Esmaspäev, 28 November 2016 13:05

Riik toob tuleval suvel Tallinnas liinile isesõitvad bussid

Hinda seda artiklit
(0 hinnangut)

Riik toob järgmise aasta juulis, mil algab Eesti Euroopa Liidu (EL) eesistumine, Tallinnas liinile vähemalt kaks isejuhtivat väikebussi, mille eesmärk on tutvustada Eestit kui uuendustele orienteeritud riiki.

Eesistumine annab hea võimaluse tutvustada Eestit uuendustele orienteeritud riigina, mis on esirinnas ühiskonnas suurt mõju omavate lahenduste rakendamisel. Isejuhtivate transpordivahendite valdkonnas toimuvad kiired arengud ning sel tehnoloogial on potentsiaalselt väga suur mõju nii liiklusohutuse tõstmisel, regionaalse mobiilsuse kasvatamisel ning loodussäästlikkuse suurendamisel, selgub hanketeatest.

Et tutvustada isejuhtivate transpordivahendite tehnoloogiat nii Eestis kui ka Euroopas laiemalt, tuuakse isejuhtivad väikebussid Eesti EL-i eesistumise ajal Tallinna tänavatele, kasutades neid avaliku transpordivahendina kokkulepitud trassidel.

Kuigi trassivalik pole veel paigas, peab see täitma ka praktilist transpordivajadust Eesti EL-i eesistumise delegaatide jaoks. Bussiteenuse pakkuja peab korraldama busside transpordi, trassi kaardistuse ja ettevalmistuse ning tagama busside eesmärgipärase kasutuse kokkulepitud korras ning ajal.

Pakkuja peab tagama igale väikebussile juhi, kes oleks võimeline nii eesti, vene kui ka inglise keeles tutvustama isejuhtivate transpordivahendite tööpõhimõtteid ning saaks vajadusel väikebussi juhtimise üle võtta, vahendas BNS.

Jäta kommentaar

Veendu, et kõik kohustuslik (*) info oleks sisestatud. HTML-i kasutamine pole lubatud.


Rubriigi Ühiskond viimased uudised

Sellest osast leiate te uudiseid ühiskonna, inimeste ja poliitika teemal

 • Ratas: „Eesti 2035“ lubab valimistsüklitest pikemat planeerimist
  Strateegia „Eesti 2035“, mille koostamise avaseminar peeti 20. juunil, annab võimaluse vaadata riigi arengut pikemas perspektiivis kui üks valimistsükkel või koalitsioonileping, ütles seminaril esinenud peaminister Jüri Ratas.
 • Advokaadid hakkavad tulevikus nõustama kliente üle videosilla
  Justiitsministeerium plaanib luua advokaatidele klientidele videosilla abil teenuse pakkumiseks virtuaalruumi, milles saab pidada nõustamiskonverentse ning seeläbi vähendada hüvitatavaid sõidukulusid.
 • Eesti autoga välismaale
  Eesti autoga välismaale Eesti inimesed armastavad reisida välismaal oma autoga, paljud sõidavad ka autoga võõrsile tööle. Mullu registreeriti aga Eesti liikluskindlustuse registris 3200 juhtumit välismaal, mis põhjustati Eesti sõidukiga.
 • Kuidas poekassast sularaha välja võtta?
  Alates maikuu lõpust pakub kauplustekett Coop koostöös Swedbankiga võimalust võtta üle Eesti 130 poekassast sularaha välja. Suve lõpuks on kavas teenusega liita veel vähemalt sama palju kaupluseid üle Eesti. Kaart ja nimekiri sularaha väljastavate Coopi kaupluste asukohtadega https://www.coop.ee/sula. Kui Sinu kodupoodi praegu nimekirjas ei ole, ole mureta, sest paari kuu jooksul hakatakse sularahateenust pakkuma kõikides Coopi kauplustes üle Eesti.
 • Eesti teadus saab Euroopa majanduspiirkonna programmist üle 8 miljoni
  Eesti, Islandi, Liechtensteini ja Norra vahel allkirjastati 18. juunil programmileping rohkem kui 8 miljoni euro Euroopa majanduspiirkonna finantsmehhanismide toetuse kasutamiseks teaduse ja kõrghariduse koostööprojektide elluviimisel.

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes