Töötajate registrisse oli 64 töötajast kandmata üks, kes töötas riigihanke objektil ja registreeriti koheselt. Ümbrikupalga kahtlusega ettevõtete nõustamisega tegeletakse edasi kuni nende maksudeklaratsioonid korda saavad. Suuremate rikkumiste korral alustatakse menetlust, teatas MTA.
MTA maksuauditi üksuse juhi Evelin Muttiki sõnul pöörab amet senisest veel rohkem tähelepanu riigihanke objektidel ümbrikupalga maksmise kontrollimisele.
"Kui hanke raames teha põhjalik taustakontroll tehingupartnerile, sealhulgas kõigile alltöövõtjatele, on lihtsam tagada, et avalik raha jõuab ausate ettevõtjateni. Teeme selles valdkonnas koostööd Jõgevamaa kohalike omavalitsustega, et tõsta hankijate teadlikkust tehingupartneri tausta kontrollimisel," rääkis ta.
Enamlevinud avaliku ja erasektori andmebaaside kaudu saab kontrollida ning hinnata tehingupartneri tausta ja maksekäitumist ning seeläbi vähendada äri- ja maksuriske.
MTA eesmärk on ümbrikupalga saajate osakaalu vähendada 2021. aastaks poole võrra. Selleks jätkab amet ümbrikupalkade maksmise ja käibe varjamise tuvastamiseks vaatlusi üle Eesti.