Maksud ja raamatupidamine

2018. aastal jõustub käibemaksuseaduse muudatus, mille järgi tõstetakse käibemaksukohustuslasena registreerimise piirmäära seniselt 16 000 eurolt 40 000 eurole.
Maksu- ja tolliamet ootab detsembrikuus huvilisi üle Eesti korraldatavatele tasuta koolitustele.
Loodav koalitsioon ootab veel kinnitamata andmetel autode maksustamise suurendamisest eelarvesse 2018. aastast kokku 35 miljonit eurot lisatulu.
Reede, 18 November 2016 12:32

Kvaliteetne inventuur maandab riske

Iga-aastaste inventuuride tegemine on kohustus, mis paljudes ettevõtetes on sõna otseses mõttes jäetud raamatupidaja vastutusele. See ülesanne ei ole aga lihtne, eriti kui seda teha õigusaktidest tulenevate nõuete kohaselt.
Madala sissetulekuga töötaja tulumaksu tagasimakse taotlemisel on tähtis jälgida, et tööandja märgiks töötaja tööaja määra esitatud maksudeklaratsioonil TSD õigesti. BDO Eesti spetsialistid Liina Tiivoja, Ave Rego ja Jane Orul annavad…
Keskerakonna, Sotsiaaldemokraatliku Erakonna (SDE) ning Isamaa ja Res Publica Liidu (IRL) moodustatav uus valitsusliit jätab ära sotsiaalmaksu langetamise ühe protsendi võrra ning kehtestab madala määraga pangalõivu. 2018. aastast on kavas…
Järgmise aasta kevadest alates saavad ettevõtted end käibemaksukohustuslaseks registreerida maksu- ja tolliameti (MTA) elektroonilises keskkonnas.
E-maksuametis/e-tollis on nüüd avatud madalapalgaliste tulumaksu tagasimakse eelpäring, mille abil saab kontrollida, kas tagasimakse taotlemiseks on tingimused täidetud.
Õiguskantsler Ülle Madise ütles ETV uudistesaatele „Aktuaalsele kaamera“, et tema hinnangul ei saa sotsiaalmaksu määra langetamist kiirkorras tühistada.
Kolmapäev, 16 November 2016 12:08

Raamatupidamise ülevõtmine

Töökoha vahetus on tänapäeval täiesti tavaline sündmus ning raamatupidajad ei ole siin sugugi erand. Artiklis käsitlen raamatupidamise üleandmise praktilist poolt ehk seda, mida tuleks teha, et raamatupidaja vahetus toimuks sujuvalt…
Kauba müügil Euroopa Liidu teise liikmesriiki tuleks järele uurida, milline on just selle riigi kaugmüügi piirmäär, sest kui see ületatakse, tuleb Eesti ettevõtjal ennast sihtkohariigis käibemaksukohustuslaseks registreerida ja lisada müügile…
Käimasolevatel koalitsiooniläbirääkimistel on muude maksumuudatuste seas kaalumisel ka tulumaksuvaba miinimumi tõstmine 500 euroni kuus.
Riigikogu rahanduskomisjoni reformierakondlasest esimees Remo Holsmer saatis õiguskantsler Ülle Madisele kirja, et saada õiguslik hinnang võimaliku loodava vasakvalitsuse soovile tõsta sotsiaalmaksu võrreldes juba vastu võetud seadusega. Holsmeri hinnangul ei saa…
Neljapäev, 10 November 2016 09:31

Margus Tsahkna: astmelist tulumaksu ei tule

Keskerakonnaga ja sotsiaaldemokraatliku erakonnaga uue valitsusliidu konsultatsioone alustanud Isamaa ja Res Publica Liidu esimees Margus Tsahkna kinnitas kolmapäeval ETV saates "Foorum", et uus koalitsioon astmelist tulumaksu ei kehtesta.
Alates 2017. aasta veebruarikuust saab esmakordselt taotleda madalapalgaliste tulumaksu tagasimakset ehk madalapalgalisel täistööajaga töötajal tekib õigus saada tagasimakse tema poolt aasta jooksul tasutud tulumaksu ulatuses.
Postimehele teadaolevalt pakub majanduskasvu ergutamise töörühm järgmisel kolmapäeval valitsusele välja idee, et regulaarsete dividendide pealt võiks senise 20% asemel maksta vaid 14% tulumaksu.
Tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovski hinnangul tuleks kaaluda tööandja sotsiaalmaksu miinimumkohustuse langetamist, analüüsides enne selle mõju valitsussektori eelarvele.
Kolmapäev, 02 November 2016 16:56

Pakendiaruandluse ABC

Pakendiettevõtjatele kehtib pakendiarvestuse kohustus juba 2004. aastast alates.

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes