Kõige tüüpilisem makseraskustes isik on 41-aastane, kellel on võlas kuni kaks arvet. Keskmine võlgnevus on koos tasumise kohustuse rikkumisega seotud kuludega nagu näiteks viivis, krediidiintress, leppetrahvid, 640 eurot, mis teeb võlgnevusi ühe isiku kohta üle 1200 eurot. Võla keskmine summa võib erineda maakonniti pea kaks korda. Kui Harjumaal on võla keskmine summa 800 eurot, siis Võrumaal pea poole väiksem ehk 460 eurot, teatas ettevõte.
Lõviosa võlgnikest elab Harjumaal. Kolmandik kõikidest Eestimaal elavatest võlgnikest elab Harjumaal, 14% võlgnikest elab Ida-Virumaal ja 10% Tartus.
Mehi on võlgnike seas rohkem kui naisi. 60% võlgnikest on mehed ja 40% võlgnikest on naised. Mehi on võlgnike seas enam, aga mehed on naistest 3 aastat nooremad. Naised armastavad tellida tooteid kataloogist, mehed jäävad võlgu teleteenuste ja kommunaalteenuste eest.
Noortel suuremad võlad. Jätkuv võlgnike noorenemise trend näitab, et Eesti noored vajavad oskusi rahaasjadega ümberkäimiseks. Üks kümnendik võlgnikest on alla 25-aastased. Erandiks on Hiiumaa, kus noorte inimeste osakaal moodustab vaid 5% võlgnikest.
Lindorff Eesti uuringute juht Inga Piiroja lisab, et peamised võlalõksu jäämise põhjuseid on töökaotus, palga vähendamine ja haigestumine. Paljud võlad tekivad ka isikute hooletusest, sealhulgas ka aadressi, telefoninumbri uuendamine. Umbes 7%-l Eestimaa võlgnikest on elukoht teadmata.