37 protsenti pensionilepingu sõlminutest ütleb lepingu üles
Finantsinspektsiooni (FI) teatel sai 1. jaanuarist 31. märtsini esitada kindlustusandjale avalduse pensionileping lõpetada ning 37 protsenti lepingu sõlminutest seda võimalust ka kasutas.
Lepingu lõpetanutele hakatakse väljamakseid tegema septembris, teatas FI.Foto: pixabay
Pensionilepingu sõlmimist pakub Eestis kolm kindlustusandjat ja nendega on lepingu sõlminud kokku 8288 inimest. Lepingu lõpetanutele hakatakse väljamakseid tegema septembris, teatas FI.
Pensionilepingu lõpetamiseks esitas kindlustusandjatele avalduse 3033 inimest. Pensionilepinguid sõlminud kolm kindlustusandjat peavad mai lõpuks otsustama, kas nad soovivad turul edasi tegutseda või annavad oma pensionilepingute portfellid üle riigile. FI jälgib, et kindlustusandjad informeeriks oma kliente muudatustest ja võimalusestest nõuetekohaselt.
Neid, kes pensionilepingut ei lõpetanud, ootab ees kaks võimalikku stsenaariumi. Kui kindlustusandja otsustab turul edasi tegutseda, jätkab maksete tegemist kindlustusandja. Kui aga kindlustusandja otsustab pensionilepingud riigile üle anda, hakkab kindlustusandja asemel inimesele pensionimakseid tegema sotsiaalkindlustusamet.
Kui pensionilepingu sõlminud inimene sellega ei nõustu, on tal juunikuu jooksul võimalus oma leping üles öelda. Pensionilepingute üleandmine riigile toimub 2022. aasta alguses. Hiljemalt 15. juunil peavad kindlustusandjad sellest oma kliente informeerima.
Kindlustusandjad on FI-le kinnitanud, et seni on nad oma klientidele jaganud pensionilepingute ülesütlemisega seonduvat informatsiooni nii, nagu seadus ette näeb.
Seltsid pidid oma kliente teavitama hiljemalt 15. jaanuaril, et neil on õigus leping üles öelda ja saada lepingu tagastusväärtuse ulatuses väljamakse. Lisaks pidi informeerima kindlustusvõtjaid ka avalduse esitamise tähtajast. Sama info pidi kindlustusandjate kodulehel olema nähtav 15. jaanuarist 31. märtsini.
Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!
MRPeasy on lihtsasti kasutatav ERP/MRP tarkvara väiketootjatele ja hulgikauplejatele (10-200 töötajat). Müük, ostud, ladu, tootmine, raamatupidamine – kõik ühes kohas!
Lahendab kompleksselt juhtimise arvestuse ja operatiivse arvestuse ülesanded, analüüsi- ning planeerimisülesanded, automatiseerib kaubandus-, finants- ja laooperatsioone.
ERP programmi Monitor tootmisettevõtetele. Monitor sobib kõige rohkem ettevõtetele, kes vajavad täielikku ERP süsteemi, mis sisaldab kõiki tööstusettevõttele vajalikke mooduleid.
TAAVI Majandustarkvara on Eesti turul olnud juba üle 20 aasta, mille jooksul on kasutajate arv kasvanud üle 1500. Tarkvara on mõeldud igasuguses suuruses ettevõtetele.
KMD INF ja firmaautode käibemaks majandustarkvaras TAAVI Finants. Taavi Tarkvara on alati kaasas käinud pidevalt muutuva seadusandlusega ning viinud oma programmidesse sisse kõik muudatused.
Taavi Tarkvara on käinud kaasas kõigi viimaste aastate uuendustega palgaarvestuses ja suudab automaatselt hallata kogu töötasude arvestamise keerulist valdkonda.
Suno365 on mugav teenus, mis on kiirelt kasutusele võetav, alati ajakohane ning kergelt ühenduv ka kolmandate osapoolte lahendusega. Hea valik nii tänasesse päeva, kui tulevikku.
Excellent pakub spetsiaalselt Eesti turu jaoks kohandatud Books 8 ja Standard ERP pilvepõhiseid äritarkvara lahendusi, mis pärinevad HansaWorldi tooteperekonnast ja pakuvad sobiva lahenduse nii raamatupidamiseks kui ka müügi- ja laohalduseks.
NOOMi puhul on tegemist keskse tarkvaralahendusega, mis sobib hästi iga suurusega ettevõttele. NOOMi eeliseks on selle väga kõrge paindlikkustase, funktsionaalsuste rohkus ning kodumaine klienditugi.
Juba 25 aastat Eesti turul tegutsenud Unifiedpost (varem Fitek) pakub e-arve ja makseteenuseid nii väikestele kui suurtele ettevõtetele kui ka avalikule sektorile.