16.10.2015 Reede

Ministeerium kutsub ettevõtjaid utiliseerimislepinguid sõlmima

Keskkonnaministeerium saadab tuhatkonnale elektroonika ja rehvidega kauplevale ettevõttele, mis ametnike hinnangul impordivad keskkonnale probleemseid kaupu, kuid ei soovi maksta nende utiliseerimise eest, üleskutse sõlmida leping mõne tootjavastutusühinguga, kirjutab Postimees.

Endiselt tuuakse metsa alla suurel hulgal vanu rehve, mille eest keegi vastutada ei taha
Endiselt tuuakse metsa alla suurel hulgal vanu rehve, mille eest keegi vastutada ei taha Foto: PM

"Keskkonnaministeerium on tuvastanud, et Eestis tegutseb ligi 1500 ettevõtet, mis ei täida jäätmeseadusest tulenevaid kohustusi ja lasevad siin turule probleemtooteid, kuid mille kohta pole riigil andmeid," ütles keskkonnaministeeriumi jäätmeosakonna peaspetsialist Kerli Rebane. Ta lisas, et lähiajal saadab amet neile kõigile kirjad, kus palutakse hakata seadust täitma.

Ettevõtted, mis väidetavalt seadust rikuvad, selgitasid välja keskkonnaministeeriumi praktikandid, kes otsisid internetist rehvide, kodumasinate ja elektroonika müümisega tegelevaid firmasid. Sõelale jäid need, mis küll reklaamisid teenust, kuid polnud ühinenud probleemsete jäätmete utiliseerimiseks mõeldud organisatsioonidega ega oma tegevusest teada andnud.

"Me soovime ettevõtjatele nende kohustusest teada anda, et kes pole seadusega kursis, saaks kas oma tegevusala muuta või hakata seadust täitma," lisas Rebane.

Elektroonikaromusid koguvad tootjavastutusühingud peavad hinnangut, et 1500 ettevõtet ei taha jäätmete kogumise eest vastutada, siiski veidi ülepaisutatuks.

Neli aastat tagasi korjati Eestis ühe elaniku kohta 5 kilogrammi kodumasinate ja elektroonikatoodete romusid; 2013. Aastaks oli see vähenenud 3,5 kilogrammini.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!
430824810 430800019636154 7356040320163199917 n255