Maksud ja raamatupidamine

Teisipäev, 17 Jaanuar 2017 17:00

Otsime toimetajat

Raamatupidamisuudiste tiim otsib toimetajat!
15. veebruaril võib hakata maksu- ja tolliametile esitama 2016. aasta tuludeklaratsioone.
Niinimetatud küpsete ettevõtete 14-protsendiline tulumaksumäär jõustub ilmselt 2018. aastal, madalat maksumäära hakkab riik arvutama eelneva kolme aasta jaotatud kasumi baasil; eraisik peab säärase tulu pealt aga ise lisamaksu tasuma.
Valitsus soovib piirata ettevõtete kasumi laenude kaudu Eestist väljaviimist ning plaanib selleks alates 2018. aastast kehtestada niinimetatud panditulumaksu, mida firmad peavad tasuma kontserni sees raha laenates.
Kaubandus-tööstuskoda saatis majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumile oma seisukoha, et toetab Eestis üle 12-tonniste veoautode teekasutustasu rakendamist eeldusel, et riigieelarvesse laekuv tasu suunatakse täies ulatuses teehoidu ja maanteetranspordi arengusse.
Tulumaksuseadusesse on sisse viidud muudatus, mis lubab alates 2018. aasta algusest tööandjal ilma tulu- ja sotsiaalmaksukohustuseta hüvitada töötajale tehtavaid tervise edendamise kulutusi 100 euro ulatuses kvartalis.
Kolmapäev, 11 Jaanuar 2017 10:18

IFRS 15 muudab oluliselt müügitulu

Finantsarvestuse üks keerukamaid pähkleid, müügitulu kajastamine, sai hiljaaegu uued arvestuspõhimõtted. Uus standard hakkab kehtima küll 2018. aastast, kuid võib mõjutada 2017. aasta finantsaruandeid, kirjutab KPMG Balticsi vandeaudiitor Siim Kannistu KPMG…
Euroopa Komisjon on teinud mitu ettepanekut, mille eesmärk on lihtsustada e-kaubandusega tegelevate ettevõtete käibemaksu deklareerimise ja tasumise reegleid, kirjutab kaubandus-tööstuskoda.
Esmaspäev, 09 Jaanuar 2017 12:30

Abiks 2016. aasta tulu deklareerimisel

Füüsilise isiku tuludeklaratsiooni esitamise lihtsust ja kiirust arvestades on Eesti kahtlemata maailma riikide edetabeli tipus. Tavaline palgatöötaja ja võib-olla paari investeeringut ja kinnisvara omav inimene saab deklaratsiooni täitmisega enamjaolt küllalt…
Möödunud aastal kogus maksu- ja tolliamet (MTA) makse 6,26 miljardit eurot ehk 0,1% rohkem kui riigieelarves aastaks oodatud; võrreldes 2015. aastaga laekus makse 5,5% rohkem.
Tänavu saavad eelmisel aastal madalat palka teeninud inimesed taotleda tasutud tulumaksu tagasimakset. Selleks tuleb esitada maksuametile taotlus, mida saab teha alates 15. veebruarist.
Teisipäev, 03 Jaanuar 2017 14:27

Maamaksu infosüsteem MAKIS on tööd alustamas

Peamiselt kohalikele omavalitsustele abivahendiks mõeldud maamaksu infosüsteem (MAKIS) on tööd alustamas ning esimesed andmed liiguvad maksu- ja tolliametile (MTA) infosüsteemi kaudu veebruaris.
Tarbijakaitseamet juhib reisiettevõtjate tähelepanu sellele, et 20. jaanuaril on 2016. aasta neljanda kvartali pakettreiside kogumüügi aruande esitamise tähtaeg. Aruannet saab esitada perioodil 1. jaanuar kuni 20. jaanuar. Amet rõhutab, et…
Esmaspäeval ei ole katkestuse tõttu kasutatavad e-maksuameti ja e-tolli ning selle kaudu ligipääsetavad X-tee teenused ja rakendused, samuti ei ole võimalik teha avalikke päringuid maksu- ja tolliameti infosüsteemidesse.
Teisipäev, 27 Detsember 2016 14:08

Maksumäärad ja maksuvaba tulu suurus 2017. aastal

2017. aastal suureneb füüsilise isiku maksuvaba tulu 180 euroni kuus ja täiendav maksuvaba tulu pensioni korral 236 euroni kuus. Töötasu alammäär on tuleval aastal täistööajaga töötamisel 470 eurot kuus.
Tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovski soovib plaanitava suhkrustatud jookide maksu kehtestada astmelisena, tõenäoliselt ei satu lõivu alla piimatooted ning looduslikult suhkrut sisaldavad joogid, kirjutab Postimees.
Rahandusministeeriumi andmetel laekus tänavu 11 kuuga riigile tulusid 7,76 miljardit eurot, mida on 521,4 miljonit eurot ehk 7,2% rohkem kui eelmise aasta novembri lõpuks.
Kolmapäev, 21 Detsember 2016 12:35

Uue transpordivahendi maksustamisega seotud erisused

Inimesed, kes igapäevaselt autode ostmise või müümisega tihedalt kokku ei puutu, ei pruugi teada, et käibemaksuseadus defineerib uue transpordivahendi sootuks teisiti, kui me tavaelus oleme harjunud aru saama, kirjutab raamatupidamis-…

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes