Eesti ja Euroopa seadusandlus piirab ühisrahastuse arengut
Fundwise OÜ juhatuse liikme Henri Laupmaa sõnul on ülejäänud Euroopa Ühendkuningriigist ja Ameerika Ühendriikidest ühisrahastamise arengult mitu aastat maas. "Seetõttu pole ka siin regioonis ühisrahastusgigante, kuid UK-s on väga tihe rebimine, sealt tulevad tulevikus konkurendid ka võib-olla ka siia," lisas Laupmaa.
"Anglo-Ameerikas on riigipoolne toetus kapitaliturgude arenemisele suurem kui Euroopas. Mandri-Euroopa konservatiivne lähenemine näeb ette uute finantstoodete mahutamist olemasolevatesse piiridesse, see aga piirab võimalusi ning teatud tüüpi lahendusi ei saa me pakkuda," ütles BNS-ile Crowdestate OÜ juhatuse esimees Loit Linnupõld. "Samuti on teatav õiguslik määramatus, mis tuleks kõrvaldada, et võimalikud pätid ja õnneotsijad eemal hoida," lisas Linnupõld
Lisaks on Bondora tegevjuhi Pärtel Tombergi sõnul riikides kus Bondora tegutseb: Eestis, Soomes ja Hispaanias probleemiks investoritele oluliste andmete avalik kättesaadavus. "Kui paljudes riikides saab näha eraisikute muid võlakohustusi, siis Eestis see nii ei ole," märkis Tomberg.