Esmaspäev, 19 Juuni 2017 12:49

PPA avas e-keskkonna Eesti kodanike korduvate ID-kaartide taotlemiseks

Hinda seda artiklit
(0 hinnangut)
15. juuni hilisõhtul võttis Politsei- ja Piirivalveamet kasutusele uue e-keskkonna Eesti kodanike korduvate ID-kaartide taotlemiseks. Samuti saab uues keskkonnas taotleda ID-kaarti alaealisele lapsele, kellele ei ole varem dokumenti antud.

E-taotluskeskkonna kaudu saab Eesti kodanik taotleda korduvat dokumenti, kui talle on varem välja antud kas Eesti kodaniku pass või ID-kaart. Alaealisele saab dokumenti taotleda juhul, kui tema sünd on registreeritud Eesti rahvastikuregistris ning vähemalt ühele tema vanematest on varasemalt välja antud Eesti kodaniku pass või ID-kaart.

PPA identiteedi ja staatuste büroo peaekspert Marit Abrami sõnul on e-taotluskeskkond hea võimalus kiireks dokumentide taotlemiseks. „E-keskkonnas on enamik andmevälju inimese eest juba automaatselt täidetud, mis muudab taotlemise lihtsaks ja säästab inimese aega. Keskkonda saab sisse logida lisaks ID-kaardile ka mobiil-ID-ga või pangalinkide kaudu. See tähendab seda, et dokumenti saab taotleda ka juhul, kui varem välja antud ID-kaart on juba kehtivuse kaotanud,“ sõnas Abram.

Hetkel saab e-taotluskeskkonnas taotleda korduvat ID-kaarti. „Peatselt on planeeritud luua keskkonda võimalus taotleda ka passi ning teha muid toiminguid, mida muidu peab praegu tegema posti teel või PPA teeninduses. Eesmärk on luua mugav veebilahendus, mis välistaks taotluste esitamisel tekkivad puudused, mis võiksid menetlusaegasid pikendada,“ sõnas Abram.

E-taotluskeskkonda arendanud Siseministeeriumi infotehnoloogia- ja arenduskeskuse (SMIT) piirivalve valdkonna tooteomanik Markus Lausmaa ütles, et e-taotluskeskkonna loomisel peeti silmas eelkõige lihtsust. „Taotlus peab olema täidetav ka neile, kes iga päev arvutit ei kasuta. Kuna paljud väljad täietakse automaatselt, tuleb taotluse esitamiseks teha parimal juhul ainult kuus liigutust, mis iseenesest juba näitab e-lahenduse lihtsust. Samuti on e-taotluskeskkonda võimalik lisaks arvutile kasutada nutiseadmes – telefoni või tahvelarvutiga,“ lisas Lausmaa.

E-taotluskeskkonda saab siseneda mugavalt läbi PPA veebilehe aadressil www.politsei.ee või otselingiga https://etaotlus.politsei.ee.

Jäta kommentaar

Veendu, et kõik kohustuslik (*) info oleks sisestatud. HTML-i kasutamine pole lubatud.


Rubriigi Ühiskond viimased uudised

Sellest osast leiate te uudiseid ühiskonna, inimeste ja poliitika teemal

 • Sel nädalal saab Tallinnas üliõpilastelt tasuta juriidilist abi
  Üliõpilaste õigusbüroo alustas esmaspäevast tasuta õigusabi osutamist Tallinna linnakantselei teenindussaalis Vabaduse väljak 7 hoones ja Mustamäe linnaosa valitsuses, aadressil A.H.Tammsaare tee 135.
 • SKAIS2 ebaõnnestumine võib tuua EL-i toetuste tagasimaksmise nõude
  Rahandusministeerium uurib kas sotsiaalkindlustusameti infosüsteemi (SKAIS2) lepingu lõpetamine arendaja Tietoga võib kaasa tuua Euroopa Liidu (EL) struktuurifondidelt raha tagasinõude, kirjutab Eesti Päevaleht.
 • Tartu linn testib maailmas ainulaadset käed-vaba piletimüüki
  Alates reedest võib Tartu linnaliinibussides märgata inimesi, kes ühiskaardi valideerimise asemel seisavad bussis, nutitelefon käes, ning teevad märkmeid ja see tähendab, et nad testivad uut piletimüügisüsteemi.
 • Rail Baltic liitus digiehituse ühiste kavatsuste deklaratsiooniga
  Rail Balticu projekt liitus digitaalse ehitusinformatsiooni modelleerimise ja juhtimise (BIM) deklaratsiooniga, millega antakse lubadus raudteetrassi projekteerimisel digitaalset modelleerimist kasutada.
 • Kuidas optimeerida sõiduki kütusekulu?
  Kuidas optimeerida sõiduki kütusekulu? Nii väike- kui ka keskklassisõidukite oluliseks valikukriteeriumiks on keskmine kütusekulu ja energiasäästlikkus - seda peavad silmas ka autotootjad, kes otsivad üha uusi võimalusi sõidukite keskkonnasõbralikkuse parandamiseks. Rahvusvahelise täisteenusliisingu ettevõtte AVIS Eesti müügi- ja turundusjuht Villi Tõld nendib aga, et sõidukipargi kuluefektiivsusele saab iga omanik ka ise kaasa aidata.

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes