Kolmapäev, 18 Oktoober 2017 14:45

ECB juht: majandusreformid peavad tagama kasvu kõigi jaoks

Hinda seda artiklit
(0 hinnangut)
Euroopa Keskpanga (ECB) juht Mario Draghi ütles 18. oktoobril, et kui tahetakse heakskiitu ettevõtjasõbralikele reformidele, peavad need tooma majandusliku kasu kõigile.

Draghi rääkis kolmapäevases kõnes, et arusaam, et majanduskasv ei ole kõigile kasu toonud, on tekitanud veendumuse, nagu oleks turujõud osa inimesi hüljanud. Keskpankuri sõnul peavad riigid, mis lõdvendavad töötajaid kaitsvaid seadusi ja teevad uute töötajate palkamise ettevõtetele lihtsamaks, ühtlasi tagama töökohtade kindluse ja töötajate ümberõppe võimalused.

Draghi on korduvalt kutsunud riike üles vähendama bürokraatiat ning ettevõtete ja töölevõtmise ülemäärast reguleerimist. Tema sõnul on keskpanga toetus majandusele pakkunud võimaluse selliste reformide elluviimiseks.

Jäta kommentaar

Veendu, et kõik kohustuslik (*) info oleks sisestatud. HTML-i kasutamine pole lubatud.


Rubriigi Ühiskond viimased uudised

Sellest osast leiate te uudiseid ühiskonna, inimeste ja poliitika teemal

 • Tasuta õigusabi saamiseks saavad inimesed pöörduda Eesti Õigusbüroo poole
  „Eestis on suur hulk inimesi, kes ei suuda ootamatute õigusküsimuste ilmnemisel oma vahenditest õigusnõu küsida või varasema kogemuse puudumise tõttu ei tea, kuhu pöörduda tuleks. Seetõttu pakub justiitsministeerium koostöös Eesti Õigusbürooga õigusabi kättesaadavuse parandamiseks tasuta õigusnõustamist inimestele üle kogu Eesti,“ rääkis justiitsminister Urmas Reinsalu.
 • Uus äritarkvara teenus tõstab ettevõtete riskijuhtimise kvaliteeti
  Äritarkvarapakkuja Excellent Business Solutions toob koostöös Inforegistriga turule uue teenuse, millega saab hinnata ettevõtete krediidiriske senisest täpsemalt ja saata kõik võlanõuded ühe nupuvajutusega ettevõttest välja võlamenetlustoimingutega tegelevale ettevõttele.
 • Ohvrikaitsesüsteem peab rohkem lähtuma kannatanu vajadustest
  Täna esitletud kuriteoohvrite kaitse ja kohtlemise uuringust selgus, et 60% uuringus osalenud ohvritest peab Eesti õiguskaitsesüsteemi küll usaldusväärseks, ent ohvrikaitsesüsteem peaks enam lähtuma kannatanu vajadustest, teatas justiitsministeerium.
 • Intervjuu Swedbanki innovatsioonijuhi Emma Heimoneniga
  17. novembril kogunesid finantstehnoloogia asjatundjad Tallinnas Fintech Forum-nime kandval üritusel. Paneelis “How Are We Breaking Down Walls to Become a Single Financial Market?” astus üles Swedbanki digitaalse innovatsiooni juht Emma Heimonen. Maarja Karmini intervjuu Heimoneniga ilmus Swedbanki majandusblogis Kukkur.
 • Marten Kaevats: Eesti tugevus seisneb avatud mõtteviisis, mitte tehnoloogias endas
  SEB finantsjuhtide foorumil ütles Riigikantselei digiinnovatsiooni nõunik, et Eesti edu võti ei peitu mitte tehnoloogias, vaid mentaliteedis.

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes