Kolmapäev, 14 Veebruar 2018 09:35

Swedbank uuendab avatud panganduse platvormi

Hinda seda artiklit
(0 hinnangut)
Alates Swedbanki avatud panganduse ehk open banking-platvormi avamisest mullu novembris on selle Sandbox-testkeskkonnaga liitunud üle 1000 arendaja ning koostöös on loodud juba üle 400 test-rakenduse. Äsja lisas pank testkeskkonda uusi võimalusi: https://www.swedbank.com/openbanking/.

Swedbanki digikanalite juht Tanel Lips ütles, et huvi open banking-platvormi vastu on olnud väga suur. Praeguseks liitunud 1000 arendaja hulgas on inimesi paljudest riikidest. Pooled neist on Rootsist, 12% Lätist, sama palju Leedust ja 6% Eestist. Ülejäänud 21% hulgas on esindatud riigid üle kogu maailma, alates Soomest ja lõpetades Uus-Meremaaga.
 
„Täiendame ja parandame pidevalt avatud panganduse keskkonda, et see toimiks hästi ideede ja uute lahenduste jagamise kohana. Põhieesmärk on leida pangale partnereid, kellega koos saame luua uusi finantsteenuseid Swedbanki enam kui seitsmele miljonile kliendile,“ selgitas Lips.
 
„Viimases versioonis arendasime edasi dokumentatsiooni ning lisasime rohkem makseviise nii Rootsi kui ka Baltimaade turule,“ loetles Lips. „Samuti annavad sisselogimis- ja tingimustega nõustumise lehtede näidised nüüd põhjalikuma ülevaate kliendi registreerimissammudest.“
 
Taust: Jaanuaris jõustunud uus Euroopa Liidu maksete direktiiv (PSD2) võimaldab pangaklientidel lubada oma pangakonto andmete ligi ka teisi ettevõtteid. Uue regulatsiooni kohaselt peavad pangad kliendi soovil seda infot kliendi jaoks turvalisel viisil kolmandatele osapooltele pakkuma. Swedbanki open banking-platvorm teebki klientidele võimalikuks oma andmete turvalise jagamise ning avab teistele ettevõtetele võimaluse koostöös pangaga klientidele uusi teenuseid luua.  Swedbanki open banking-platvorm on avatud kõigile, alates iseseisvatest arendajatest ja lõpetades rahvusvaheliste ettevõtetega.
 
Open banking ei mõjuta veel otseselt Swedbanki kliente, testkeskkonnas kasutatakse testandmeid, mitte reaalseid kliendiandmeid. Enne tõelistele kliendiandmetele ligipääsu võimaldamist kontrollime hoolikalt partnerite tausta. Samuti ei tee Swedbank mitte ühtegi liigutust ilma kliendi vastava nõusolekuta. Kõik lahendused, mida kliendiandmeid kasutades soovime luua, sünnivad klientide teadmisel ja nõusolekul.

Jäta kommentaar

Veendu, et kõik kohustuslik (*) info oleks sisestatud. HTML-i kasutamine pole lubatud.


Rubriigi Ühiskond viimased uudised

Sellest osast leiate te uudiseid ühiskonna, inimeste ja poliitika teemal

 • Eestlased ei tunne endiselt huvi oma pensioni suuruse vastu, kuid koguvad aina aktiivsemalt
  Eestlased ei tunne endiselt huvi oma pensioni suuruse vastu, kuid koguvad aina aktiivsemalt Värskelt valminud SEB pensionivalmiduse uuring toob esile, et Eesti elanikud üha enam koguvad oma pensioni tarbeks ning alternatiivid, nagu kinnisvara soetamine või oma ettevõtlusega tegelemine, millega oma pensionipõlve finantseerida, on jäämas teisejärguliseks. Kogumise aktiivsus on viimase nelja aastaga kasvanud pea 18 protsenti ning
  sel aastal kogub pensioniks 43% Eesti elanikkonnast (2017. aastal oli vastav protsent 32%; 2016. aastal - 27%; 2015. aastal - 25%).
 • Statistikaamet: KOV-ide osalus ettevõtluses väheneb pidevalt
  Kohalikele omavalitsustele (KOV) kuuluvate ettevõtete arv ning KOV-ide aktiivsus ettevõtluses on pidevalt vähenenud, kirjutab statistikaameti juhtivanalüütik Jaan Õmblus.
 • Eesti majanduskeskkond on Saksa ettevõtete hinnangul atraktiivne
  Saksa-Balti Kaubanduskoja (AHK) poolt märtsis läbi viidud konjunktuuriuuringu kohaselt on Eesti majanduskeskkond Kesk- ja Ida-Euroopa riikidest atraktiivsuselt kolmandal kohal.
 • SEB käivitab kontoteabe ja makse algatamise teenused
  SEB käivitab kontoteabe ja makse algatamise teenused seoses sellega, et pank hakkab rakendama makseteenuste direktiivi nõudeid, võimaldades kliendi nõusolekul kolmandatel isikutel juurdepääsu konto- ja makseteenustele.
 • Uukkivi: pidev järelevalve aitab parandada riigihankepraktikat
  Rahandusministeerium kontrollis möödunud aastal plaanilise järelevalve käigus 20 hankija hanketegevust. Valdavalt on hanked läbiviidud vastavalt seadusele, kuid esines ka rikkumisi, mis peamiselt on siiski tingitud hankijate teadmatusest ja puudulikust töökorraldusest, selgub 2017. aasta riigihangete plaanilise järelevalve ülevaatest.

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes