Maksud ja raamatupidamine

Maksu- ja tolliameti (MTA) andmetel oli 2015. aastal ümbrikupalga maksmisest tekkinud kahju riigile 158 miljonit eurot, mis on aastaga suurenenud 65 miljoni euro võrra.
Uus valitsus plaanib küll regulaarselt dividendi maksvatele ettevõtetele langetada dividendi tulumaksumäära 14%-le, ent kui omanikutulu makstakse füüsilisele isikule, peab see siiski maksma ka täiendavad 6% füüsilise isiku tulumaksu, sest dividendid…
Infotehnoloogia ja telekommunikatsiooni liit leiab, et raamatupidamise seaduse muutmise seaduse eelnõu, mis muudab e-arved kohustuslikuks, tuleb vastu võtta kiiremas korras.
Teisipäev, 29 November 2016 11:17

Madalapalgalisi ootab uuel aastal toetus 1

2017. aasta veebruarist alates saab esimest korda taotleda madalapalgaliste tulumaksu tagasimakset ehk madalapalgalisel täistööajaga töötajal tekib õigus saada tagasimakse tema 2016. aastal tasutud tulumaksu ulatuses.
Maksu- ja tolliamet avas uue tollirakenduse, mille abil saab väljastpoolt Euroopa Liitu tellitud postipaki deklareerida lihtsalt ja kiirelt ning sealsamas tasuda ka vajalikud maksud.
Eesti maksukoormuse suhtarv majanduse koguprodukti (SKP) kasvas möödunud aastal 1,3 protsendipunkti 34,1% tasemele; nii kiire kasvuga jäi Eesti Euroopa Liidus (EL) mullu alla vaid Leedule.
PricewaterhouseCoopersi Eesti maksuosakonna juht Hannes Lentsius tutvustab firma "Maksuteates" uue valitsusliidu tähtsamaid maksupoliitika põhimõtteid, mida hakatakse lähemal ajal ellu viima.
Ettevõtlusvormi valik sõltub ettevõtja paljudest erinevatest vajadustest ja riskivalmidusest. Esmalt tuleks hinnata oma tegevuse eesmärki ja ulatust ning sellest lähtudes valida sobivaim ettevõtluse vorm.
Kolmapäev, 23 November 2016 09:38

Siseriiklik pöördmaksustamine - mis see on?

Leinonen Estonia spetsialistid selgitavad kinnisasja siseriikliku pöördmaksustamise korda, sest mitte igasugune kinnisasi ei kuulu pöördmaksustamisele.
Kolmapäev, 23 November 2016 09:22

Õlleaktsiis tõuseb uuel aastal 65 protsenti

Uus valitsuskoalitsioon tõstab õlleaktsiisi määra järgmise aasta juulist 65% ehk 13,7 sendini mahuprotsendi kohta liitrist, ent aastaks 2020 tõuseb aktsiis 2016. aastaga võrreldes 166% ehk enam kui kaks korda, 22,09…
Maksu- ja tolliameti postipakkide e-deklaratsiooni rakendus, mis võimaldab kolmandatest riikidest tellitud kaupu hõlpsalt deklareerida interneti vahendusel, käivitub detsembris.
2018. aastal jõustub käibemaksuseaduse muudatus, mille järgi tõstetakse käibemaksukohustuslasena registreerimise piirmäära seniselt 16 000 eurolt 40 000 eurole.
Maksu- ja tolliamet ootab detsembrikuus huvilisi üle Eesti korraldatavatele tasuta koolitustele.
Loodav koalitsioon ootab veel kinnitamata andmetel autode maksustamise suurendamisest eelarvesse 2018. aastast kokku 35 miljonit eurot lisatulu.
Reede, 18 November 2016 12:32

Kvaliteetne inventuur maandab riske

Iga-aastaste inventuuride tegemine on kohustus, mis paljudes ettevõtetes on sõna otseses mõttes jäetud raamatupidaja vastutusele. See ülesanne ei ole aga lihtne, eriti kui seda teha õigusaktidest tulenevate nõuete kohaselt.
Madala sissetulekuga töötaja tulumaksu tagasimakse taotlemisel on tähtis jälgida, et tööandja märgiks töötaja tööaja määra esitatud maksudeklaratsioonil TSD õigesti. BDO Eesti spetsialistid Liina Tiivoja, Ave Rego ja Jane Orul annavad…
Keskerakonna, Sotsiaaldemokraatliku Erakonna (SDE) ning Isamaa ja Res Publica Liidu (IRL) moodustatav uus valitsusliit jätab ära sotsiaalmaksu langetamise ühe protsendi võrra ning kehtestab madala määraga pangalõivu. 2018. aastast on kavas…
Järgmise aasta kevadest alates saavad ettevõtted end käibemaksukohustuslaseks registreerida maksu- ja tolliameti (MTA) elektroonilises keskkonnas.

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes