Kolmapäev, 23 August 2017 10:02

Teises kvartalis olid pensionifondide investeeringud Eesti majandusse rekordilised

Hinda seda artiklit
(0 hinnangut)
Kaubanduskoda on alates 2016. aasta algusest jälginud ja analüüsinud ning teinud kord kvartalis pensionifondide varade investeeringuid Eesti majandusse. Selle aasta teises kvartalis olid investeeringud siiani kõige suuremad. Kui eelmises kvartalis investeeriti Eesti majandusse vaid 5,01 protsenti, siis nüüd on see tõusnud 6,62 protsendile.

2016. aasta esimeses kvartalis investeeriti pensionifondide varasid Eesti majandusse 5,48 protsenti, teises kvartalis tõusis see kuuele protsendile. Pärast seda on investeeringute osakaalud olnud vaid kahanevas trendis. Kaubanduskojal on hea meel tõdeda, et lõpuks on trend muutumas. Kõige rohkem investeeris 2017. aasta teises kvartalis pensionifondide varasid Eestisse LHV.

Koja hinnangul on oluline, et kohustusliku kogumispensioni varadest investeeritaks Eestisse üha rohkem, sest see aitab kaasa nii Eesti majandusarengu kui ka konkurentsivõime kasvule.

Eesti Kaubandus-Tööstuskoda

Jäta kommentaar

Veendu, et kõik kohustuslik (*) info oleks sisestatud. HTML-i kasutamine pole lubatud.


Rubriigi Majandus ja äri viimased uudised

Sellest osast leiate te uudiseid Eesti äri ja majanduse teemal

 • Kas Eesti riigi rahandus on kriisis?
  Kas Eesti riigi rahandus on kriisis?

  Rahandusministeeriumi fiskaalpoliitika osakonna juhataja asetäitja Erki Lõhmuste analüüsib Eesti majanduse kasvule eri analüütikute antud erinevate hinnangute tagamaid. Samuti annab ta ülevaate sellest, mida soovitavad Eesti riigi majanduse edendamiseks rahvusvahelised organisatsioonid.

 • Rahandusministeerium: eelarvedefitsiit ei sea Eesti majandust ohtu
  Rahandusministeeriumi hinnangul ei sea Eestis plaanitud tuleva aasta eelarvedefitsiit Eesti majandust ohtu, sest suuremat kriisi oodata ei ole.
 • Eestis alustas tegevust üürikinnisvara ühisrahastusplatvorm
  Novembris alustas Eesti esimene üürikinnisvara ühisinvesteerimise platvorm Bitofproperty, mille eesmärk on võimaldada üüriinvestoritel turule siseneda väikeste summadega, ostes terve korteri asemel sellest vaid osa.
 • Optsioon
  Optsioon

  Optsioon on leping kahe osapoole vahel, kellest üks on optsiooni kirjutaja(option writer) ja teine optsiooni ostja (option buyer). Ostjal on võimalus (õigus) osta või müüa tulevikus kokkulepitud hinnaga (strike, exercise price) alusvara. Alusvara võib olla aktsia, valuuta, võlakiri jne. Optsioon on ainuke tuletisinstrument, mis annab võimaluse, millega ei kaasne kohustust. Ostja maksab optsioonipreemiat (premium) selleks, et selline võimalus omandada. Optsioonipreemia on samal ajal ostja maksimaalne kaotus.1

 • Creditinfo: Eesti ettevõtete kasumid kasvasid mullu 14,7 protsenti
  Finantsinfoettevõtte Creditinfo Eesti AS hinnangul kasvasid möödunud aastal Eesti ettevõtete kasumid aastaga 14,7 protsenti ligi 5,1 miljardi euroni.

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes