"Eesmärgiks on saavutada olukord, kus siseriiklik koostöö ja eeldused rahvusvaheliseks koostööks oleksid Eestis kõrgel tasemel ja tõhusad. Selge peaks olema nii sportlastele, hasartmängukorraldajatele, spordiorganisatsioonidele kui ka järelevalveasutustele, kuidas sporditulemustega seotud pettuste kahtluse korral käituda ja kuidas pettuseid ennetada," seisab rahandusministeeriumi ettevõtluse ja arvestuspoliitika osakonna nõuniku Sören Meiuse BNS-ile edastatud eelnõu väljatöötamiskavatsuse kokkuvõttes.
Eesmärgi saavutamiseks kaalub rahandusministeerium hulga meetmeid, mis peaksid pettuseid ära hoidma või nende avastamist hõlbustama. Muuhulgas toob ministeerium välja võimalike tegevustena rahvusvahelise koostöö tihendamise ja toto korraldajate suurema reguleerimise.
Meiuse sõnul on sporditulemustega manipuleerimine muutunud ohtlikult tõusvaks trendiks, eeskätt seoses ligipääsuga internetile ja kihlveoturu muutumisega rahvusvaheliseks. Sporditulemustega manipuleerimisega kaasnevad pettused, tuvastatud on tugevad seosed rahvusvahelise organiseeritud kuritegevusega ja murettekitav on kaasnev korruptsioonioht.
"Sporditulemustega manipuleerimine ohustab spordieetikat ja iga spordivõistluse aluseks olevat etteteadmatust. Lisaks kujutab see endast ohtu ka spordile kui olulisele sotsiaalset, kultuurilist, majanduslikku ja poliitilist tähendust omavale tegevusele, muutes spordi usaldusväärsuse ja väärtuste edendamise kaheldavaks. Küsitavused spordi olemuses ja rollis mõjutavad omakorda avalikku huvi spordi suhtes ning nii avaliku kui erasektori soovi sporti rahastada," ütles Meius.