"Keskkonnaministeerium on tuvastanud, et Eestis tegutseb ligi 1500 ettevõtet, mis ei täida jäätmeseadusest tulenevaid kohustusi ja lasevad siin turule probleemtooteid, kuid mille kohta pole riigil andmeid," ütles keskkonnaministeeriumi jäätmeosakonna peaspetsialist Kerli Rebane. Ta lisas, et lähiajal saadab amet neile kõigile kirjad, kus palutakse hakata seadust täitma.
Ettevõtted, mis väidetavalt seadust rikuvad, selgitasid välja keskkonnaministeeriumi praktikandid, kes otsisid internetist rehvide, kodumasinate ja elektroonika müümisega tegelevaid firmasid. Sõelale jäid need, mis küll reklaamisid teenust, kuid polnud ühinenud probleemsete jäätmete utiliseerimiseks mõeldud organisatsioonidega ega oma tegevusest teada andnud.
"Me soovime ettevõtjatele nende kohustusest teada anda, et kes pole seadusega kursis, saaks kas oma tegevusala muuta või hakata seadust täitma," lisas Rebane.
Elektroonikaromusid koguvad tootjavastutusühingud peavad hinnangut, et 1500 ettevõtet ei taha jäätmete kogumise eest vastutada, siiski veidi ülepaisutatuks.
Neli aastat tagasi korjati Eestis ühe elaniku kohta 5 kilogrammi kodumasinate ja elektroonikatoodete romusid; 2013. Aastaks oli see vähenenud 3,5 kilogrammini.