"Ametiühingutega konsulteeriti juba eelnõu väljatöötamise kavatsusest alates ning arvamust on ka arvestatud. Meie mureks oli, et seadusest tuleneks selgelt ka ametiühingute ning töötajate esindusorganisatsioonide kaasamine tööjõu oskuste arendamise ja konkurentsivõime edendamise ning elukestva õppe korraldamisega seotud koordinatsioonikogu ning kutsenõukogude töösse," selgitas ametiühingute keskliidu palgasekretär Kaja Toomsalu.
Muudatused ei ole veel jõustunud, kuid EAKL on kutsekoja nõukogus ja seda soovinud ametiühingud on ka kutsenõukogude liikmed," lisas ta.
"Teiseks mureks on aga töötajate täiend- ja ümberõppe süsteemi loomine, mis tagaks võimaluse koolitustel osalemiseks senisest suuremale hulgale töötajatest. Siin on teemaks finantseerimine ja ka parem dialoog tööandjatega, mis ei ole otseselt antud seaduse teema," ütles Toomsalu.
Valitsus kiitis 9. septembril heaks kutseseaduse eelnõu, mis luuakse keskne koordinatsiooninõukogu ja kutsetegevuse eksperdikogud. Valdkondlikes eksperdikogudes antakse hinnanguid üleriigilisele tööjõuvajadusele ning määratletakse tööturu koolitustellimus oma valdkonnas.