14.06.2018 Neljapäev

Valitsus kiitis heaks vautšerite käibe maksustamise muudatuse

Valitsus kiitis 14. juuni istungil heaks käibemaksuseaduse muudatuse eelnõu, millega ühtlustatakse Euroopa Liidu tasandil vautšeritega seotud kaupade või teenuste käibe maksustamine ja lihtsustatakse piiriüleselt osutatavate digiteenuste käibemaksustamist.
Valitsus kiitis 14. juuni istungil heaks käibemaksuseaduse muudatuse eelnõu, millega ühtlustatakse Euroopa Liidu tasandil vautšeritega seotud kaupade või teenuste käibe maksustamine ja lihtsustatakse piiriüleselt osutatavate digiteenuste käibemaksustamist.
Valitsus kiitis 14. juuni istungil heaks käibemaksuseaduse muudatuse eelnõu, millega ühtlustatakse Euroopa Liidu tasandil vautšeritega seotud kaupade või teenuste käibe maksustamine ja lihtsustatakse piiriüleselt osutatavate digiteenuste käibemaksustamist. Foto: pixabay.com

Vautšer annab kliendile õiguse osta vautšeril oleva summa ulatuses kaupu või teenuseid. Eelnõu kohaselt sõltub käibemaksuga maksustamise hetk vautšeri liigist. Kui vautšeriga seotud kauba või teenuse käibe tekkimise koht ja sissenõutav käibemaks on teada, näiteks konkreetse restorani kinkekaardi puhul, maksustatakse selline käive vautšeri väljastamisel, teatas valitsuse kommunikatsioonibüroo.

Kui vautšeri puhul ei ole teada teenuse osutamise koht, näiteks erinevates riikides asuva hotelliketi vautšer, või vautšer võimaldab osta erinevate maksumääradega kaupu, näiteks raamatupoe kinkekaart, maksustatakse käive siis, kui toimub teenuse osutamine või kauba ostmine.

Eelnõuga lihtsustatakse ka teistes EL-i liikmesriikides väikeses mahus digiteenuste osutamise käibemaksustamist. Digiteenused on näiteks telefoniteenus, veebi administreerimine, programmi ja seadmete kaughooldus, elektrooniliselt edastatav tarkvara müük ja hooldamine, elektrooniliselt edastatava muusika, filmi, raamatu ja mängu müük.

Kehtiva õiguse kohaselt maksustatakse digiteenus alati teenuse saaja asukohariigis. Eelnõu kohaselt võib lugeda teenuse osutamise kohaks ettevõtja asukohariigi, kui ettevõtja osutab digiteenust teistes EL-i liikmesriikides kokku kuni 10 000 eurot aastas, see tähendab, et ettevõtja ei pea teistes liikmesriikides hakkama end käibemaksukohustuslaseks registreerima. Kui teenust osutatakse teistes liikmesriikides suuremas mahus, siis on teenuse osutamise kohaks tarbija asukohariik.

Peale direktiivist tulenevate muudatuste muudetakse eelnõuga impordi käibemaksu deklareerimise tingimusi.

Seadus jõustub direktiivi ülevõtmistähtajal 1. jaanuaril 2019.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!
430824810 430800019636154 7356040320163199917 n255