Eesti ettevõtete soov omakapitali väljastpoolt kaasata on vähene
Eesti ettevõtetel on vähene valmisolek omakapitali kaasamiseks ettevõttest väljastpoolt, selgub Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EAS) värske kapitali kättesaadavuse uuringu tulemustest. Uuringu eesmärk on anda ülevaade omakapitaliinvesteeringute turust ja selle probleemistikust. Uuringu tellis EAS Euroopa Sotsiaalfondi vahenditest ja viis läbi Ernst & Young Baltic AS.
Eesti ettevõtete soov omakapitali väljastpoolt kaasata on väheneFoto: Reuters
Uuring kaardistab ja analüüsib omakapitaliinvesteeringute kaasamise võimalusi, omakapitaliinvesteeringute piiratud ligipääsu mõju ettevõtete kasvamisele ja arendamisele, ettevõtjate teadlikkust omakapitaliinvesteeringute teemavaldkondades ning omakapitaliinvesteeringute pakkumise ja kaasamisega seotud probleeme.
„Uuringust selgub, et ettevõtted omavad kasvamiseks ja omakapitaliinvesteeringute kaasamiseks suurt potentsiaali, kuid ettevõtete valmisolek kaasata kapitali väljastpoolt ettevõtet on madal, kuna kontrolli ettevõtte üle ei soovita kaotada ega osalust jagada," kommenteeris EASi juhatuse esimees Taavi Laur. „Uuel rahastusperioodil peame oluliseks tõsta just ettevõtjate teadlikkust ja ambitsiooni, et suunata neid kasvule, millest omakorda võidab riigi majandus tervikuna," rõhutas Taavi Laur.
Uuringust nähtub, et Eesti omakapitaliinvesteeringute turul on pakkumine puudulik kõigis investeerimisvahemikes ja arengufaasides, iseäranis on probleemiks sisulise konkurentsi puudumine.
Uuringu läbiviijad soovitavad riigil kaaluda täiendavate stiimulite pakkumist, et soodustada kapitali pakkujate huvi fondifondis osalemiseks, nt tootluse võimendust ja ebaõnnestumise kaitsemehhanisme. Samuti peavad uuringu koostajad oluliseks suurendada pensionifondide rolli Eesti omakapitaliinvesteeringute turul, et kaasata täiendavat kapitali ning välisinvestoreid.
Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!
MRPeasy on lihtsasti kasutatav ERP/MRP tarkvara väiketootjatele ja hulgikauplejatele (10-200 töötajat). Müük, ostud, ladu, tootmine, raamatupidamine – kõik ühes kohas!
Lahendab kompleksselt juhtimise arvestuse ja operatiivse arvestuse ülesanded, analüüsi- ning planeerimisülesanded, automatiseerib kaubandus-, finants- ja laooperatsioone.
ERP programmi Monitor tootmisettevõtetele. Monitor sobib kõige rohkem ettevõtetele, kes vajavad täielikku ERP süsteemi, mis sisaldab kõiki tööstusettevõttele vajalikke mooduleid.
TAAVI Majandustarkvara on Eesti turul olnud juba üle 20 aasta, mille jooksul on kasutajate arv kasvanud üle 1500. Tarkvara on mõeldud igasuguses suuruses ettevõtetele.
KMD INF ja firmaautode käibemaks majandustarkvaras TAAVI Finants. Taavi Tarkvara on alati kaasas käinud pidevalt muutuva seadusandlusega ning viinud oma programmidesse sisse kõik muudatused.
Taavi Tarkvara on käinud kaasas kõigi viimaste aastate uuendustega palgaarvestuses ja suudab automaatselt hallata kogu töötasude arvestamise keerulist valdkonda.
Suno365 on mugav teenus, mis on kiirelt kasutusele võetav, alati ajakohane ning kergelt ühenduv ka kolmandate osapoolte lahendusega. Hea valik nii tänasesse päeva, kui tulevikku.
Excellent pakub spetsiaalselt Eesti turu jaoks kohandatud Books 8 ja Standard ERP pilvepõhiseid äritarkvara lahendusi, mis pärinevad HansaWorldi tooteperekonnast ja pakuvad sobiva lahenduse nii raamatupidamiseks kui ka müügi- ja laohalduseks.
NOOMi puhul on tegemist keskse tarkvaralahendusega, mis sobib hästi iga suurusega ettevõttele. NOOMi eeliseks on selle väga kõrge paindlikkustase, funktsionaalsuste rohkus ning kodumaine klienditugi.
Juba 25 aastat Eesti turul tegutsenud Unifiedpost (varem Fitek) pakub e-arve ja makseteenuseid nii väikestele kui suurtele ettevõtetele kui ka avalikule sektorile.