Ühe konverentsi toetuseks on võimalik küsida 15 000 kuni 30 000 eurot, millele lisandub omafinantseering vähemalt 30 protsendi ulatuses. Taotlemine on avatud jooksvalt ning taotlusi saab esitada kuni toetuse aastase eelarveliste vahendite lõppemiseni, teatas EAS.
Eeldatav väliskülastajate majutusööde hulk ühel konverentsil Tallinnas või Harjumaal on minimaalselt 500, väljaspool Harjumaad minimaalselt 300. Sel aastal avatud toetusele saavad konkureerida konverentsid, mille algusaeg ei ole varasem kui neli kuud enne taotluse esitamist ja/või mis viiakse ellu hiljemalt esimesel poolaastal 2023. aastal.
"Toetusega minnakse appi konverentside sellistele tegevustele, mis aitavad tõsta konverentsi mahtu, kvaliteeti või Eestis viibimise kestvust. Eesti tutvustamine turismimaana, välisturundustegevuste läbi viimine Eestisse suurema arvu osalejaskonna meelitamiseks või konverentsi lisaprogrammi rahastamine ekskursioonide korraldamise näol on tegevused, mida toetatud konverentsidelt ootame," ütles EAS-i turismiarenduskeskuse direktor Margus Sameli pressiteate vahendusel.
EAS on toetanud rahvusvaheliselt huvipakkuvaid konverentse 2016. aastast. Rahvusvahelisi konverentse on seni toetatud kokku 1,2 miljoni euro eest. Toetust antakse aastas umbkaudu 10-20 projektile. Kolme aasta jooksul on EAS-i toetuse abil toimunud 37 konverentsi, kus on kokku osalenud ligi 7000 väliskülalist, kes on viibinud Eesti majutusettevõtetes kokku ligi 17 000 ööd.
"See loob otseselt positiivseid majanduslikke mõjusid ning lisainvesteeringuid äri kasvatamisse, kuid kasvatab ka Eesti kui äriürituste sihtkoha mainet, annab Eestile võimaluse osaleda maailma parimate praktikate kujundamises, leida kontakte ning kasvatada tulevikuäri," rääkis Sameli.
Käesoleva aasta toetuse eelarve on 300 000 eurot. Toetusmeedet kaasrahastab Euroopa Regionaalarengu Fond.
EAS-i turismiarenduskeskus kutsub seejuures rahvusvaheliste konverentside korraldajaid toetuse infopäevadele 8. veebruaril ja 20. veebruaril.