13.09.2016 Teisipäev

Vingugaasiandur muutub kodukasutajale kohustuslikuks

Majandus- ja kommunikatsiooniministeerium muudab gaasiseadmete kodukasutajatele kohustuslikuks vingugaasianduri paigaldamise ruumidesse, kus on välise ventilatsioonita gaasiseade.

Nagu suitsuanduri puhul peab ka vingugaasianduri korrashoiu ja toimimise tagama omanik
Nagu suitsuanduri puhul peab ka vingugaasianduri korrashoiu ja toimimise tagama omanik Foto: PM

Vingugaasianduri kohustuslikuks muutmise põhjuseks on soov ennetada gaasi kasutamisest tulenevaid õnnetusi, teatas ministeeriumi pressiesindaja .

Ministeerium soovitab gaasiseadmete kodukasutajatel andurid paigaldada aasta jooksul.

Majandus- ja taristuminister Kristen Michal nentis, et tänavu on tulnud ette mitu juhtumit, kus gaasiseadme tööks vajaliku õhuvahetuse puudus, valesti tehtud ehitustööd ja sellest tulenenud vingugaasi teke on põhjustanud väga traagiliselt lõppenud õnnetusi.

Vingugaasiandur on seade, mis tuvastab gaasi olemasolu õhus ja edastab häiresignaali. Anduri omanik peab tagama selle korrashoiu ja toimimise. Samas on anduri paigaldamine vabatahtlik siis, kui tehniliste abinõudega on välditud vingugaasi teke ja eluruumi sattumine, näiteks kui gaasiseadme põlemisõhk võetakse otse välisõhust ning põlemisgaasid juhitakse samuti otse selleks ettenähtud korstna kaudu välisõhku.

Aasta alguse surmaga lõppenud gaasiõnnetuste peamiseks põhjuseks oli puudulik välisõhu juurdevool töötavale gaasiseadmele, mille tulemusel tekkis gaasi ebatäielikust põlemisest vingugaas.

Ka gaasiseadmega otseselt mitte seonduvad ümberkorraldused võivad oluliselt mõjutada gaasiseadme ohutuks tööks vajalikku põlemisõhu juurdevoolu – näiteks võib õhu liikumist takistada gaasiseadmega ruumi ukse vahetamine õhutihedama ukse vastu. Gaasiseadme ohutuks tööks vajalikku õhuvahetust ja põlemisgaaside eemaldamist võib oluliselt mõjutada ka gaasiseadmega ruumi õhuvahetust mõjutava sundventilatsiooniseadme paigaldamine teise ruumi, näiteks köögikubu paigaldamine ning selle gaasiseadmega samaaegne töötamine.

Eestis on hinnanguliselt 40 000 gaasiseadmega majapidamist, mis peamiselt asuvad Tallinnas, Tartus ja Ida-Virumaal.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!
right banner 2024 est konference
430824810 430800019636154 7356040320163199917 n255