Tööandjate keskliidu teatel hindas enam kui kolmandik ettevõtjatest valitsuse viimaste kuude tegevuse mõju ettevõtluskeskkonnale negatiivseks, kusjuures kõige kriitilisemad olid kaubandus- ja ehitussektor. Teistest veidi positiivsem oli teenindussektor, kuid ka selle sektori ettevõtjatest hindas valitsuse tegevuse mõju ettevõtluskeskkonnale positiivseks vaid 4,4%.
Niisuguses tulemuses on kindlasti oma osa ettevõtjavaenulikel otsustel ja debattidel, näiteks mis puudutab töötuks jäänud juhatuse liikmete töötuskindlust või õigemini jätkuvat skeemide otsimist, selle asemel et kindlustus lihtsalt taastada, teatas keskliit. Valitsuse liikme avalikult välja öeldud seisukoht, et on sektoreid, mis teenivad kasumit inimeste tapmise pealt, jäi ettevõtjatele kauaks meelde ja südamesse.
Suuremaid tööstureid pahandas keskliidu teatel ka see, et pakendijäätmete maksustamise ja kontrolliga kaasneva halduskoormuse leevendamisel jäi keskkonnaministeerium pidama poolele teele ja tehtud muudatused ei aita tegelikult suuremaid tootmisi.
Keskliidule teeb muret, et ligi kümnendik tööstusest plaanib investeeringuid toodete, teenuste ja tehnoloogia arendamisse hoopis vähendada. Samas on mitmeid tootjaid, kes on leidnud uusi eksporditurge ning seetõttu plaanivad uute toodete arendamisse investeerida. Kulukamad tehnoloogiainvesteeringud lükatakse aga täna edasi, viidates ebakindlale olukorrale maailmas.
Ülejäänud tööstusest eristub puidusektor, kes näeb mahtude kasvu ja seega vajadust investeerida.