Kolmapäev, 14 Veebruar 2018 09:35

Swedbank uuendab avatud panganduse platvormi

Hinda seda artiklit
(0 hinnangut)
Alates Swedbanki avatud panganduse ehk open banking-platvormi avamisest mullu novembris on selle Sandbox-testkeskkonnaga liitunud üle 1000 arendaja ning koostöös on loodud juba üle 400 test-rakenduse. Äsja lisas pank testkeskkonda uusi võimalusi: https://www.swedbank.com/openbanking/.

Swedbanki digikanalite juht Tanel Lips ütles, et huvi open banking-platvormi vastu on olnud väga suur. Praeguseks liitunud 1000 arendaja hulgas on inimesi paljudest riikidest. Pooled neist on Rootsist, 12% Lätist, sama palju Leedust ja 6% Eestist. Ülejäänud 21% hulgas on esindatud riigid üle kogu maailma, alates Soomest ja lõpetades Uus-Meremaaga.
 
„Täiendame ja parandame pidevalt avatud panganduse keskkonda, et see toimiks hästi ideede ja uute lahenduste jagamise kohana. Põhieesmärk on leida pangale partnereid, kellega koos saame luua uusi finantsteenuseid Swedbanki enam kui seitsmele miljonile kliendile,“ selgitas Lips.
 
„Viimases versioonis arendasime edasi dokumentatsiooni ning lisasime rohkem makseviise nii Rootsi kui ka Baltimaade turule,“ loetles Lips. „Samuti annavad sisselogimis- ja tingimustega nõustumise lehtede näidised nüüd põhjalikuma ülevaate kliendi registreerimissammudest.“
 
Taust: Jaanuaris jõustunud uus Euroopa Liidu maksete direktiiv (PSD2) võimaldab pangaklientidel lubada oma pangakonto andmete ligi ka teisi ettevõtteid. Uue regulatsiooni kohaselt peavad pangad kliendi soovil seda infot kliendi jaoks turvalisel viisil kolmandatele osapooltele pakkuma. Swedbanki open banking-platvorm teebki klientidele võimalikuks oma andmete turvalise jagamise ning avab teistele ettevõtetele võimaluse koostöös pangaga klientidele uusi teenuseid luua.  Swedbanki open banking-platvorm on avatud kõigile, alates iseseisvatest arendajatest ja lõpetades rahvusvaheliste ettevõtetega.
 
Open banking ei mõjuta veel otseselt Swedbanki kliente, testkeskkonnas kasutatakse testandmeid, mitte reaalseid kliendiandmeid. Enne tõelistele kliendiandmetele ligipääsu võimaldamist kontrollime hoolikalt partnerite tausta. Samuti ei tee Swedbank mitte ühtegi liigutust ilma kliendi vastava nõusolekuta. Kõik lahendused, mida kliendiandmeid kasutades soovime luua, sünnivad klientide teadmisel ja nõusolekul.

Jäta kommentaar

Veendu, et kõik kohustuslik (*) info oleks sisestatud. HTML-i kasutamine pole lubatud.


Rubriigi Ühiskond viimased uudised

Sellest osast leiate te uudiseid ühiskonna, inimeste ja poliitika teemal

 • Kaardipettused on kolinud internetti
  Kaardipettused on kolinud internetti Eesti on kaardimaksete rohkuse poolest Euroopas esimese viie riigi hulgas, kuid  pettuste osakaal on üks väiksemaid. Eesti pankade välja antud pangakaartidega tehti 2016. aastal 10 500 kaardipettust koguväärtuses 1,1 miljonit eurot. Kaarditehinguid tehti samal ajal 328 miljonil korral ja nende koguväärtus oli 11,1 miljardit eurot. Pettuste osakaal kõikides kaarditehingutes oli Euroopa Liidu liikmesriikide keskmisest seitse korda väiksem. Eesti eristub selgelt teistest Euroopa riikidest selle poolest, et samal ajal kui inimesed kasutavad aktiivselt pangakaarte, on kaardipettuste osatähtsus võrreldav nende riikidega, kus tehinguid tehakse vähe, näiteks Ungari, Leedu ja Poola. Lisaks Eestile paistab ka Holland silma nii aktiivse kaardikasutuse kui ka väheste kaardipettuste poolest.
 • ELASA tellimusel ehitati 800 kilomeetrit lairiba baasvõrku
  Eesti Lairiba Arenduse Sihtasutus (ELASA) lõpetas EstWin-nimelise baasvõrgu ehitamise etapi, mille raames ehitati välja 800 kilomeetrit baasvõrku ja üle 300 ühenduspunkti.
 • Eesti pensionifondide tootlus jääb alla inflatsioonile
  Eesti pensionifondide reaaltootlus oli eelmisel aastal -0,1 protsendiga Majanduskoostöö ja Arengu Organisatsiooni (OECD) liikmesriikide halvemuselt teine tulemusel ning jääb seega alla inflatsioonile.
 • Tööstusettevõtete kindlustunne septembris pisut kahanes
  Eesti Konjunktuuriinstituudi andmeil kahanes tööstusettevõtete kindlustunne septembris kuuga 2 punkti võrra 8 punktile, möödunud aasta septembris oli näitaja 11 punkti.
 • Notarid annavad avatud uste päeval tasuta nõu
  24. oktoobril kell 14-17 toimub juba kolmandat aastat järjest notaribüroode avatud uste päev, mille raames on inimestel üle Eesti võimalik külastada notarit ning saada tasuta nõuandeid notari tööd puudutavates valdkondades.

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes