"Finantsinspektsioon hakkab tegutsema siis, kui tuleb rahvusvaheline sanktsioon, mis kohaldub Moskva pangale. Sellest hetkest alates vaatame, mida see tähendab Krediidipangale. Enne vastavat sanktsiooni ei ole midagi. On nii, nagu tavaliselt," ütles finantsinspektsiooni juhatuse esimees Kilvar Kessler Päevalehele.
Krediidipanga nõukogu esimees Andrus Kluge koos mõnede teiste väikeaktsionäridega on saatnud Eesti finantsjärelevalvele ja ka riigikogu rahanduskomisjonile kirja, milles viitavad Moskva Panga rollile Krimmi annekteerimises. Kluge püüab sellega leida lisaargumenti, mis kinnitaks tema väidet, et Moskva Pank pole niiöelda parketikõlblik finantsasutus, millel võiks olla suurosalus mõnes Euroopa Liidu pangas. Kluge püüab koos Krediidipanga väikeaktsionärist liitlasetga juba rohkem kui kaks aastat tõendada, et Moskva panga maine ei ole laitmatu, mida nõutakse Euroopa Liidus panga omanik olemiseks.
Aprilli lõpus peaks riigikohus avalikustama otsuse, mis hindab Krediidipanga praeguse nõukogu valimise seaduslikkust. Kui riigikohus peaks otsustama, et nõukogu valimine polnud 2012. aastal seaduslik ja pank peab valima uue nõukogu, läheb kontroll panga üle Moskva Pangale. Kuigi Moskva Panga osalus Krediidipangas on kasvanud juba 60%-ni, on neil panga nõukogus ainult üks esindaja.
Kohtus on pooleli ka Kluge ja finantsinspektsiooni vaidlus, milles inspektsioon nõuab, et Kluge lahkuks nõukogu esimehe kohalt. Samuti on käimas kohtuasi, milles Kluge nõuab selgitust, miks andis too Moskva Pangale loa omandada oluline osalus Krediidipangas.
Moskva Pank on keskne asutus, mille kaudu Vene riik korraldab praegu annekteeritud Krimmi pangandust.