Kolmapäev, 14 Detsember 2016 09:44

Kas töötajale parkimiskulude hüvitamine käib erisoodustuste alla?

Hinda seda artiklit
(0 hinnangut)
Tiina Normak, maksude osakonna talitusejuhataja
Tiina Normak, maksude osakonna talitusejuhataja Maksu- ja tolliamet

Töötaja kasutab oma sõiduautot töösõitudeks. Töökohustuste täitmiseks pargib ta sõidukit ka parklates. Mobiilioperaator esitab parkimisarved ettevõttele. Kas need käivad erisoodustuste alla?

Vastab Tiina Normak, maksude osakonna talitusejuhataja, maksu- ja tolliamet:

Kui antud kulu on seotud töötaja isikliku sõiduauto kasutamisega töösõitudeks ja sõidupäevikut ei peeta, siis loetakse parkimiskulude tasumist tööandja poolt erisoodustuseks.

Tulumaksuseaduse § 13 lg 3 p 2 järgi on ühele isikule makstava hüvitise maksuvaba piirmäär sõitude kohta arvestuse pidamise korral 0,30 eurot kilomeetri kohta, kuid mitte rohkem kui 335 eurot kalendrikuus iga hüvitist maksva tööandja kohta. Sõitude kohta arvestuse pidamise ja hüvitise maksmise korra kehtestas valitsus 14.07.2006 määrusega nr 164.

Tööandja huvides isikliku sõiduauto kasutamist on ametnikule, töötajale või juhtimis- või kontrollorgani liikmele võimalik hüvitada vaid arvestuse pidamise alusel. Seejuures kuuluvad isegi sõidupäeviku pidamisel erisoodustuse alla kõik sõiduauto kasutamisega seotud lisakulud (remont, hooldus, parkimistasu), mis hüvitatakse töötajale lisaks valitsuse määruses sätestatud hüvitisele.

Ajakirja Raamatupidamisuudised tellijad võivad esitada küsimusi Eesti juhtivatele advokaadibüroodele ja audiitorfirmadele.

Lisainfo

2 kommentaari

  • Kommentaari link Teisipäev, 30 Jaanuar 2018 14:35 lisas Külli Parro

    Parkimiskulud kui erisoodustus.

  • Kommentaari link Esmaspäev, 19 Detsember 2016 09:37 lisas Puudulikult vastatud küsimus

    Antud vastus ei vasta selgelt mitte midagi.
    Pikk jutt, millest võib välja tuua mõned tsitaadid: 1) "Kui antud kulu on seotud töötaja isikliku sõiduauto kasutamisega töösõitudeks ja sõidupäevikut ei peeta, siis loetakse parkimiskulude tasumist tööandja poolt erisoodustuseks." ; 2) "Seejuures kuuluvad isegi sõidupäeviku pidamisel erisoodustuse alla kõik sõiduauto kasutamisega seotud lisakulud (remont, hooldus, parkimistasu), mis hüvitatakse töötajale lisaks valitsuse määruses sätestatud hüvitisele.". Kuid, need tsitaadid võivad anda vihjeid maksuameti mõtteviisi kohta, kuid ei ole vastuseks esitatud küsimusele.
    Küsimus oli "Kas töötajale parkimiskulude hüvitamine käib erisoodustuste alla?". Vastus saaks olla JAH või EI. Vajadusel ka õigusaktidele viidatud täpsustus, mis tingimustel.

Jäta kommentaar

Veendu, et kõik kohustuslik (*) info oleks sisestatud. HTML-i kasutamine pole lubatud.


Viimased vastused Maksu- ja Tolliameti spetsialistidelt

Juristid ja advokaadid vastab lugejate küsimustele

  • Kas on õige elukindlustust tuluks lugeda madalapalgalisuse kontekstis?
    Kas on õige elukindlustust tuluks lugeda madalapalgalisuse kontekstis? Olen 2016.a. saanud 9 kuud miinimumpalka, ning novembrist, kui töötuks jäin, võtsin välja oma elukindlustuse. Selgub aga, et elukindlustussumma, mida olen oma palgast kogunud alates 1990.a, lisandub deklaratsioonis tulude poolele ja koondsumma ületab madalapalgalise toetuse piirmäära. Saan aru, et elukindlustus peab deklaratsioonis olema kajastatud ( sain aastaid sellelt tulumaksutagastust - muidugi nüüd, kui võtsin selle välja enne pensionileminekut, tuli see kõik uuesti maksta).
    Aga kas on ikka õige elukindlustust tuluks lugeda madalapalgalisuse kontekstis?
  • Kuidas toimida, kui töötaja ei ilmu tööle?
    Kuidas toimida, kui töötaja ei ilmu tööle?

    Kui töötaja on registreeritud, aga tööle üldse ei ilmugi, kas sel juhul on võimalik registreeritud töötaja registrist kustutada? Kas seda saab teha ainult teenindusbüroos või on seda võimalik teha ka elektrooniliselt? Mis hetkest alates on see võimalik?

  • Saksamaalt Hiina eksportides kajastub kaup päritolumaa deklaratsioonis
    Saksamaalt Hiina eksportides kajastub kaup päritolumaa deklaratsioonis

    Kui Eesti firma, kellel on nii Eesti kui Saksamaa km kohustuslase number, ostab kauba Saksamaa ettevõttelt ja müüb edasi Hiina, siis kuidas peab Eesti ettevõtte selle vormistama? Kas Eesti ettevõte käibedeklaratsioonil ei kajasta ühendusesisest soetust Saksamaalt ega eksporti Hiina?

  • Kas töötajale parkimiskulude hüvitamine käib erisoodustuste alla?
    Kas töötajale parkimiskulude hüvitamine käib erisoodustuste alla?

    Töötaja kasutab oma sõiduautot töösõitudeks. Töökohustuste täitmiseks pargib ta sõidukit ka parklates. Mobiilioperaator esitab parkimisarved ettevõttele. Kas need käivad erisoodustuste alla?

  • Kas kingituse tegija peab maksma kingituselt käibemaksu?
    Kas kingituse tegija peab maksma kingituselt käibemaksu?

    Ettevõte soovib sponsoreerida MTÜ nimekirja kantud ettevõtet omatoodanguga (ettevõttes valmistatud kaup). Saan ma õigesti aru, et antud tootelt tuleb deklareerida ka käibemaks (ettevõte on käibemaksukohustuslane) ja see summa koos käibemaksuga tuleb deklareerida TSD lisal 5 real 5010?

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes