25.10.2016 Teisipäev

Kolm firmat pälvisid töökeskkonna parendamise auhinna

Tööinspektsioon andis teisipäeval töötervishoiupäeva seminaril töökeskkonda paremaks muutvate praktikate auhinnad Saint Gobain Glass Estoniale, Elisa Eestile ja Swedbankile.

Saint Gobain Glass Estonia võttis kasutusele bluespoti ehk tõstukile paigaldatud sinise valgusti, teatas tööinspektsiooni pressiesindaja BNS-ile. See aitab lähenevat sõidukit varem märgata ning jätab jalakäijale või teistele liiklejatele aega reageerida, et kokkupõrget vältida.

Firma kvaliteedi, keskkonna, töötervishoiu ja ohutuse juhi Siim Ansbergi sõnul on ettevõtte tootmise eripärast tulenevalt üks suuremaid ohuallikaid tõstukitega seonduv.

„Minevikust on võtta päris mitmeid napilt pääsemisi ja ohuolukordi, kahjuks ka vigastustega lõppenud õnnetusi, kus osapoolteks olnud tõstuk ja jalakäija. Paraku jääb kannatajaks just jalakäija, kes tihti ka raskelt viga saab,“ ütles ta.  Ansberg lisas, et bluespot on olulisel määral tõstnud töötajate teadlikkust tõstukitega seotud ohtudest ning nii jalakäija kui tõstukijuht pööravad üksteisele märkimisväärselt suuremat  tähelepanu.

Elisa Eesti keskendus kõnekeskuste töötajatele, kellel pole kindlat töölauda. Erinevate töölaudade sobivaks reguleerimine oli keeruline ning töötajatel polnud mugav end sobival hetkel sirutada või tööasendit muuta. Suureks probleemiks oli ka häiriv taustamüra.

Elisa Eesti AS personalijuht Kaija Teemägi sõnul kaardistati koos töötajatega kõige kriitilisemad probleemid ning võeti eesmärgiks kujundada Elisa kõnekeskus ümber kaasaegseks, ergonoomiliseks ja funktsionaalseks töökeskkonnaks.

„Nüüd saavad töötajad sättida asendit endale sobivaks. See aitab neil rohkem keskenduda tööle ning olla rõõmsamas tujus. Heas tujus teenindaja suudab kindlasti klientidele pakkuda paremat teenindust,“ ütles Teemägi.

Swedbank parim praktika on suunatud kõikidele istuva töö tegijaile –  töökeskkonda loodi terviserada. Panga töökeskkonnaspetsialist Liis Oja sõnul töötab enamik inimesi istudes. "Ka arstide hinnangul on istumine „uus suitsetamine“, mistõttu tasub päeva jooksul paar korda toolilt tõusta ja miks mitte siis ka 1,2-kilomeetri pikkune terviserada läbi kõndida,“ ütles ta.

Lisaks terviserajale planeeriti endomondo rakenduse abil Tallinnasse, Tartusse ja Pärnusse 1820 meetri pikkused jalutuskäigurajad, mis algavad otse pangakontori eest. Raja pikkus klapib Swedbanki asutamisaastaga ning tinglikult võiks neid radu nimetada „Swedbanki miilideks“. Oja lisas, et siseruumides asuv terviserada tuletab igapäevaselt meelde sportimisvõimalusi ka pea 1000 kilomeetril asuvatel terviseradadel värskes õhus, mida  Swedbank juba kümme aastat toetab koos Eesti Energia ja Merkoga.

Tööinspektsioon on kogunud parimaid töökeskkonna parendamise praktikaid alates 2009. aastast. Selle ajaga on kogunenud andmebaasi ligi 280 head ideed, mida saavad eeskujuks võtta kõik töökeskkonna parandamisest huvitatud organisatsioonid.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!
right banner 2024 est konference
430824810 430800019636154 7356040320163199917 n255