Aasta eest oli see näitaja 40 protsenti. Ühtlasi planeerib vähemasti osade töötajate palku tõsta 39 protsenti tööandjatest, mida on kolm korda enam kui aasta tagasi, teatas CV-Online'i BNS-ile.
"Kõige olulisemad muutused on aset leidnud värbamismahtudes. Võrreldes aastataguse seisuga, on märkimisväärselt kasvanud nende tööandjate osakaal, kes soovivad värvata 10 või enam inimest – kui läinud aastal oli see 3 protsenti, siis nüüd on see 14 protsenti. See muutus ehk annab kõige pareminigi edasi, kuivõrd palju on tööandjate planeeritavad värbamismahud kasvanud. Uuringu tulemused annavad alust eeldada, et järgmisel aastal on tööandjatelt oodata veelgi aktiivsemat võitlust võimekate töötajate pärast," kommenteeris tulemusi CV-Online’i turundusjuht Heikko Gross.
Peamiste värbamise põhjustena tõid tööandjad tihtilugu välja mitu paralleelset põhjust, 64 protsendil juhtudest oli mahtude või organisatsiooni kasvamine, 55 protsendil eelmise töötaja lahkumine ja 9 protsendil töötaja lapsehoolduspuhkusele suundumine.
"Valdavalt valitseb tööandjate seas optimistlik suhtumine tulevikuarengutesse – seda ilmestab 64 protsendi tööandjate kavatsus palgata uusi töötajaid tulenevalt mahtude või organisatsiooni kasvamisest," rääkis Gross.
Järgneval 6 kuul ei planeeri personalimuudatusi 32 protsenti tööandjatest, 9 protsendi jaoks on see küsimus veel lahtine. Nii koondada kui uusi töötajaid värvata planeerib 2 protsenti tööandjatest ning vaid koondada planeerib alla 1 protsendi organisatsioonidest.
Uuringust selgus veel, et 39 protsenti tööandjatest kavandab järgneval kuuel kuul vähemasti osade töötajate palga tõstmist. Palgatõusu kavandavate ettevõtete arv oli aasta tagasi 13 protsenti ehk aastaga on see tõusnud kolm korda.
"Oluline on välja tuua, et 39 protsenti kavandab vähemasti osade töötajate palgatõusu ehk on üksjagu ettevõtteid, mille puhul tõstetakse töötasusid vaid teatud positsioonidel või teatud inimestel ja valdavalt 10 protsendi piires. Ent vaatamata sellele näitab statistika selgelt, et aastatagusega võrreldes on oluliselt enam tööandjaid palgatõuse planeerimas. Kindlasti on see mõnede tööandjate jaoks strateegiline samm, mis vähendab tööjõu voolavust ning lihtsustab tulevasi värbamisi," selgitas Gross.
"Eelnevale statistikale tuginedes peaks tööotsijatel praegu olema lihtsam tööle saada kui aasta tagasi, sest kasvab nii värbavate ettevõtete hulk kui ka värbamismahud. Ühtlasi on sellises omavahelises konkurentsiolukorras eeldada, et tööandjad pingutavad üha enam, et oma töötajatele paremaid töötingimusi pakkuda," prognoosis Gross.
CV-Online’i poolt novembri algusest kuni keskpaigani läbi viidud uuringus osales 323 erinevas suuruses ettevõtet üle Eesti.