastele läbi mängulise õpetamise, kuidas olla ettevõtluses edukas, kuidas majandus toimib ja kuidas rahaga tulemuslikult ümber käia. Ettevõtte tegevjuht Evelin Rätsep räägib, kuidas ja miks nad seda teevad ning mismoodi teha ühiskonnale head, olles samas ka äriliselt kasumlik.

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes