Ametiühingute hinnangul ei tegele reform üldse tänase töökeskkonnaga, mis põhjustab igal aastal töövõime kadu tuhandetele töötajatele. "Õige on motiveerida ka täna ja praegu tööandjaid investeerima tervislikesse töötingimustesse, muidu on riigi hilisem kulukas hoolitsus väga võltsi maiguga," rõhutas Ametiühingute Keskliidu esimees Peep Peterson pressiteates.
Peterson ütles veel, et reform näeb lisaks ette uue kuluka töövõime hindamissüsteemi loomist, mis dubleerib analoogset Sotsiaalkindlustusameti juures toimivat süsteemi ning on sellega koormaks nii abivajajale kui ka Töötukassa rahakotile.
"Mitme inimliku muudatusega saaksime reformi muuta tulevastele töötajatele vastuvõetamaks. Tagame sellega inimväärikuse ja hoiame kokku kümneid miljoneid Töötukassa raha, millele saab leida palju sisukamat rakendust," leidis Peterson.
Samuti on ametiühingud seda meelt, et riik peab reformi rahastamise Euroopa struktuurifondidelt järkjärgult üle võtma juba enne 2020. aastat, et olulised teenused hiljem rahapuudusel ei katkeks.