"Riik peab olema eeskujuks, ka ettevõtluses. Läbi eeskujuks olemise saab riik ergutada vastutustundliku ettevõtluse olulisust ning põhimõtete levikut, panustada teadlikkuse kasvu ning parimate tunnustamisesse. Eestis on täna juba mitmeid häid näiteid ja eeskujusid riigiettevõtete näol. Neid võiks olla rohkem - mitte ainult riigiettevõtete hulgas, vaid Eesti ettevõtluses tervikuna," ütles Tammist pressiteate vahendusel.
Vastutustundlik ettevõtlus on võimalus ettevõtetel oma majandustulemusi pikaajaliselt parandada, olla usaldusväärne partner välisturgudel, leida lihtsamalt investoreid, hoolida ümbritsevast keskkonnast ning olla atraktiivne tööandja.
Detsembris toimunud kohtumisel Vastutustundliku Ettevõtluse Foorumi esindajatega võeti eesmärgiks, et riigi osalusega äriühingud võiksid oma igapäevases tegevuses vastutustundliku ettevõtluse printsiipe paremini teada ja kasutada.
Hiljutisel ümarlaual tutvustati vabatahtlikku kokkulepet, millega majandus- ja kommunikatsiooniministeerium kutsub riigi äriühinguid olema heaks eeskujuks kogu Eesti ärikeskkonnale ning näitama oma püüdlusi ja tahet muuta Eesti ettevõtluskeskkond vastutustundlikumaks ja jätkusuutlikumaks. Ümarlaual osalenud avaldasid toetust ja valmisolekut kokkuleppega ühineda. Kokkulepe on plaanis allkirjastada märtsi lõpus.
Ümarlaua käigus tõid juba Vastutustundliku Ettevõtluse Foorumi liikmeks olevate ettevõtete juhid esile praktilisi juhtumeid, kus vastutustundliku ettevõtluse märgis neile näiteks koostööpartneritega läbirääkimisi pidades või investoreid kaasates kasuks on tulnud.
"Meie suuraktsionärid tunnevad pidevalt huvi, mil moel Tallinna Sadam panustab ühiskonda või milliseid samme on astutud jätkusuutlikkuse tagamisel finants- või personalipoliitika osas. Eesti suurima mereväravana lähtume oma igapäevatöös vastutustundlikest põhimõtetest ja kinnitus, et meid on hinnatud vastutustundlikuks ettevõtteks, on aidanud hoida ettevõtte mainet kõrgel ka keerulistel aegadel," märkis Tallinna Sadama turundus- ja kommunikatsioonijuht Sirle Arro.
"Tänases päevas ei saa ega tohi ühegi ettevõtte ainus eesmärk olla pelgalt omanikule kasumit teenida. Ettevõtte tegevus peab arvestama ka nii töötjate, klientide, koostööpartnerite kui ühiskonna laiemaid huve ja vajadusi. Kindlasti on selles valguses kasvavalt oluline pöörata ettevõttel enam tähelepanu kliima ja keskkonna küsimustele. Näiteks Eleringi ülesanne ei ole mitte ainult hoida tuled põlemas, vaid teha seda viisil, mis toetab meie kliimapoliitika eesmärkide saavutamist," lisas Eleringi juhatuse esimees Taavi Veskimägi.