Toetusi saab taotleda nii e-kviitungi prototüübi kui ka reaalajamajanduse uudse lahenduse tervikprotsessi väljatöötamiseks ja maksimaalne toetuse summa on 100 000 eurot.
Majanduse ja innovatsiooni asekantsleri Sandra Särava sõnul kasvatavad investeeringud reaalajamajanduse lahendustesse ettevõtete konkurentsivõimet. Ta rõhutas, et toetusmeetmetele on oodatud kandideerima kõik Eesti ettevõtted, kes soovivad tõhustada oma äritegevust, vähendada kulusid, langetada kvaliteetsemaid otsuseid, hallata paremini äririske ja edendada innovatsiooni.
"Reaalajamajanduse lahendused aitavad automatiseerida korduvaid ülesandeid, toetavad kulutõhusat ressursihaldust ja pakuvad tänu reaalajas andmetele pidevat ülevaadet olulisematest äriprotsessidest. Reaalajamajanduse lahendusi loovad ja juurutavad ettevõtted suudavad muutustega kiiremini kohaneda ja enda strateegiaid edukamalt kohandada," märkis Särav.
Kuni 20. juunini saab toetusi taotleda nii e-kviitungi prototüübi kui ka reaalajamajanduse uudse lahenduse tervikprotsessi väljatöötamiseks.
"Näiteks e-kviitungi senisest kiirem ja laialdasem kasutuselevõtt aitaks Eesti ettevõtetel säästa miljoneid eurosid aastas. Ühtlasi muudab e-kviitung ostuprotsessi keskkonnasääslikumaks. Eesti on üks arenenumaid digiühiskondi maailmas, kuid meil väljastatakse endiselt sadu miljoneid paberkviitungeid aastas. Samuti on võimalik kviitungite aluseks olevate andmete alusel luua uut väärtust nii ostjatele kui müüjatele. Aeg on luua muutust ja toetusmeetmega soovime ettevõtjatele selleks õla alla panna," ütles digimajanduse osakonna juhataja Sirli Heinsoo.
Lisaks käimasolevatele toetusmeetmetele on sellel aastal plaanis avada veel mitu uut taotlusvooru, sest reaalajamajanduse lahendused muutuvad globaalsete trendide tuules üha olulisemaks.
"Tehisintellekt, masinõpe ja asjade internet on üksnes mõned näited, mis kujundavad üha enam meie harjumuspärast elukorraldust. Tänases piiriüleses võidujooksus saadab edu neid riike ja ettevõtteid, kes suudavad uuendustega kaasa minna ja innovatsiooni enda hüvanguks rakendada," ütles Heinsoo.
Toetusmeetmed aitavad kujundada innovatsioonile orienteeritud ettevõtluskeskkonda, tõstavad Eesti firmade rahvusvahelist konkurentsivõimet ja edendavad seeläbi Eesti majanduse arengut.
"Riigi tugi edendab reaalajamajanduse lahenduste senisest laiulatuslikumat arendamist ja rakendamist. Sellest võidavad nii ettevõtjad, riik kui ka Eesti elanikud," märkis Heinsoo.