04.07.2017 Teisipäev

Kõik, mida peaksite teadma viipekaardi kohta

SEB kliendid saavad tellida endale viipemakse võimalusega pangakaarti. Kuna uus mugavusteenus alles vallutab Eesti turgu, on õige aeg tutvuda selle teenuse peamiste aspektidega.
Postimees
Postimees

Mis on viipemakse?

Viipemakseid ehk ilma PIN-koodi sisestamiseta makseid saab teha enamikes Eesti poodides ja teenuste pakkujate juures. Makseterminali ekraanile ilmub makse tegemise hetkel viipemärk – samasugune märk on ka viipekaardil. SEB makseterminalidest toetab viipemakseid juba ligi 60%. Viipemakse võimalust toetavad samuti ka kõik SEB nutiterminalid.

Kuidas viipemakset teha?

Viipega maksmiseks leidke makseterminalil viipemärk, mis tavaliselt ilmub makse tegemisel ekraanile. Asetage kaart viipemärgi lähedale ning hoidke, kuni terminal teeb piiksu. Helisignaal annab märku makse õnnestumise kohta.
Viipemaksete funktsiooni aktiveerimiseks tuleb esimene makse viipekaardiga teha makseterminalis tavapäraselt kaarti terminali sisestades ning PIN-koodiga kinnitades. Turvalisuse tagamiseks tuleb aeg-ajalt maksmist PIN-koodiga kinnitada ka edaspidi.

Viipemakse kaks olulist eelist

Esiteks saab makse tehtud võimalikult kiiresti. Järjekorrad ostukohtades peaksid viipemakse toimimisel oluliselt kiiremini liikuma ja vähenema.

Teiseks on viipemakse kliendile lihtne samadel põhjustel, et ei pea kaarti makseterminali sisestama ja PIN-koodiga kinnitama, vaid lihtsalt asetama kaardi viipemärgi kohale ja makse saab tehtud.
Viipemaksed ja turvalisus.

Eestis kehtib viipemaksetele 10-eurone piir. Seetõttu saab makseid teha väiksematel ostudel. Samuti on viipemaksel kogusumma limiit, mille täitumisel tuleb makse kinnitada PIN-koodiga. Kogusumma limiiti saate määrata internetipangas või pangakontoris. Ning kindlasti pidage meeles pangakaartide üldiseid turvalisuse reegleid: kui te ei tea kaardi asukohta või teil on alust kahtlustada selle sattumist võõra inimese kätte, tuleb sellest koheselt teavitada panka.

Viipemaksed erinevad riigiti

Igas riigis, kus viipemaksed toimivad, on kehtestatud ka viipemakse ülemine piir. Eestis on selliseks limiidiks 10 eurot, Saksamaal aga näiteks 50 eurot. Paljudes Euroopa riikides jäävad viipemaksete limiidid vahemikku 20 kuni 40 eurot. SEB viipekaardile saab internetipangas kehtestada isikliku limiidi, mis kehtib ka välisriigis.

Kokkuvõtteks võib öelda, et iga uuendus vajab harjumist. Samas lisab viipemakse igapäevapangandusele lihtsust ja loob lisaväärtuse aja kokkuhoiu näol.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!
430824810 430800019636154 7356040320163199917 n255