15.01.2018 Esmaspäev

Ettevõtjad ootavad Uuemõisa tööstuspargi arendust

Kui Haapsalu linn saab Uuemõisa tööstusparki alajaama ja küttetrassi ehitamiseks piirkondade konkurentsivõime tugevdamise toetust, on mitu ettevõtet valmis siin oma tootmise avama, kirjutab Lääne Elu.

Vajaliku investeeringu suurus on 405 800 eurot. Uuemõisa Tööstusala MTÜ esindaja Meelis Orglaga käisid sel nädalal taas kohtumas Hemaly Group OÜ tegevjuht Avo Treksler ja ettevõtte arendusjuht Merily Malein. Ettevõte müüb praegu Carini brändi all kvaliteetseid naiste hügieenisidemeid, mida toodetakse ettevõtte tellimusel Tšehhis.

Pärast pikka ja põhjalikku arvutamist ning valdkonna spetsialistidegakohtumist Itaalias ja Saksamaal on võetud eesmärgiks hakata tootma hügieenisidemeid ja täiskasvanute mähkmeid Eestis. Hemaly Group oleks selles valdkonnas Baltikumis ainuke.

„Kui meil see plaan selge oli, hakkasime sobivat kohta otsima, kuhu tootmine teha,” rääkis Treksler. Valikus olid Valga, Tartu, Viljandi, Pärnu, Harjumaa, ühel hetkel jõuti Kullamaale ja siis jäi Treksleri pilk kinnistule Uuemõisa tööstusalal. Järgnes kiri Lääne maavalitsusele, kust juhatati edasi Läänemaa arenduskeskusesse Andres Huule jutule.

„Me vaatasime üle veel ka Holmi tänava, Kiltsi, Taebla võimalused ja oli ka Lihulast juttu,” meenutas Treksler. Kui kõik plussid ja miinused olid kokku ja lahku löödud, langes valik Uuemõisa kasuks. Ainuke takistus on sobiva taristu puudumine – pole piisavalt elektrivõimsust ega kaugkütet.

2016. aasta detsembris otsustas Ridala vallavalitsus, et piirkondade konkurentsivõime tugevdamise (PKT) programmi raames pole praegu enam mõtet Kiltsi tööstusalale maaküsimuste tõttu aega kulutada. Prioriteediks tõsteti Uuemõisa tööstusala. „Uuemõisa tööstusala on reaalne projekt,” sedastas endine Ridala vallavanem ja praegune Haapsalu aselinnapea Helen Rammu. Sellest ajast on omavalitsus Uuemõisa Tööstusala MTÜ-ga ka tihedat koostööd teinud.

„Eesmärk on, et saaks tööstusala põhjaosas valmis ehitada uue alajaama, mis kataks tootmiste energiavajaduse, ja küttetrassi. Kasu tõuseks sellest vähemalt kuuele ettevõttele, kellest osa tegutseb juba praegu, ja mõned tahaks juurde tulla,” rääkis Orgla Lääne Elule.

Peamiseks uute töökohtade loojaks oleks Hemaly Group OÜ, lisaks Span OÜ ja Baltic Seaweed Solutions OÜ. Võimalik on ka piirkonna teiste väiksemate ettevõtete laienemine.

Projekti Uuemõisa tööstusala tehnilise taristu rajamiseks hakkas Ridala vald koostama möödunud aasta alguses. Projekti maksumus koos projekteerimise ja omaniku järelevalvega on 405 800 eurot. Selle raha eest ehitatakse Masti tänavale 1000-amprine alajaam ja küttetorustik. Omavalitsuse omaosalus selles ettevõtmises on 15 protsenti ehk 60 870 eurot.

26. jaanuaril on vastav päevakorrapunkt Haapsalu linnavolikogus – linn peab garanteerima omaosaluse ja volikogu selleks loa andma. 31. jaanuaril esitatakse PKT meetme taotlus Ettevõtluse Arendamise Sihtasutusele (EAS). Hindamistulemusi peab ootama jaanipäevani. „Mingeid tõrkeid ei tohiks tulla, oleme EAS-iga kõik detailideni läbi arutanud. Küsimus võib olla vaid selles, kas raha jätkub,” ütles Rammu.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!
430824810 430800019636154 7356040320163199917 n255