Kolmapäev, 18 Oktoober 2017 14:45

ECB juht: majandusreformid peavad tagama kasvu kõigi jaoks

Hinda seda artiklit
(0 hinnangut)
Euroopa Keskpanga (ECB) juht Mario Draghi ütles 18. oktoobril, et kui tahetakse heakskiitu ettevõtjasõbralikele reformidele, peavad need tooma majandusliku kasu kõigile.

Draghi rääkis kolmapäevases kõnes, et arusaam, et majanduskasv ei ole kõigile kasu toonud, on tekitanud veendumuse, nagu oleks turujõud osa inimesi hüljanud. Keskpankuri sõnul peavad riigid, mis lõdvendavad töötajaid kaitsvaid seadusi ja teevad uute töötajate palkamise ettevõtetele lihtsamaks, ühtlasi tagama töökohtade kindluse ja töötajate ümberõppe võimalused.

Draghi on korduvalt kutsunud riike üles vähendama bürokraatiat ning ettevõtete ja töölevõtmise ülemäärast reguleerimist. Tema sõnul on keskpanga toetus majandusele pakkunud võimaluse selliste reformide elluviimiseks.

Jäta kommentaar

Veendu, et kõik kohustuslik (*) info oleks sisestatud. HTML-i kasutamine pole lubatud.


Rubriigi Ühiskond viimased uudised

Sellest osast leiate te uudiseid ühiskonna, inimeste ja poliitika teemal

 • 22. juunil on lühendatud tööpäev
  Võidupüha langeb laupäevale, 23. juunile, sellele eelnev tööpäev on kolme tunni võrra lühem. Riigipühal töötatud tundide eest tuleb aga maksta töötajale kahekordset töötasu.
 • Kodakondsuse seaduse muutmine jäi valitsuse toeta
  Valitsus ei toetanud 21. juunil Reformierakonna algatatud kodakondsuse seaduse muutmise seaduse eelnõu, mille eesmärk on võimaldada sünnijärgsetele kodanikele mitmikkodakondsust juhul, kui selles riigis on ajalooline Eesti kogukond või kui vastav riik on sõlminud Eestiga mitme kodakondsuse tunnustamise kokkuleppe.
 • Tulevik on teie kätes
  Tulevik on teie kätes Kõigil meist ei vea niipalju, et tahaksime ja saaksime kuni surmani teha huvitavat tööd. Seetõttu peame lootma, et vanaduspõlves saame hakkama riigi pensioni või enda kogutud rahaga, muidu peame oma lastele koormaks jääma.
 • Eestlased asutavad Balti naabritest kaks korda rohkem ettevõtteid
  SEB uuring „Baltimaade ettevõtlusbaromeeter“ (Baltic Business Outlook) tulemustest selgus, et eestlased on märkimisväärselt agaramad uute ettevõtete alustamisel ja loomisel. SEB jaepanganduse valdkonna juht Ainar Leppänen näeb selle peamiste põhjustena ettevõtluskeskkonda, iduettevõtete ökosüsteemi ning väljarännet.
 • MKM: omavalitsuste roll elukeskkonna parandamisel suureneb
  Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumis (MKM) toimunud elamumajanduse ümarlaua osalejad leidsid,et kohalike omavalitsuste (KOV) roll omavalituste elukeskkonna parandamisel suureneb.

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes